Ölümü düşünür müsünüz, ölümle ilgili düşünceleriniz nelerdir?

Bir dini inancımız olsa da olmasa da mutlaka herkes nadiren de olsa ölümü düşündüğü olur. Ölümün sizin üzerinizdeki etkisi nedir? Ölümle ilgili aklınıza gelen her şeyi paylaşım lütfen.

0|0
10|9

En İyi Kız Görüşü

• hıc aklımdan cıkmıyor.ılahı ve olum ıle ılgılı vıdeolar ızledıkce daha kotu oluyorum korkuyorum acıkcası.Allah tan tek ıstegım benı kımselere muhtac ettırmeden yatagımda temız sekılde olmek.

0|1
    0|0
    • Birilerine muhtaç yaşamaktansa ölüm daha yeğdir. Çok doğru.

Kızlar Ne Diyor 9

• dusunuyorum ve korkuyorum

0|1
    0|0
  • Olmuşla ölmüşün çaresi olmaz. Düşünsen ne olacak?

0|0
    0|0
  • olum huzurlu rahat, yasamak zor

0|0
    0|0
  • Hayallerimi gerçekleştirmeden ölmek istemem sadece...

0|0
    0|0
  • Elbette.

0|0
    0|0
  • ölmek istemiyorum, korkuyorum :(

0|0
    0|0
    • Samimi bir duygu ve gayet insani. Kim ister, etinin soğumasını, kanının dudaklarından çekilmesini ve sevdiklerinden ayrılmayı? Bu duygularla nasıl baş edebilir insan?

• pamuk :( :(

0|1
    0|0
  • Şu durumda ölsem ya ben diyorum kendime.

0|0
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Şu an için düşünmüyorum gelecek neyi getirir bilinmez

0|0
    0|0
    • Korkutan o ya. Belki çok yakın bir gelecek ölümü getirir. Yoksa yaşlılıkta zaten insan ölüme hazırlar kendini, zor olan gençlikte ölümü düşünebilmektir.

• ölüm ile ilgili pek bir düşüncem, korkum yoktur. sadece merak ediyorum cenazemi. nasıl olacak? kimler olacak? kimler gerçekten üzülecek? arkamdan ağlayanım olacak mı? gibi düşüncelerim var kafamda.

0|0
    0|0
    • Yakınların, annen baban karın çocukların kardeşin ilk ağlayıp üzülecek olan onlardır. Gerisi çok mu önemli.

• değil. sadece görmek isterdim ortamı..

• Bu "ölüm" soruları öldürecek en sonunda...

Bugün ve bu gece kaçıncı bu... :D

0|0
    0|0
  • birdaha sevdıklerıme dokunamamak cok acı

1|0
    0|0
  • ölcez yani yapacak bişey yok

0|0
    0|0
  • paralel evrenlere inanıyorum ben bu dünyada öldüğümüz zaman başka bir evrende tekrar yaşamaya başlayacağız, dejavular bunlardan oluyor diye düşünüyorum(hayatımın komplo teorisini kurdum iki dakikada lan)

0|0
    0|0
    • Tasavvufta 'bezm-i elest' denilen olay var biraz araştırmanı isterim. Paralel sayılmasa da öldükten sonra bizim için hazır olacak cennet ve cehennem olgusu var. Yoksa senin dediğin gibi bir hayat daha yaşama şansımız varsa eğer, olağanüstü varlıklarız demektir.:)

• öyleyiz lakin şu an yağan yağmur damlıyor çatıdan ona bir çözüm bulmam lazım yoksa argümanım geçersiz kılınacak

• Kolay gelsin:)

• Son zamanlarda sık düşünmeye başladım. Ölüm deyince aklıma karanlık ve yalnızlık geliyor

0|0
    0|0
    • Kim bilir belki de ne karanlıkta kalacağız ne de yalnız olacağız...

• Her zaman... Hiçlikten geldik, hiçliğe gidiyoruz.

0|0
    0|0
    • Öncesini ve sonrasını hiç olarak kabul ettik hayatın diyelim. Şu anda hiç misin peki? Kendini inkar edebiliyor musun, düşünceni, hiçliğini? Edemezsin aksi halde kendinle çelişirsin. O halde hiç değilsek eğer nasıl hiçlikten gelip hiçliğe gideceğiz. Ömrümün başı ortası sonu varsa ki var, o halde varlığımında öncesi ve sonrası olacaktır. Hiç demek inkardan öteye gidememektir. Ölüm bile bu düşünceden daha sıcak geliyor insana.

• çok korkuyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...