Türkiye'de kadın haklarına yeterince saygı duyulduğunu düşünüyor musunuz?

Türkiye'de kadın haklarına yterince saygı duyulduğunu düşünüyor musunuz?

0|0
7|7

En İyi Kız Görüşü

• hangi haktan bahsediyoruz? sokak ortasında gözümün önünde 2 genç kadını güpegündüz tüfekle ölene kadar kurşunlayan adam hakkında daha önceden şikayet ve uzaklaştırma kararı varken, o zavallı kadınlar ölebiliyor. hem de çok acımasız öldüler. aileleri mahkemelerde sürünüyor. hangi hak?

karşıdan karşıya geçmeye çalışırken hem de kıyafetim gayet normal iken arabayla geçen insan görünümlüler kafalarını camdan çıkarıp bakışlar ve sözlerle taciz edebiliyor. (açık giymek de benim hakkım ama maalesef 'normal' diyerek açık olmadığını bile belirtmek zorunda kalıyorum. sanki açık/kısa giysem hakları varmış gibi)

okul veya bazı işlerde kadınlar nelerle karşılaşıyor haberiniz var mı?

TRde kadın olmak zor, çünkü öküz olmak çok kolay. kadınları hala cinsel obje, hizmetçi, aşçı, karnında sıpası olarak düşünen öküzler çok olduğu sürece daha çok acılar çeker kadınlar. ha bir de bunlara hak veren kadınlar var ya onlara da ifrit oluyorum.

3|2
    0|0
    • iş hayatında kadınların cinsel obje gibi görünmesine bir sebep acaba kadınlar olabilir mi ? mesela dişiliklerini kullanarak mevki edinmenin kolay oldugunu farkına varmış olmaları gibi ..

• çemi ne yazık ki sizler azınlıkta kaldınız :( gerçek böyle bu konunun çözümü kadınların erkekleri sorgulaması değil kadınların kadınları sorgulaması gerekiyor . cinsel obje olarak görülmelerine katılıyorum iması doğmasın burdan . ama kadınlar bunu bilerek yapıyor . asılmayan erkek var mıdır yokmudur doğa kanunu olacaktır mutlaka ama bunu kullanan kadınlar oldukça erkekler hep bunların hepsi düşüncesine kapılacaktır. göğüs dekoltesi ile genel müdür olanları tanıyorum ben ve sayısı çok

Kızlar Ne Diyor 6

• islam ülkelerinde kadin hakki yoktur. simdi yone dine saldiri diye algilanir ama islam ülkelerine ve kadinlarin nasil yasatildigina bakildiginda gayet acik hersey.

eger tecavüze ugrayan birinin hakkini savunmak icin saat kacta ve hangi kiyafetle disarda oldugu soruluyorsa o ülke "gec saatte acik elbiseyle gezen kadinlara tecavüz edebilirsin" deniliyordur.

gecen gün bir haber okudum tam hatirlamiyorum antalyada sanirim olmus olay, tecavüz saldirisinda kadin tecavüzcüyü isirdigi icin hakkinda adam yaralamaktan 5yila kadar dava acilmis saka gibi. direnirsen suc direnmezsen kendi rizasi var diye tecavüzcü serbest kalir.

0|0
    0|0
  • Yeterince mi? Hiç saygı duyulduğunu düşünüyo musunuz diye sorsan daha doğru olurdu heralde. tabiki hayır düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • küfürler bile kadınların üstünden ediliyor saygı yok ne hakkı?

0|0
    0|0
  • Kadinin kadina saygisi yokken, erkeklerin koydugu kanunlardan ne olacak sorarim.

0|0
    0|0
  • Hayır.. Bu ülkeye sağlam bir kurallar bütünü lazım her ne kadar karşı olsam da.

0|0
    0|0
  • son zamanlarda hayır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• kesinlikle hayır... kadın haklarına saygı duyulsaydı onlarca kadına tecavüz edilmez , eden kişiler iki üç ay yatıp serbest bırakılmazdı... onlarca kadın sokak ortasında dövülmez ya da öldürülmez , öldüren kişiler sokaklarda rahatça dolaşamazdı... daha sayayım mı ana fikri verebildim mi yoksa :D

0|0
    0|0
  • Her ne kadar erkek egemen toplumun çok eski zamanlardan beri kadının sırtını erkeğe dayamasından kaynaklı olduğunu düşünsemde, herne kadar bireysel manada kadın haklarına ve mahremiyetine saygı gösterdiğimi düşünsemde, genel mana da kadın olmak istemezdim. hele hele Türkiye ve komşu ortadoğu ülkelerinde.

0|0
    0|0
    • Pakistan'da bu ay kadınların dışarı çıkmaları yasaklandı. erkeklerin dikkati dağılıyormuş^^

kadının sırtını erkeğe dayaması olayına da katılmıyorum. eskiden tarlalarda sabah güneş doğmadan çalışmaya başlarmış insanlar, kadın-erkek, geceye kadar. kadın tarlada çalıştığı gibi bir de yemekten ve çocuklardan da sorumlu oluyordu. hayvancılıkla geçinen yerlerde de yine hayvanlara kadınlar da çobanlık yaparmış. zaten süt sağarken bir erkek profili gelmiyor gözüme. kadınlar imkanları dahilinde çalıştı

• Türkiye'de hangi hakka saygı duyuluyor ki kadın haklarına gereken saygı duyulsun?

0|0
    0|0
  • hiç bir hakka saygı duyulduğunu düşünmüyorum . ayrıca kadınlarında kendi haklarına saygı duydugunu düşünmüyorum ve erkeklerin hakkına da saygı duydugunu düşünmüyorum. kadın demogojisinden vazgeçin

0|0
    1|0
    • katılıyorum sana. erkek döver de sever de diyen kadınlardan hiç bir farkı yok o kadınların. peki bu kadınların olması, erkeklerin tüm kadınları cinsel obje olarak görmesini haklı çıkarır mı? benim veya diğerlerinin suçu ne? bazı aşüfteler var diye bu muamele bize hak mıdır? kendini cinsel obje sanan kadının, kadınları böyle gören bir erkekten farkı yok,evet. bunu savunmam. ben kendi hakkımı ve buna maruz kalan kadınları savunuyorum. ki gerçekten az değiliz.

• hayır o kadar çok değiller. kendilerini ön plana çıkarmayı iyi bildiklerinden kalabalık görünüyorlar. ve erkekleri haklı çıkaran bir durum değil bu. erkekler kadınların sahibi olduklarını sanıyor yaşam hakkına bile müdahale ediyorlar. bu sadece cinsel obje meselesi değil ki. öyle olanları ayırt edip taviz vermesinler madem, ha işlerine mi gelmiyor?

tüm erkekler nasıl aynı değil ise tüm kadınlar da aynı değil. insanız sonuçta aramızda karakteri değişik çok kişi var. ama birilerinin yaptığı ++

• herkese mal edilerek bana veya diğer kadınlara da sırf kadın oldukları için bazı şeyleri hak görenleri hiç bir bahane kurtaramaz reese. manavgatta 2013 başından beri basına yansımış olan 7 kadın cinayeti var biliyor muydun? 2 si benim gözümün önünde oldu. o şerefsizi hiç bir bahane haklı çıkaramaz ve bu benim kadınlara 'bakın eseriniz' dememi asla sağlamaz.

• Hayır tabiikide 12 yaşındaki mini etekli bir kıza millet ağzı sulu sulu bakıp gelen geçen korna basıyor hak mı bu?

0|0
    0|0
  • Hakkı erkek ismi arkadsım lütfen .(

0|0
    0|0
  • Hiç duyulmuyo arkadaş ya

0|0
    0|0
Yükleniyor...