Kolanın zararları ve yararları nelerdir?

Merhaba arkadaşlar

Bu zamana kadar kolayı zararlı olarak bildik. Araştırıken aşağıda bunlarıda buldum. Doğruluk payı nedir? Düşüncelerinizi alalım. Hiç içmeyelim mi ne yapalım yani?

1.Kolanın içinde bol miktarda enerji kimyasal maddeleri vardır ama o kimyasal maddeler bir koşuya veya bir maça çıkarken insan enerjisini %120 ye kadar arttırır!

2.Kola alyuvar ve akyuvar(kan hücreleri)öldürür ama aynı oranla daha gelişmiş alyuvar ve akyuvar hücrelerinin çıkmasını sağlarr

3.Bir yeriniz yarıldığında veya kesildiğinde onun üstüne kola sürerseniz kanın çok çabuk pıhtılaşmasını(sertleşmesini)sağlar!

4.Kola böbreklere su ile aynı oranla yardımcı olurr...

Güncellemeler:
Kolanın Faydaları ve Tıbbi Etkileri

Uyarıcı ve iştah açıcıdır. Bronşları genişletir ve solunumu uyarır. Bu etkileri ile astım ve bronşitte faydalıdır. Özellikle, astım nöbeti geçiren hastaların rahatlamasına yardımcı olur. Mide ve bağırsak spazmlarını çözer. Yorgunluğu giderir ve uykuyu açar.
Zihinsel ve fiziksel performans isteyen işlerde vücudu zinde tutmak için kullanılabilir. Fakat fazlası uykusuzluk, kalp çarpıntısı ve sinirliliğe neden olabilir. Ayrıca, zamanla alışkanlık yapabilmektedir.
Hepsi bende oluyor!

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Hiic icmiyorum. Boykotla basladim daha sonra böceklerin yalistigi bitkinin kullanildigini ogrendim ondan snr agzima surmedim :) icmiciiim :)

meyve suyu tercihim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bak link gerisi bos

0|1
    0|0
  • Çocukluğumdan beri aram iyi değildir.

0|0
    0|0
  • Kolayı seviyorum <3

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• şükür bıraktım içmiyorum...saglıklı iken saglıgın kıymetini bilmek gerek olduğunu düşünüyorum.belki hemen zararı görülmez ama mutlak ileri ki yaşlar da cilt ve sinir sistemi sorunu yaşatabilir.

0|1
    0|0
  • Asitli içecek tüketmiyorum .

0|0
    0|0
  • kola mide zarını eritiyormuş zamanla.ama koladan vazgeçilmez

0|0
    0|0
Yükleniyor...