Mükemmel Yumruk için.....?

Arkadaşlar mükemmel yani güçlü bir yumruk için ne yapilmali , hangi kas guruplari geliştirilmeli?

0|0
5|15

En İyi Erkek Görüşü

• Triceps güclü ve etklı vurmanı saglar ve kol etkısını artırır ama daha cok bu teknıkle alakaldır.

0|1
    0|0
    • Triceps`le ne alakası var yumrugun ulan?

• Ne yaptın sen triceps üzerine doktora falan mı?

Ne yani bir yumrukta triceps önemli mi diyorsun yani?

O yumrugu nasıl atacagını bilmeyen bir kisinin kafam kadar tricepsi olsa kac yazar?

Teknikte bitiyor is bence. Ne kadar güclü olursan ol. Hangi acıdan ve nasıl vurduguna baglı bence..

• Triceps güclü ve etklı vurmanı saglar ve kol etkısını artırır ama daha cok bu teknıkle alakaldır. bu cumleyı tekrar okudugun zaman algıların bıraz daha mantık sunacak sana. Doktora felan yapmadım sadece yaptıgım veya yapacagım konularda bılgı sahıbıyım. Tricepsin zaten buyuklugu veya sıkılıgı onemlı degıldır. Triceps parcalı kastır ve seklı onemlıdır. Acıyı da tayın eden tricepsdir. %45 derece ıle vurulan yumruk ve sert hamle ıle cekılen siddet kalıcı hasar bırakır.

Kızlar Ne Diyor 5

• bol bol çalışmalısın

0|1
    0|0
  • yumruk kası serratus anterior yanda kaburgaların tam üstünde de o nasıl gelişir bilmiyorum

0|1
    0|0
    • Orası kanat kası degil mi yahu? Kaburgaların üstü..

Yüzücülerin oradaki kasları enfestir mesela..

• vala türkçesini bilmiyorum ama koltukaltının altında işte kaburgaların üstünde

• ben güzel tekme atarım asddadsadsdaa

0|1
    0|0
  • Kol,omuz,bilek

0|1
    0|0
  • kol kasları ve omuz kasları :))

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Mükemmel yumruk wing tsun'daki zincir yumruktur, patlayan güç etkisiyle yapılır, yumruk son ana kadar sabit hızlıdır sonda hızlanır, kolu çevirmekle zaman kaybetmez direk odak noktasına ardışık vurursun, rakip yıkılana kadar bir başladımı durmaz.

0|1
    0|0
  • kastan ziyade vucudunu nasıl kullandıgın önemli duruşun hız kazanma hareketin ve nefesi doğru yerde vermen vurulan hasarı arttırır tabi kondisyon ne kadar iyise o kadar hızlı ve güçlü vurabilrisin yoksa 3 yumurkta nefes biter

0|1
    0|0
  • Öncelikle duruşun güzel olmalı. Duruştan kastım, bacaklarından aldığın destek kendini sağlam hissedersen attığın bir yumrukla serebilirsin rakibini. Bir de gücünü sadece kolundan değil omzundan da al. Bu şekilde daha sağlam yumruklar atabilirsin :)

0|1
    0|0
  • omuz,biceps

0|1
    0|0
  • Hepsi

0|1
    0|0
  • Hacı bende öyle bir sorun yok aşırı kemik gelişmesi denen bir olay var bende kemikler metal gibi :D balyoz gibi indiriyorum ama kırılırsa vs kaynamıyor benim kemikler ( sorunla alakası yok yazayım dedim öyle :D )

0|1
    0|0
  • hız için kum torbası sertlik için duvar

0|1
    0|0
  • El yayi kullanmakta iyi etki eder yumruga

0|1
    0|0
  • sürekli duvarı yumrukla

0|1
    0|0
  • Gücü omzundan al dirseğini sık.