Arkadaşlar yorumlarınızı alıyım lütfen.

Ben çok okuyan çok düşünen ve bu yüzden çok sorguluyan bir insanım.

Din konusu bana saçma geliyor abi hani herkezin kendi görüşü ama ben bunla ilgili kitaplar okudum, evrime' inanıyorum demiyorum bu değil olay.

Sadece tanrı'nın olmadığı kanaatin'deyim.

Ve bundan eminim hayatımı değişmeye başlıyo fakat işin içine annem giriyo.

Acayip derecede dua eden bir kadın öyle yürekten ediyoki yani kaç kere tövbe ettim saçma diye ama kendi fikrimin doğru olduğunu biliyorum annemi'de değiştiremem bu saatten sonra .

Ne yapmam lazım annem 'i görünce ikilemde kalıyorum.

Sizde böyle düşünceleriniz varsa yazın önceden allah'a inanıyordum ya da inanmıyorum falan yazın işte bişeyler.

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• O sik kadar beyninle bu işleri çözemezsin..

çok okuyormuş muş... Benim kitabım da senin gibi ilmiyle amel etmeyene 'kitap yüklü katırlar' diyor... Sırada ki gelsin

0|0
    0|0
    • Öncelikle islam hoşgörü dini değilmi .

O küfür ne iş , benim size karşı ya da islama karşı bir hakaretim olmadı.

Ayrıca Kuran-ı Kerim'i okudum ben inanıyorsan kendine sakla hakaret etme.

O tabir ettiğin cümle kadar beynin var diyosun ya işte o sende yok.

• sperme ne gerek var sence eğer ruh varsa.

pekı ruh varsa beden nıye var.

pekı olceksek neden bedenımız var.

olen ruhmu bedenmı sence

• 1) insan hem soyut hem somut bir varlıktır.somutluğu içinde sperm var

2)ruhumuz başından beri var bedenimizse giysi.eğer ruhu direk görseydin iman etmezmiydin.din senden mantiginla çozmeni istiyor

3)bedeni olmayanlarda var,cinlerde de inanç kavramı var,onlarda ölüyor

4)ölen bedendir,ruh daimdir

Kızlar Ne Diyor 3

• bende dindar bir insanım. allaha tabiki de inanıyorum. bizim burda bir adam allaha küfür ediyor ve ağıza alınmayacak küfürler. ve adamın sonu pert. gerçekten canlı canlı göz göre göre sonu kötü elinde ne var ne yoksa hepsini param parça etti allah. ve tüm bunlar olurken nasıl allaha inanamayız. ya da senin bakış açından şöyle desem ya allah varsa en azından böyle düşün. kaybedecek bir şeyin olmasın. milyonlarca ateistlerin ya da küfür edenlerin ibretlik öyküler var. bilgiye ulaşmakta çok kolay hemen elinin altında internet.

0|0
    0|0
    • Ahireti garanti altına alcaksak ozaman diğer dınlerınde ıbadetını yerıne getır kiliseye git mesela ne kadar bılıyosun senın ınancının gercek oldugunu .

ben allah'a kufur etmedım sonum nıye ıbretlık olsun hem , baska ulkelerde yasayıp ya da bu ulkede yasıyan ınanmayan ınsanların sonu boylemı oluyo hep yapma.

• birincisi benim inancım tam allaha tamamen inanıyorum ve bununla ilgili hiç bir şüphem yok ama senin şüphen var. o yüzden hepsini garanti altına al diyorum. ikincisi allaha küfür ettin demiyorum allaha küfür eden birinin aldığı dersi söylüyorum demekki allah var ki bir darbe görmüş bu adam. yoksa niye durup dururken akla hayale gelmeyen şeyler olmuş bu adama. üçünsü ise ibretler herkese olmaz öyle olsaydı kimse günah işlemezdi bu ibretler örnek oluyor diğer insanlara.

• yarım kaldı onuda söyleyeyim bu dünyada günah işleyen herkesin başına kötü şeyler gelmez. unutma firavunun bir gün bile başı ağrımadı. zaten en kötüsü öbür dünyada bedelini ödemeleri kötü.o yüzden kötülerin başına bu dünyada kolay kolay bir şey gelmez ahirete saklar allah.

• (karakter yetmedi)çok düşünen ve sorgulayan bir insanım demişsin ama bizde sorguladık emin ol.çok okumaklada doğru bilgi sahibi olamazsın önemli olan okuduğunun öz olması ben bunun kanaatini sende çıkardım.emin ol senin okuduklarının kat be kat fazlasını okumuşluğum var.demekki okumak bir ölçü değil biri okuyup inkar eder biri okuyup iman eder

0|0
    0|0
    • O birazda ne okuduguna baglı ataturk kadar okudunmu kıtap.

dedıgım gıbı konusuna baglı hıkaye roman kurgu falan okuyosan ıse yaramaz.

• dillerde çeviriler bu şekilde olabilir ve dil arapçadan çevrilme bu birincisi ikinciside kaç yüzyıl öncesinden kalma dilin bu şekilde olması bence gayet doğal.10. Allah gökleri görebileceğiniz direkler olmaksızın yarattı. Yeryüzüne de, sizi sarsmasın diye sabit dağlar yerleştirdi ve orada her türlü canlıyı yaydı. Gökten de yağmur indirip orada her türden güzel ve faydalı bitki bitirdik. benim bulduğum mealde ise gayet yaratanın sözüyle yazılmışlığı belli oluyor.

• yaratıcının olmadığını düşünüyorsun peki sence trilyonlarca gelmiş geçmiş bu muhteşem yaratılmışlara ne diyeceksin.

yaratana inanmamak kadar saçma bir düşünce olamaz peki düşün sen nasıl oldun?sadece tesadüf eseri bir varlık bu kadar muhteşem yetilere sahip olur mu?

link bence izle yararı olur

0|0
    0|0
    • gerçekten bunların cevabını ogrenmek ıstıyodsan lınk atamıyorumşu an4 sevıye olmam lazımmıs bu sıte ıcın.

ateıst sayfalarına gır uzun uzun oku herseyı soyluyo ora.

• azap gören beden değildir insanın amelidir.seni bayıltırlarsa da hiç bir işe yaramıyorsun ve tabirinle et parçası oluyorsun ama aslında varsın.Yok benim bedenim azap görür diyorsan da seni yaktıklarında azabını görürsün gerekirse.zaman mevhumu burdaki ile aynı değildir öbür tarafta seni yakmaları 10 dakikamı bura da senin hissettiğin çektiğin süre belki 10 yıldır ne malum

• Ozaman yunanıstan'da ölen ınsanlar fırında yakılınca acısını duyuyolar oylemı ?

Erkekler Ne Diyor 4

• Hz ömer e sormuşlar -ey ömer bu kadar ibadet bu kadar kanun kural.. ya Allah yoksa.. ömer de buyurmuşki -ben halimden memnunum. yinede hiçbirşey kaybetmem. ama Allah varsa sen napıcaksın.. vel hasıl düşünüyorum ki bence ıslam mükemmel bir yaşam tarzı.. hiçbirşey kaybetmem. anlatabiliyo muyum?

0|0
    0|1
    • Mısır mitolojisine inanan kişi senin bir ineğe taptığın kadar inanıyorum dinine

Ey hindu senin yarı insan yarı hayvan tanrılara inandığın kadar inanıyorum dinine

Ey viking senin elinde şimşek tutan tanrıya inandığın kadar inanıyorum dinine

Ey eski yunan genci senin elinde balyoz tutan tanrıya inandığın kadar inanıyorum dinene

Ey yehova şahidi senin göktanrıya inandığın kadar inanıyorum dinine

Ey şamanist sana üçüncü göz çıkaracak bir tanrıya inandığın kadar inanıyorum dinine

Ey yahudi senin isla

• Öff tanrı yok diyo ya allahım beyin not found resmen

arkadaşım bunca şey tesadüfenmi oldu yani?

ulan babanın penisinden çıkan sipermlerden ufacık bir zerreydin valla sinirleniyorum ha

tamam herkezin günahı varda e bu kadarda olmaz.

git annene söyle durumu cabuk

0|0
    0|0
    • Beni allah yarattıysa eğer , ozaman babam allah oluyo onun spermiyim sonuçta.

• öff seni allaha havale ediyorum arkadaş en doğrusunu o bilir seni düzeltmeye ancak onun gücü yeter

• olmayan bırsey nasııl duzeltsın ya da neden duzeltsın benı cennetıne koymak ıcınmı ee bunun ıcın yaratıldıysam nıye yasıyom madem o duzeltcek

• Okuyan düşünen ve sorgulayan bir insan olup kuran-ı kerim okudunmu merak ettim sadece ?

0|1
    0|0
    • Tamamiyle evet ayet ayet okudum karşılaştırdım.

• İnternetten araştır ayet ayet açıklıyolar ayetleri mantık hataları falan hatta bu konu üzerine yazılmış yüzlerce kitap var.

• Bence sen şu an Şeytanın eline fazlasıyla düşmüşsün.Annenin değerini bil burda sana hakaret küfür edenlerede aldırma. Allah senin doğru yoldan çıkmaman için annene uzun ömürler versin inşaallah.

• bana ulaş kardeşim

0|0
    0|0
Yükleniyor...