Sabah namazı nasıl kılınır yardımcı olur musunuz

arkadaşlar 1 hafta önce namaza başladım ama sabah namazının sünneti mi önce kılınıyo farzı mı bilmiyorum yardımcı olur musunuz? Bir de vitr namazının nasl kılındığını anlamadım..

Güncellemeler:
cevaplayan herkese teşekkürler ):

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Önce abdest alınır. Sonra seccaden serilir. Niyet ettim sabah namazının sünnetini kılmaya diye başlanır. İlk rekatta sübhaneke - fatiha - bir zammı sure okunur. Rükua eğilinir. Üç defa Subhane Rabbiyel Azim denir. Sonra SemiAllahu limen hamide denip doğrulursun. Ayaktayken Rabbena lekel hamd denir ve Allahu ekber denilir secdeye gidilir. Üç defa Subhane Rabbiyel a'la denilir. Alahu ekber denip oturulur tekrar secde. Sonra Allahu ekber deyip ayağa kalkılır ve bu defa fatiha ve bir zammı sure. Sonra yine rüku ve secde sonra oturulup Ettahiyat, salli barik ve Rabbena atina okunup selam verilir. Sonra aynı şekilde farz kılınır. Allah kabul etsin.

Erkekler Ne Diyor 12

• önce sünnet sonra farz

• Sabah namazının önce 2 rekat sünnetini , daha sonra 2 rekat farzını kılıyorsun .Vitr namazında ise 2 rekat normal kılıyorsun , ikinci rekatta oturduktan sonra 3. rekat için ayaga kalktıgında fatiha ve bir sure okuyorsun ondan sonra tekbir alıp kunut dualarını okuyorsun sonra ruku secde ile devam edip namazı bitiriyorsun

• teşekkürler ayrıntılı yazdığın için :)

• niyettim allah rızası için sabah namazının sünnetini kılmaya allahiekber diyosun başlıyosun euzu besmele sübhaneke sonra fatiha sornra zamlı süre ondan sonra rüku secde ayağı kalkıyosun besmele fatiha zamlı süre oturuyorsun ettehiyatü sali barik rabbena atina okuyop selam veriyorsun sonra 2 rekat farz var aynısı şimdi rukuda secdede ne okunuyor bende karıştırıyorum insallah sen biliyosundur

• xper için yaptığını düşünerek atar gider yapmıyorum. :)Google amca, youtube amca ya da mynet video amca direk yardım eder bu konuda. link

• Öncelikle iyi seçim tebrikler:)Şimdi önce 2 rekat sünnet sonra 2 rekat farz olmak üzere 4 rekatVitr namazı 3 rekattır yatsı namazında kılınır son rekatta fatiha ve sureden sonra tekbir alınarak kunut duaları okunur gerisi işte rüku secde sonra son oturuş ve selam verme:)

• sabah namazı 2 rekat sünnet ve 2 rekat farzdır toplam 4 rekat vitir ise sadece yatsı namazìnda en son 3 rekat kılınır

• sabah namaz 4 rekat 2 sünnet 2 farz .. akşam namazında 10 rekattan sonra 3 rekat vitir vacip namazı kılınır 2 rekatı kılıp oturuyorsun ettehiyyatu okuyup kalkıosun sonra fatiha zamlı süre okuyorsun rukuya gitmeden tekbir alıyorsun ellerin bağlıyıp dua okuyorsun ve ruku secde oturup ettehiyyatu salli barik rabbena ve bu kadar :) Allah kıldığın namazları kabul eylesin bacım ..

• Önce iki rekat sünnet, sonra iki rekat farz kılınır. İkisinin de kılınışları aynıdır.Vitir namazı ise, yatsı namazının iki rekatlık son sünnetinden sonra kılınan vacip namazdır. Üç rekattır. Aynı akşam namazının farzı gibi kılınır ama tek bir farkla. Üçüncü rekatta Fatiha'dan sona okuduğun sureden sonra rükuya eğilmeden önce tekrar tekbir alınır ve eller bağlanır. Sonra kunut duası okunur, ardından rüku ve secdeler yapılarak namaz sonlandırılır.

• sabah namazının sünneti kılınır ilk önce

• bune eksi veren ahmak kim lan

• Sitede dinsiz imansız çok. Onlardan biridir.

• hepsine vermiş mikicem birini imandan çıkıcam bende en sonunda

• Daha önce nerde yaşadında şimdi arar oldun..:)

• önce güzel bir abdest alıp sünnetini sonra da farzını kılıyorsun , vitr namazına gelince yatsıyla sabah namzı arasında kılınır , üç rekattır , ilk iki rek'atı bittikten sonra üçüncü rekata kalkınca fatiha ve sureyi okuduktan sonra rukuya gitmen gerekiyor ya he işte orda ruku ya gitmeyip ellerini kaldırıp tekrar tekbir alıp kunut dualarını okuyorsun, kunut duaları bitince normal şekilde aynı ruku sece ve son oturuşu yapıp selam veriyorsun ..

• Secde ederek.

Kızlar Ne Diyor 7

• önce sünnet ama sen yine bir siteden bak

• sabah namazı 4 rekat ikisi sünnet ikisi farz önce sünnet kılıcaksın.vitr namazı ilk iki rekatı normal üçüncüde ayakta iken ellerini serbest bırakıp tekrar birleştirirsin ve kunut dualarını okursun .sonra secdeni eder ve namazını bitirrisin.

• 2rekat sünnet ilk önce sonra 2rekat farz kılacaksın

• Önce sünnet,4 rekat toplam 2 sünnet 2 farz:)

• 4 rekat. Sünneti ilk once kılıyorsun. 2 rekat sünnet, 2 rekat farz. Vitir namazında ise 3. rekatta sureyi okuduktan sonra Allahü Ekber diyerek eller yukarıya kaldırılır ve tekrar bağlanır. Kunut Duaları okunur.

• h t t p : / /namazzamani.net/turkce/klavuz.htm Allah kabul etsin güzel kardeşim :)

• amin teşekkürler :)

• önce sünnet kılıyorsun

• namaza karşı bir glalesi herkesi eksilemiş anlaşılan

Yükleniyor...