Askerliği nasıl tanımlarsınız?

Açıkçası ben dahil giden arkadaşlarımın çoğu, bu sistem içerisinde insanların maruz kaldığı durumun, insanları askerlikten soğuttuğu görüşünde. Tabi yapmayanlar ya da bayanlar farklı düşünüyor olabilir ancak ben genel olarak askerlik sisteminin bütün dünyadan kaldırılmasının gerektiğini düşünüyorum. Sizce askerlik şanlı şerefli bir vatan görevi mi gerçekten yoksa sistemi ve uygulamaları yüzünden insanlık ayıbına dönüşmüş bir olgu mu?

0|0
21

En İyi Kız Görüşü

• 460 gün boyunca aynı elbiseyi giymek amele gibi çalıştırılmak köleden farkı olmayan komutan emriyle yatip kalkmadır askerlik küfürlerin baslangicidir psikolojinin bozulmasidir askerlik anne babaya kufurdur yani askerlik aslında dıştan çok güzel gorunupte içi beni dışı seni yakar misali. :(((

0|1
    1|0
    • bir bayan olarak yaşamamış bir insan olarak bunların bilincinde olman güzel. evet orada insani olarak değerin yok sadece sayısal bir değerin var yaptıkları bazı muameleleri hayvanlara yapmıyorlardır herhalde. cinnet geçirip arkadaşlarını komutanlarını vuran insanlar o hale durduk yere gelmiyorlar. ama olay olup birkaç kişinin canı yanana kadar hiçbir şey umurlarında değildir. tek dertleri kendi başları yanmasın düzenleri bozulmasın.

• Evet askerde insanın bit kadar değeri yoktur, ancak anneye küfürde yoktur o komutanı keserler.. kolay değil öyle, en azından bizim orası öyleydi..

• Sizin ora oyleydi ana bacı düz gittiklerine şahit olmuşm :( nasıl bir zihniyet anlam veremiyorum :((

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Şimdiki askerler askerlik yapmıyor ' askercilik' oynuyor ;)

0|0
    0|1
    • sen çocuğunun zorla evinden alınıp bir komutanın saçmalıkları yüzünden hayatının tehlikeye atılmasına müsade eder misin? zaten sana soran da olmayacak bunu belki alıp zorla kıytırık bir karakolda hayatını hiçe sayıp ölüme terk edecekler.

Erkekler Ne Diyor 1

• arkadaslar ben dıyarbakır lıcede askerdım,ustelık bızım zamanımızda askerlık 18 aydı,asker olmasa idi halımız nice olurdu? haberlere bır bakın hergun neler oluyor ne tarlalar yakılıyor uyusturucu uretımı yapılan!

dogal afetlerde asker olmasa nolur memleketın hali! bızler ks de yazıp cızerken daglarda kac asker acaba kayıpları arıyor!

kac kışı sınırda kacakcılıga manı olmak ıcın beklıyor!

kac karakolda kac asker o koylerın ılcelerın guvenlıgını saglamaya calışıyor!

evet askerlık uzun,evet askerlık yurdumuzda luzumsuz ısler mudurlugu gıbı algılanan bır kurum,bır savas hali olsa kacınız bılır ucaksavar kullanmayı kacınız g-3 u sokup takar,kacınız roketatar kullanabılır,her turk gencıne askerlık egıtımı verılmelıdır,bır defa askerlık erkegın olgunlasması ıcın sartdır,hayata tahammulu ogrenır,ınsana saygıyı ogrenır sorumluluk sahıbı olmayı ogretır,vazıfe bılıncı asılar..

bıraz kısaltılması sart,lakın her turk gencının de gıdıp bu egıtımı alması su bulundugumuz cografyada mecbur,unutmayın HER TÜRK ASKER DOĞAR

0|0
    1|0
    • olan hep ana baba evlatlarına oluyor ancak ne yazık ki. evet aldığımız eğitim zaten savaşta hayatta kalmaya yönelik adamakıllı şeyler de değil saçma sapan lüzumsuz işlerle uğraşıp bir de düşmana gösterilmesi bile ayıp olan muameleleri görüyoruz. mesela bir askeri bütün gün çalıştırıp gece gündüz uykusuz bırakıp sonra nöbette uyudu diye ''vatan haini'' diyen komutanlar varsa ben niye içimden gelerek yapayım o işi. zorunlu askerlik olmasa daha huzurlu bir ortamın olacağını düşünüyorum ayrıca.

Yükleniyor...