Sokak çocuğunun satmaya çalıştığı selpak kimin umurunda? Hangi hayaller sıkıştı o selpak poşetine?

Çoğumuzun tenezzül edip yüzüne bakmadığı...

Bazılarımızın yüzüne bakıp acıyarak kendi vicdanını rahatlattığı...

Pek azımızın da bir tebessüm atıp saçını okşadığı o güzellikten mahrum sokak çocukları...

Kimin umurunda kirli yara bere içindeki elinde tuttuğu mendil?

Ne ihtiyacım var ki mendile, neden iki sms parasını bu çocuğa vereyim?

Belki bir kalem alacak kendisine bir sürü şey yazmak istiyor.

Belki bir ekmek alacak annesine.

Belki de neden az para getirdin diyen babasından dayak yemeyecek bu gece.

Hayalleri ufak, istekleri ufak bunları yapmak için verilen para ufak.

Ama kimin umurunda?

Paramızı kapmaya çalışan Bankaların personellerine sayın diyen bizler, gsm şirketlerinin görevlilerine sayın diyen bizler bir liramız ile mutlu olacak çocukları paramızı alıyorlar enayi yerine koyuyorlar diye hakir görüyoruz.

Servetine servet katan şirketlere milyarlar veren bizlerin umurunda mı vereceğimiz 1 lira ile mutlu olacak sokak çocukları?

0|0
10|5

En İyi Kız Görüşü

• para vermek o cocugun sokaklarda calismasina göz yummak demektir. onun yerine sosyal hizmetleri arayin, o cocugu devlet kotuma altina almak zorundadir.

e zaten devlezemiz ülkemizi zenginlestirdigine göre topcu kislasina falan trilyonlar harcayabilecek kdar maddi refah icinde oldugmuza göre, o cocuklarin da bakimini 4 4lük yapabilmelidir.

2|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Aslına bakarsan olayın iki yönü var.

Birincisi çok haklısın; marketten alacağına çocuktan al. Hiç olmazsa sadaka yerine geçer.(gereğinden pahalı olarak alıyorsun)

İkincisi haksızsın. O çocuklardan alışveriş yaptığımız müddetçe katlanarak artacak bu çocuklar. Aileleri tarafından kullanılan, okula yollanmayan...

0|0
    0|0
  • aslında çok haklısın biliyor musun,kimse 1 tl ile servetını kaybetmez,ya da kazancı azalmaz.iyi niyeti suistimal edenler illaki vardır,ihtiyacı olsun olmasın,allah rızası için verilen 1 tl,gün gelir anlamazsın 100 tl olarak kişiye dönebilir.ihtiyacı olmadan dilenen ınsanlar da var,ayırt etmek güç belki ama duyarlı olmak da fayda görüyorum.

0|0
    0|0
    • Bir insan el açacak hale geldiyse sorgulamamak lazım sebebini...

El açan insana el vermek gerek.

Sırf ihtiyacı olduğu için değil!

O eli açıyorsa fiziki olarak sağlıklı olsa da manevi olarak bitmiştir.

• kesinlikle katılıyorum sana.

• Fxtürevi: işler nasıldı bugün?

Mendilci çocuk: bugün 40 paket mendil sattım karşim.

Hepimiz mendilci çocuklarız.

0|0
    0|0
  • ne çok acıttı canımı bu yazı... gerçekten, elimizde imkanımız olsa da 1,2 TL değil, daha fazla yardım yapabilsek.. İnşallah bir gün yardım eli uzatan birileri olur, biz oluruz...

0|1
    0|0
  • O para kaleme gitmez genelde. Babanın içkisine kumarına gider. Sırf bu yüzden vermiyorum. Ayrıca alttaki arkadaş çok güzel demiş. Devlet koruma altına alıyor haber verilince o çocukları. Hem rezil ailesinden de kurtulmuş olur çocuk. Aile seçilmiyor malesef.

0|0
    0|0
  • link

izler misin:)?mükemmel..

0|0
    0|0
    • Çok önceden izlemiştim sayende bir daha izledim bu güzelliği ve evet mükemmel.

Teşekkür ettim zira hak ettin.

• ben teşekkür ederim,değerli vaktini ayırdığın için

bir iyilik döner:)diğerini hak eder demiş biri:)kim bilmiyorum:D

• olmalı... ama o çocukları kullananlar suçlusu bunun...

0|0
    0|0
  • ben veriyorum cebimde varsa gerçekten veriyorum ama herkes duyarlı değil abicim. senin soruların ve anlatımın bir başka oluyor diğerleri alınmasın etmesin de öyle yani.

0|1
    0|0
    • Allah Allah.

Bana böyle iltifatlar edilir miydi yahu?

Bir ilk olsa gerek KızlarSoruyor'da.

• hak edene ederiz herdaim:)

• benim umrumda kendi adıma vicdanım rahat

ama bazılarında vicdanın zerresi yok ne yazıktır ki

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Bilmedigimiz isler bunlar su sekilde dusunmelisin

Hangi aile kendi cocugunu dilendirir veya selpak sattirir bu dvletin el atmasi gereken bir konu

0|1
    0|0
  • Fazla duygusalsın, sonra sokak çocukları neden var... Sokaklar çocuk doğurmaz.

Sokaklar geçim kaynağı olmaktan çıkmalı kardeş.. Sanat öğrenerekte kazanabilir o parayı,

0|0
    0|0
  • Devlet diye bir şey var.Bizim ödediğimiz vergilerden kimsesiz çocuklara adil bir şekilde pay ayrılsa, çocuklar sokakta mendil satacağına, oyun oynar..

Sokaktaki çocuğa 50 krş vererek çocuğa yarar sağlanmaz..

0|1
    0|0
    • Bizim verdiğimiz vergilerden pay almıyorlar.

Alsalar, verilse vs. vs.

Ama olmadığını biliyoruz.

Yarar sağlamayalım yahu her şey yararlı olmak zorun değil ki.

Birazda insani olsun.

• O işi yapacak olan devlettir.

En azından yapması gereken devlettir.

Sen, Ben birey olarak balık tutmayı öğretemeyiz buna gücümüz yetmez.

Ne yapalım öğretemiyoruz diye?

Balıkta mı vermeyelim :)

• Tmm işte devlet yapsın o işi, bizde rahat edelim çocuklar da rahat etsin :D

Hem devlete çocuklara bakması için vergi ödeyip, hem çocuklara bakmak biraz enayi gibi hissettiriyor adama :)

• Selpağa 10 tl verdiğimi bilirim. Belki inanmazsınız, ama o 10 liranın üstü kalsın dediğim halde, çocuk bana paranın üstünü verdi. O kadar gururlu o çocuklar. İmkanım olsa okuturum hepsini.

0|1
    0|0
  • onların cebşne gitse vereyim abicim ama onlar da emir kulu akşam hasılatı büyük patronları topluyo ;)

0|0
    0|0
    • 2 sms parasından bahsediyoruz.

Bu ülkede verdiğin paralar kime gidiyor sanki? Çalışanlara mı?

• ben hiçbirini helal etmiyorum ki o onların sorunu ama gidip selpak ta almam bakarım etrafında gözcüsü yoksa alırım bir tost karnı doyar ;)

Yükleniyor...