Kendinizi karanlığa mı yakın hissediyorsunuz aydınlığa mı?

Karanlık deyince direkt kötülük olarak algılamayın karanlığın temsil ettiği her şeyi düşünün...

Hangisine daha yakınsınız neden?

0|0
17|15

En İyi Kız Görüşü

• "Aydınlık" aşırı iyimserlikle Pollyannacılık ve evcilik oynamak. Daima neşeli, dost canlısı ve detaylardaki eğlence ve huzuru bulup yaşamak... Aydınlık olan çok tanıdığım var ve elbette ara sıra başlarına gelen olumsuzluklar, bazı hüzünler hariç genelde gayet iyi, mutlular. Onları takdir de ediyorum.

Ama ben kendimi daha çok "karanlık" buluyorum. Esrarengiz, hüzün ve kederiyle barışık, sorgulayan, derinlerindeki kendisini aramaktan çekinmeyen, ruhunda hep savaşlar olan, uç noktalarda yaşayan, ilginçliklere merakı olan, tehlikeden korkmayan, her şeyi yoğun ve her yönüyle hisseden... Böyle olmak bazen ürkütücü olsa da böyle olmaktan memnunum.

1|0
    0|0
    • Bu başka birisinin sorusu olsaydı aynısını yazardım tırnak işaretlerinden üç noktalarına kadar..

• "Aydınlık" ya da "karanlık" ol, önemli olan aslında kim olduğunu keşfedip kendini olduğun halinde kabullenebilmek... "Karanlık" bir karaktere sahip olanlar genelde "aydınlık" maskesiyle kendilerini örtmek, fazla ürkütücü geldiği için, kendi kendilerinden gizlenmek isterler. Kendini görebilmen ve gördüğünle barışık olman muhteşem bir şey bence...

• 'Yazmak' benim için önemli olduğundan yazım kurallarına dikkat etmeye çalışırım.

180 ile ilgili herhangi bir soru sormadım. Bir başkasına ait olmalı. :)

Erkekler Ne Diyor 15

• Sokak lambası gibiyim..

Bi' an beni görenler önünü gördü, beni göremeyenlerse karanlığa karşı sövdü..

0|0
    0|0
  • yok ya çok aydınlık biriyim <333

0|0
    0|0
  • karanlık dünyanın aydınlık baharına ulaşmak için çırpınmalı insanın yüreği her doğan güneş yeni, umutların yeni ümitlerin habercisi karamsarlığın karanlık dünyasında boğulmak yerine aydınlığın mutluluk esintili günlerine özgürce kanat çırpmayı tercih ederim...

0|0
    0|0
    • senin ruhun zifiri karanlık senin ruhunu süpernova yıldızlar dahi aydınlatamaz çünkü senin kalbin doğuştan karanlık ruhunu şeytana satmışsın?

• Evet benim ruhum karanlık böyle yaratılmışım karanlığın ve aydınlığın kızı gölgeyim hem ikisideyim hem hiçbirisiyim.

• yarı aydınlık yarı karanlık hava bir kapalı bir açık hiç dönüp gökyüzüne baktın mı doğmayan güneşleri gördün mü çorak çöller misali kuru çölleri gördün mü gökkuşağının 7 rengi karanlık karanlık iklimlerin karamsarlık havasını solumak insanın ruhunu karartıyor var olan yüreğinin akislerini dahi yitiriyorsun kaç zaman oldu ruhunu karamsarlığın delhizlerine mahkum eyledin kaç zaman oldu yüreğini umutsuzluğun zindanlarına mahkum eyledin?

• karanlık yorganın altında gecen zaman gibi aydınlıksa sabah öpücükle uyanmak .D

ben muallakta kaldım :/

0|0
    0|0
  • Karanlık bir gün galip çıkacak, tüm yıldızlar ve ışıklar birer birer sönecek. Ölümden sonrası da sonsuz bi' karanlık. Bir kaç on yıl sonra oradayız.

0|0
    0|0
  • Ben karanlıkları çok severim bana hüzün verir ama vazgecmem geceden ben karanlikta bir matem olayım..

0|0
    0|0
  • Karanlık. Elektriğin henüz ulaşmadığı bir yerde yaşıyorum.

0|0
    0|0
  • Sanırım karanliga.

0|0
    0|0
  • karanlığa yakın hissediyorum nedenini açıklamak istiyorum fakat kelimeler kifayetsiz kalıyor

0|0
    0|0
  • Karanlığa hemde kapkaranlığa

0|0
    0|0
  • tabiki karanlık en sevdiğim zaman dilimidir

0|0
    0|0
  • karamsar birinin aydınlığa yakın olmasını bekleyemezsiniz :(((8

0|0
    0|0
  • priz hemen sağımda basayım mı ?

0|0
    0|0
  • Zifiri karanlıktayım

0|0
    0|0
  • ccc darkside ccc

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Karanlığı daha yakın görüyorum kendime çünkü aydınlıkta herşey netken insanlar yinede yalnış kararlar alıp gerçekleri görürken hatalar yapabiliyor. Ama gecenin ve karanlığın kendine verdiği bir gerçek oda insanın kendisiyle yüzleşmesi gerçeklerle baş başa kalması kendisini sorgulaması. Aynanın karşısına geçip kendisiyle sohbet etmesi çok farklı bir durum. Karanlıkta insan iç sesini dinliyor. Karanlığın verdiği hem bir güç hemde bir cesaret var. Bunuda her insan başaramaz bence.

0|0
    0|0
  • gecenin kızı, karanlıkların kadınıyım

2|0
    0|0
  • aydınlık

0|0
    0|0
  • Darth Vader olurdu benden ama korkarım karanlıktan...

0|0
    0|0
  • ışığım içimden gelir yani gölgem kendimden

0|0
    0|0
  • Aydınlığa çünkü herşeyden önce sağlıklıyım ve herşeyin zaman geçtikçe daha iyi olacağına inananlardanım

0|0
    0|0
  • ben severim karanlığı :)

0|0
    0|0

• aydınlığa

0|0
    0|0
  • Şu anda aydınlıkta hissediyorum.

0|0
    0|0
  • Aydınlık

0|0
    0|0
  • Karanlığa. Sürekli melankolik bir hava içerisindeyim. Depresyon halinde olmayı seviyorum galiba.

0|0
    0|0
  • karanlık ,aydnlığı sevmem

0|0
    0|0
  • aydınlık .

0|0
    0|0
  • aydınlık daha yakın bide çekici geldi

0|0
    0|0
  • Şu sıralar karanlığa ..