Başarı ve başarısızlık?

Size göre başarı nasıl elde edilir? Başarısız olunca neler yapıyorsunuz? Nasıl duygulara kapılıyorsunuz? Başarınca kendinizi nasıl hissediyorsunuz?

Ne çok soru sordum değil mi tek soru içinde :)

• Başarılı olunca bu işi için biçilmiş kaftanım ben. İşte ben buyum :)
    40% (4)23% (3)30% (7)Oy Ver
  • Başarılı olunca normaldir zaten yaptığım iş deneyimliyim.
    20% (2)8% (1)13% (3)Oy Ver
  • Başarısız olunca çok üzülüyorum :(
    10% (1)8% (1)9% (2)Oy Ver
  • Başarısız olunca takmıyorum nasılsa başarırım ben.
    10% (1)38% (5)26% (6)Oy Ver
  • Diğer (Bunu da siz belirleyin)
    20% (2)23% (3)22% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
17|16

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 16

• Başarının sırrı SEVGİDİR! Bence şansla pek alakası yok. Mİsal ne iş yaparlar yapsınlar bir sürü yeteneksiz insan şu an zengin olan ailesinin parasıyla ve ya karşısına çıkmış sponsörün parasıyla önde gidiyor, peki o insanlara başarılı demek mümkün mü?DEĞİL! İnsanlar onları gördüğü zaman "Yeteneksizin teki ama eh işte paranın gözü kör olsun" diyor, herkes onların başarısından değil parasından bahsediyor. Bir de yetenekli olan birileri tarafından keşfedilen ya da bir yerlere başvurarak önde giden insanlar var.Bu onların yüzüne gülen bir şans olabilir, evet ama yinede şans başarıda büyük bir rol oynamıyor.Eğer yeteneğin yoksa kendin üzerinde çalışmlyorsan GERÇEK başarıya ulaşman çok zor.GERÇEK BAŞARI kendinden söz etdirmektir.Peki gerçek başarı ulaşmak için ne lazım. SEVGİ! Çünkü ne iş yaparsan yap, yaptığın işe sevgi duyman lazım.Sevgi duyarsan kendine daha inamlı, daha güçlü, enerjinde fazla olur, yeteneğini geliştirir başarıya doğru ilerlersin.Belki önceleri parayla o işe başlamış olabilirsin ama sonrasında yeteneğinle ilerlediğin zaman hiç kimse senin nasıl hangi yolla işe başladığından söz etmiyecek. "Ne kadar yetenekli bir insan...Her zaman kendini geliştiriyor.Kim keşfetdiysede en doğrusunu yapmış.Gerçekten çok başarılı biri"diye bahsedecekler. Gerçekten başarılı olmak birilerinin parasıyla övünmek değil, kendi yaptığın işle gurur duymaktır!

"Yeterince sevginiz varsa dünyada ki en mutlu ve en güçlü insan olursunuz." DR. Emmet Fox

0|1
    0|0
    • Güzel yaklaşım :)

• Teşekkür ederim.Hani sormuştun tecrübe nedir? Buda yıllar önce kazandığım tecrübelerimden biri.Yıllar önce ben okulun son yıllarında çok zor bir dönem geçiriyordum derse falan girmiyordum.Kimse benim başarılı olacağıma iyi puanla bitireceğime inanmıyordum.Ama ben okulun son yılında tüm gücümü ortaya koyarak yılın sonunda en iyi puanları almıştım, istediğim yere kabul olmuştum.Ben hiç bir zaman başarısız olmadım.Çünkü başarısız sevmediğim şeylere zaman kaybetmiyorum.Affedersin cok uzun yazdım :-)

• Anlıyorum :) Sende çok azimli çıktın be :)

• İç mimarlık okumak istemiştim yetenek sınavında haksızlık yapıldı bana ve kazanamadım. dha snrasında iş hayatına atıldım ünv hayatıma dışarıdan devm etmek zorunda kaldım hal böyle olunca içimdeki ukdeler tavan yaptı ve ben kursa başladım iç mimarlık kursuna şuanda hala devam ediyorum. profesyönel anlamda ii olduğumu söylüyor hocam ama tabiki hala eksikliklerim var. başaramayacağım korkusuna şu şekidle kapılmıştım elimde imkanlar olmasıan rağmen şehirin verdiği imkansızlıklar vardı bu yuzden bu hayalime kavuşmak için tam 5 yıl bekledim. şuanda başardım ve inandığım şey ben bu iş için yaratılmışım diyorum.

0|1
    0|0
  • başarı istediğini elde edebilmek bana göre...başaramayınca çok üzülüyorum ağlıyorum başarınca da biraz seviniyorum ama daha sonra geçiyor dünyalar değişmiyor benim için...başardığımda mutluluğum çok kısa sürüyor ama başaramadığımda acım çok uzun

0|1
    0|0
  • başarısızlıkla zaten insan çok şey öğreniyor:) başarının kıymatini o zaman anlıyorsun:):) başarı da içinde istek ve hırs olduğu zaman genelde elde edılıyor:)ama oluruna bırakcaksın bazen,elinden gelen herşeyii yaptıktan sonra:)bu kaderci yaklaşım oldu:)

0|1
    0|0
    • Kaderci yaklaşımda iyidir :) çoğu zaman en iyi motive aracı oluyor.

• ama dikkat edersen ne dedim,elinden gleni yapıcaksın,ondan sonra bu bakış açısında devam edıceksın yola:):) boş oturup,çalışmayıp kaderımde yok,olsa olurdu demek akıl dışıdır,ayrıca din dışıdır:):)

• Kesinlikle haklısın :)) Yerden göğe kadar.

• Azim ve cok calismak ile hedeflere odaklanmak :)

Guzel soru icin tesekkur ederim ayrica +5 ;)

0|2
    0|0
  • ben başarısızlığa katlanamam napar eder başarılı olurum ama bazıları bunun hastalıklı olduğunu düşünüyo yani bir kaç kez uyarıldım

0|1
    0|0
  • eğer bişeyi yapmak istesem başarmak istesem elimden bir uçan bide kaçan kurtulur ama istemiyorum işte :D :D

0|1
    0|0

0|1
    0|0
  • Başarılı olunca totom kalkıyor. Başarısız olunca eskiden olsa ağlardım şimdi ise kafama takar oldum neden böyle diye.

0|1
    1|0

0|1
    0|0
  • Başarısız olunca böyle oturursun boş boş şuan yaptıgım gibi

0|1
    0|0
  • Başarınca çohhh mutlu oluyorum.

0|1
    0|0
  • Öncelikle akıllı olmak lazım başarılı olmak için. Çabalamak çalışmak sonra gelir.

0|1
    0|0
  • hayattaki tek başarım her notadan geğirebilmek

0|1
    0|0

0|0
    0|0
  • Başarmak için daima bir hedefimiz olmali ve o yoldaki zorlukları atlatarak hedefe dogru adimlarla ilerlemeliyiz. Başarı biraz da sansini kullanmaktir. Ben bu yonde cok basarisizim :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Başarı, başarısızlıklar karşısında pes etmeyerek elde edilir. Bu cümleden anlaşılacağı üzere, x bir konuda başarısız olunca, başarana kadar uğraşıyorum.

Başarınca da diyorum ki kendi kendime, ''işte budur!''

Başarı hissini anlatamıyorum, bu anlatılmaya kalkılırsa kibre girer bence, ve kibir hiç benimsediğim bir davranış biçimi değildir.

Son olarak, Samuel Beckett'ın sözleriyle bitirmek istiyorum:

''Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Gene dene, gene yenil. Daha iyi yenil.''

1|1
    0|0
  • zeki olmakla elden geçer ve zekanı kullanıcaksın oda

link

daha zeki olmanın yollarını öğrenmele geçer

albert aintein

0|2
    0|0
    • Buda farklı bir yaklaşım tabi. Her başarılı olan zeki midir değildir bence.

• sen hayatta ne yaptın çok basit bir soruu

• Hep çalıştım şuan da yine çalışıyorum. Ve pes etmedim.

• Başarı bence tecrübenden gecer tecrübesizsen başarmak için çok işin var demektir.

Başarı çok çalışmak demektir.Düşmek kalkmak yanılmak.

Başarızlık hayal kırıklığı ve insanın kendisine güven yitikliğine neden olan duygu.

Başarmak sevinci çok başka yazılamayacak kadar..:)

0|1
    0|0
  • Başarı büyük emek ve birazda şansla elde edilir. Bir kişi şayet başaramamışsa ilk bakması gereken yaptığı hatalar olmalı. Tabi başarısızlık hissi diğer bir değişle emeklerin boşa gitmesidir ve harcanan emeğe göre yıkıcı olan o his artış gösterecektir. Burada kişi inat edebilir ya da vazgeçebilir. Seçimi o kişiyi bağlar. Fakat şu da unutulmamalıdır ki başarı denen şeyin verdiği o gurur ve heyecan hiç bir şeyde barınmayan bir zevktir.

0|1
    0|0
  • isteyerek çokçalışarak! başarınca gurur duyarım kendimle. başarısız olursam daha çok çalışır başarırım onu!

0|1
    0|0
    • Pes etmek yok yani :)

• Eyvallah abicim :)

• bak bunu kimseden istemem ama orada beni en iyi cevap seçersen en tepede olurum ve fikrimi daha iyi savunabilirim :D

0|1
    0|0
  • benim felsefem Goethe'nin şu sözüyle hayat buldu...

"İMKANSIZ" sadece "SERSEMLERİN" sözlüğünde bulunan bir kelimedir...

bu yüzden ki, başarı benim göbek adım ;)

0|1
    0|0
  • Başarız olduğumda Tekrar deniyorum ama yanlış yaptığım yerleri düzelterek, Zafer anında ise şımarmam bilirimki "her zaman bir Hile vardır"

cut.

1|1
    0|0
  • Çok heves yapıyorum kaybetmeye başarısızlığa gelemiyorum eğer öyle bişey olursada asileşiyorum deliriyom :D

0|1
    0|0
  • kolayı hemen yaparım imkansız biraz vaktimi alır :))

Ben hep başarılıyım , başarısız insan ne yapar onu bilemem yaşamadığım için :))

0|1
    0|0
  • Hiç Bir Ugraş Da Kimi Zaman Basarıya Goturmeyebilir ..

0|1
    0|0
  • başarısız olunca ister istemez üzülüyor reis. nasıl yapamadım keşke daha çok çabalasaydım gibi şeyler geçiyor akıldan, başaramayınca daha çok hırs oluyor daha çok çabalamaya çalışıyoruz, ama ben başarsam bile öyle fazla havaya girmem :)

0|1
    0|0
  • başarıyı yakalamak aslında çok zor ve karmaşık bir süreç değil bence önce kendini iyi analiz edip daha sonra yöntemleri belirleyip harekete geçtiğin zaman ve işini severek ve isteyerek yaptığın zaman başarı sen istemesen de geliyor zaten :)

0|1
    0|0
  • Hayat başarısı yediğin kazıklardan yarı yolda kaldığın yollardan ibarettir

gerçek hayatı sürdürebilmek için başarı için para şart...

0|1
    0|0
  • Başarılı olunca normaldir zaten yaptığım iş deneyimliyim.

0|1
    0|0
  • Başarısız olunca çok üzülüyorum :(

0|1
    0|0
Yükleniyor...