Engellilerin yaşamının kısıtlanması.

Bugun otobüse bindim neyse bir durakta tekerlekli sandalyeli bir arkadaş otobüse el etti şöför oralı olmadı uyardım dedim el ediyor otobüse binicek cevap bile vermedi herneyse sustum sakinleştirdim kendimi 50 metre ilerde bir bayan el kaldırdı durak olmamasına rağmen otobüsü durdurudu ve yolcuyu aldı aynı olay tekrarlandı bir kaç defa bu sefer dayanamadım şöföre sordum amacının ne olduğunu pişkin pişkin uğraşamam dedi yani çokmu zor koltuktan kalkıp engelli rampasını açıp yolcuyu otobüse alması.Ya kendime yapılmış kadar üzüldüm iett aradım ve şöförü şikayet ettim ama şikayetim esnasında anladımki aynı pişkinlik şikayet hattındada var.Bu engellilerin bu ülkede yaşamaya hiçmi hakkı yok neden her fırsatta hor görülüyorlar . ?

Güncellemeler:
döv diyen arkadaşlar olmuş dövmek sorun değil mekan benim otobüsüde yakarım gerekirse ruhları duymaz.Lakin o tavrı sergilersem onlardan ne farkım kalır

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Ülkemizde engellilerin hayatını kolaylaştırma adı altında reklam amaçlı bir çok proje var ama nedense biz onların uygulamalarını göremiyoruz. Empati kurma yeteneği olmayan ama insanları ötekileştirmek te üstüne tanımadığımız kişilerin halt etmesi işte. Kendileri aynı duruma düşene kadar kimse kimsenin halinden anlamaz, senin benim gibilerde böyle üzüldüğümüzle dert yandığımzla kalırız.. Yazık yani Allah onları ıslah etsin..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kımsenın kımseyı kucuk gorup asaglamaya hakkı yok*yapılıyor ne yazık bızım ulkemızde hersey yapılıyor duydukca ıcım sızlıyor ama elden bırsey gelmıyor hadı sıkayet ettık dıyelım kımı kıme sıkayet edıyorum bunların burı degıl ıkısı degıl hepsı...

0|1
    0|0
    • Bende şikayet ederken anladım zaten bu durumu aradıgım yerde ılgısız kaldı konuya onlar ıcın otobus saatınde kalksın yeterlıymıs baskada yanmıs yıkılmıs sorun yok

• İyi sabretmişsin bence. Öyle insanlar var olduğu sürece onların yaşamaya hakkı yok ama onlarda birer engelli adayı bunu unutuyolar hepimiz öyleyiz bir tek olayda bizde o sandalyeye mahkum olabiliriz

0|1
    0|0
  • Git gide bencillesiyoruz sanki hep böyle kalicakmissiz gibi, bizim böyle kalicagimiz ne malum!

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Fazla zaman harcar diye. böyle şerefsiz zaten tüm otobüs şoförleri hadi geneli olsun hepsimi dangalak sinir krizi geçiren insanlar olur.

0|1
    0|0
  • Türkiye burası...

0|1
    0|0
  • alayının hagsjdgja anladın sen onu kanka

0|1
    0|0
    • kanka adres ver molotofları getirim ahsgdhjas :D

• pala got kıllarının ulusal sılahı bızımkı cekıc ve orak :)

• hahahah tamam abi :D

• öylelerini otobüsten indirip dövmek lazım

0|1
    0|0
Yükleniyor...