Boy uzama konusunda bilgisi tam olan baksın

Arkadaşlar insanın boyu kaç yaşına kadar devam eder büyüme plakları kapanmışsa uzama yine olurmu ? büyüme plaklarını yüzerek tekrar açabilirmiyiz şimdiden saolunj :)

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• kimi 18 kimi 21

yüzme yardımcı olur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• erkek 21 yaşa kadar uzar

0|0
    0|0
  • Hayır kapandıktan sonra uzamaz..

Açılması için ameliyat olman gerek..

0|0
    0|0
  • Boy.. OF..Of..

0|0
    0|0
  • plakları falan bilmiyorum da 18 kadar uzuyor bazıları benim lise sonda 2 cm uzadı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Kişiden kişiye değişir kiminin uzaması 20 yaşında sonbulurken kimi 25 yaşına kadar uzayabilir

Büyüme plağı ve kemik uçları kapandıysa totonu yırtsanda tekrar açılmaz .

0|0
    0|0
  • olmaz, erkekler 17-21 yaş arası büyümesi durur. Türk ırkında genelde 17 yaşta biter. Kızlarda ise 15 yaşında biter. Nadiren bu yaşlara göre 1-2 sene sonra uzayanlar vardır, bunlarda genellikle çok kısa ya da ailesinin ortalamasına göre kısa kalmış kişiler olur.

Kuzey avrupada ise genelikle erkekler 19, kızlar 17 sine kadar uzar, bu da zaten aradaki boy farkının sebebidir.

0|0
    0|1
  • git bir baktır açıksa ona göre kapalıysa ona göre bişiyazarsız

0|0
    0|0
  • kapalıysa kıkırdaklar ameliyatla açılır ama önermem. eğer 3-4 cm uzaman senin için yeterli ise kapandıktan sonra bile pilates ve bazı hareketler vardır bu hareketler 3-4 cm uzamana fayda sağlayabilirler. lazımsa söyle link atim

0|0
    0|0
  • genetk kminin 16 da son bulurken kiminin 22 23 e kdr devam edebiliyor kapanınca kıkırdaklar imkansızdır sonrası ameliyatla uzama olur yüzerek açamazsın yani

0|0
    0|0
  • ameliyatsız açılmaz.yüzerek sadece omurgan uzayabilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...