Manavgat yanıyor :(((

Az önce çok kötü fotoğraflarla sarsıldım. Manavgat'ın merkezinde Türkbeleni dediğimiz mevkiide büyük bir yangın var. Şu sıralarda soğutma çalışmaları yapılıyor. Manavgat'ı bilenler için tarif edeyim; yapay şelalenin, bayrağımızın ve atamızın olduğu tepedeki ağaçlar cayır cayır yandı. Manavgatın kalbi olan bu bölge AVM için çok uygun görünüyor^^

eğer kasıt var ise bu işte, Allah sebep olan herkesin belasını versin!

Benim bunu sizlerle paylaşmamın sebebi ise, bu işin içinde bir rant meselesi var ise hep birlikte önlemeliyiz. Yanan ağaçların yerine bir fidan dikerek bunu başarabiliriz.

Manavgat insanı duyarlıdır zaten böyle bir etkinlik olacaktır. Ama içinizde Side'ye, Kumköy'e, Çolaklı'ya,.. vs tatile gelecekler ya da yakın yerlerde bulunanlar vardır, hepinize duyurmak istedim. Eğer

Antalya'ya yolunuz düşerse bir fidanla Türkbeleni'ne destek olmaz mısınız?

link :(((((

Güncellemeler:
Maalesef bugün yanan sadece Manavgat değilmiş. Gelibolu'da, İzmir'de, İstanbul'da ve ODTÜ arazisinde de yangınlar olmuş. link

bu da Manavgat: link

0|0
4|19

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 19

• Bırakın bu işleri yok avm yok kasıt, şizofren olmuşun amk piskologa gidin lütfen, olayı dramatikleştirmeyin, yanan ormanı bile Devletle hükümetle ilişkilendirmek acizliktir rezilliğin ta kendisidir,

Ulan bir Asker şehit olsa bu yazıları yazmazsınız nasıl insanlarsınız.tiksiniyorum lan sizden.

3|1
    2|3
    • ben de senden tiksindim şu an. Yanan bölge hakkında bir fikrin olmadığı çok belli. şöyle anlatayım; kuş uçmaz kervan geçmez bir bölgedeki ormandan değil Manavgatın tam merkezindeki bir ormandan bahsediyoruz. kasıtlı bir yangın olduğu ve rant meselesi olduğu net.

ben devlet /hükümet demedim sorumun hiç bir yerinde. ama rant diyince snin de aklına hükümet geliyor değil mi? :) oraya avm derken vurgulamak istediğim yeşilliğin erine yapılacak binalar idi. bu avm olur lüks konutlar olur ++

• Vay be :/

• Nerden hortladı l*n bu soru :p

• yazık kim bilir kimin parmağı var

1|0
    0|0
  • teknik olarak, yeni yanan bir alanda fidan yetişmez. belediye olarak, yeniden ağaçlandırma için milyonlarca fidan alımı yaparsın. bir de iklime de uygun fidanı seçersen, kazara tutacak olanlar bile, tutmaz. böylece;

i- fidan alımına aracılık eden şirket köşeyi döner

ii- ülkenin dikilen ağaç sayısına istatistiki katkıda bulunulur

iii- belediye veya orman bölge müdürlüğü hesapları incelendiğinde (muhtemelen 2-3 sene sonra olur) sayıştaya hesap vermek kolay olur: abi ağaç aldık ama lanet olsun ki tutmadı denir. eee kuruyanlarda yok oldu tabii. ortada maddi delil kalmaz, aranmaz.

iv- arazi orman vasfını kaybeder, bişeyler yaparsın, o rantla belediye & müteahhit ihya olur

sonuçta, ülkemde 3-5 ağaç yanıyor diye ortalığı ayağa kaldırma, dış mihrak chemi :(( hem bir sürü de faydası da var :(( ülkemde turizmin gelişmesini istemeyen dış mihraksın işte :((

1|0
    0|0
    • yanan alan temizlenince dikilir zaten ki Manavgat belediyesi iyi çalışıyor. hemen hallederler. gerçi o alan belediyenin değil :/ uff çok canım sıkkın. azıcık güvenebilsem devlete biraz içim rahatlayacak ama çok tedirginim.

• umarım orman vasfını kaybeden arazi olmaz :((

• :(( umarım

• Kızları alıp geliyorum..

link

1|0
    0|0
  • Eğer buda tayyibin bir oyunuysa veya bu işe biri el attıysa Allah belasını versin eğer byle birşey varsa onları canlı canlı yakacaksın ibretlik olsun.

1|0
    1|0
  • Arazi mafyası çalışıyor

O alan imara açılacak ve birilerine peşkeş çekilecek sen hala fidan diyorsun

1|1
    0|0
    • biz elimizden ne geliyorsa yapmalıyız diyorum. seyirci kalmayalım diyorum. başka bir önerin varsa onları engellemek için seve seve yaparım. içim parçalandı bu haberle oturup seyredemiyorum sadece.

• maaalesef yanıyormus. sebebi belli değil deniyor ama geçmiş yıllarda d acam sigara çakmak kibrit yüksek gerilim hattı vs yanıcı yakıcı bir şürü sey vardı şimdi mi millet kullanmayı öğrendi. İstanbul beykoz da 5 ayrı yerden baslayan yangınlar gibi ben art niyet arıyorum ve nefret ediyorum yakanlardan.

2|0
    0|0
  • diğer haftalara ve günlere göre bayağı bir sıcak geçiyor

1|0
    0|0
  • Alanya'da yaşıyorum ama olaydan haberim yoktu. Teşekkür ederim paylaşımın için, şimdi senden öğrendim. Duyarlı olunması gereken ciddi bir konu bu.

1|0
    0|0
    • akşam haberlerde gördüğüme göre alanya kalesi civarında da bir yangın olmuş

• yo alanya için onu düşünmedim zaten. bu sıra her yerde yangın çok oluyor maalesef. ama manavgatın farkı yangının farklı 5 noktadan aynı anda çıkıp birleşmesi oldu. gerçi haberlerde gördüğüm kadarıyla bunun üzerinde pek durulmadı ama umarım yapanlar ortaya çıkar.

• Manavgat olayı biraz şüpheli.. umarım kimsenin yanına kalmaz.

• fenaymış yangın

1|0
    0|0
  • Olayı biliyorum, elimizden geleni yapıcaz arkadaşlarla ..

1|0
    0|0
  • Böylesi yerlerin kesinlikle inşaat yapılaz diyerek TBMM yasa ile ıkması lazım yerel yÖnetimleri istediklerini yapıyor . yazık vatana millete her yer satılıyor yakılıyor awm ve liman vs oluyor

2|0
    1|0
  • evet haklısın gercekten o agaclar hemen yetişmiyor yıllarca ugrasıyorsun. ama bes dk yanıyor.

insanlara okulda agac ekip buyutmeyi ögretmiyorlar. bir agac için caba harcanması gerektiğini kavrayamıyorlar.

1|0
    0|0
  • Helikopter pilotu ayarlayan bir kız vardı bügün ona söyleyelimde yavuklusu helikopterine atlayıp gelsin ...

1|0
    0|0
  • Gine yaz yine orman yangını burnuma rant kokuları geliyor.

1|0
    0|0
  • Geçmiş olsun Kardeşim :(

1|0
    0|0
  • insanın içinin acımaması mümkün değil..:( sebep olanların amk

1|0
    0|0
  • ah be en basta bir insan olarak..sonra antalyalı olarak çok fena içim sızladı

1|0
    0|0
  • cigerim yanıyır peh peh peh

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• :( öff ciğerlerimiz yanıyor desene :/

1|0
    0|1
  • vah vah :( yazık olmus

1|0
    0|0