Kredı kartı kullanımı hakkında neler dusunuyorsunuz?avantajları mı fazla yoksa dezavantajları mı?

Son gunlerde bankacılık kesımının kar oranlarının artmasıyla yenıden alevlenen kredı kartı kullanımı basbakan ıle bankalar arasında yenı bır duelloyu baslattı.basbakan konusmasında buyuk bır banka dıye nıtelendırdıgı bankanın halkının 600 mılyonunu(eskı para ıle trılyon) bu sekılde somurdugunu dıle getırdı.

Kredı kartına kızan basbakanın aksıne malıye bakanı kayıtdısı ekonomıyı azalttıgı ıcın bu kullanımın olumsuz bır surecı onledıgını dusunuyor ve bır cok kesım halkın taksıtlı alısverıten yararlanarak hayatını surdurdugunu belırtıyor.mb poltıka faızı ıle fonlama malıyetı ıle bankalara ortalama %4.5 ıle 7.25 arasında senelık para kullandırtmasına ragmen akdı ve gecıkme faızının senelık yuzde 26 ve yuzde 30 arasında olması ıse en cok tartısılan konu.pekı sız kredı kartı kullanımı hakkında neler dusunuyorsunuz?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Bankalar personel maaşını kiralarını vergilerini kısacası bütün masraflarını kredi kartı aidatları ve işlem komisyonlarından çıkartıktan sonra üzerinde çok büyük kâr elde ediyor . Bende akp 'ye oy veriyorum ama akp özel bankaları bu konularda suçlarken aynı şekilde devlet bankalarida bu işlemlerden aynı ücretleri alıyor en basitinden halkbank aylık 5 ,5 lira hesap işletim ücreti alıyor .

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Dolar akisinin fed tarafindan kesilmesiyle dolar uzerinden borclandirdigi herkesin seyi hmmm ipi tutmasinin sucunu atacak yer ariyor. Faiz lobisi uydurdu. Simdi bankalara salliyor. Hepten azitti. Ekonomi iyi gidiyordu hani akp tayfasi? Uretimin sicmis. Hala faiz lobisi, banka kafasindasin.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• dünya ekonomik krize dogru gidiyor. her ulke kendi tedbirini alırken... neyse..

0|1
    0|0
  • Şu anda kullanmıyorum. Mağdurlara acımıyorum.

İlerde bir tane alırım belki.

0|1
    0|0
Yükleniyor...