Kredi kartı olanlar yardımcı olabilir mi?

Arkadaşlar ben ziraat bankasının ziraat genç kredi kartlarından kullanıyorum.Kredi kartının asgari ödemesi neye göre hesaplanıyor yani ben taksitli alışveriş yapıyorum.Diyelim ki 300 liralık bir ürünü 10 taksitle aldım her ay 30 lira ödemek zorunda mıyım yani asgari tutar bu 30 lira mı yoksa bu 30 liranın belli bir yüzdesi mi?Konu hakkında bilgisi olanlar beni aydınlartırsa çok sevinirim.

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• Asgari tutar 30 TL değildir, bu rakam senin o dönemki borcundur. 30 TL ve diğer harcamalar + faiz varsa bu oran üzerinden bir asgari tutar belirlenir. Tek seferde yapılan harcamalarda ise toplam tutar üzerinden varsa o aykı taksit tutarları dahil edilerek asgari tutar belirlenir.

0|0
    0|0
    • Bankamatikte toplam borç ve asgari borç var benim asgari borcu yatırmam yeterli midir peki?

• Asgari tutarı yatırman banka açısından ben buradayım ancak sıkışığım ve kaçmıyorum gibi algılanır. Bu durumda bankadan bankaya değişsede normal faiz uygulanır. Ancak bir ay sonraki dönem borcun ve asgari tutarın yükselecektir. Hiç yatırmamaktansa asgari tutarı yatırmak gerekir.

• ayrıca bende ekleyim kredi kartı dönem borcunun %20sidir normalde ama bankaya göre değişebilir alt sınır %20 asgari ödeme

asgari ödediginde dönem borcundan kalan tutar ay sonuna kadar % diliminden faiz işler bunuda göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim bu faiz oranıda bankadan bankaya farklılık gösterir

Kızlar Ne Diyor 2

• asgarı oran aylık odemenın %40ı oluyor benım kullandıgım kredı kartında oyle en azndan yyanı 30 lıranın %40ını odersın sadece

0|0
    0|0
  • .

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Örnek ile açıklayayım sana, 100 liraya ayakkabı aldığını ve bunu 6 taksitle öde, 150 lira ya kot aldın ve yine 6 taksit, 16.66+25=41.66 ödemen gerekiyor, asgari her bankanın durumuna göre değişir ama banka asgari ücreti %25 olarak ödemen gerektiğini bildirmiş ise o zaman ödemen gereken 41.66 liranın %25 sana 10.41 olarak karşına çıkar, banka banka asgari tutarı değişebilir %20 de olabilir, benden söylemesi fazla harcama yapma asgari ile uğraşma taksitler üst üste biner sıkıntı yaşarsın ayrıca her asgari ödemen sana faiz olarak geri döner

0|0
    0|0
Yükleniyor...