Hamilelik psikolojisi hakkında erkekler ne düşünüyor?

Etrafınızda mutlaka öyle veya böyle hamile bir bayan denk gelmiştir. Hormonsal olarak davranış tarzları çok dengesiz olabiliyor. Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz, nasıl davranıyorsunuz? İstediği kadar kapsın yapsın hakkıdır diyenlerden misiniz, yoksa durumu katlanılmaz mı buluyorsunuz. Ya sizin eşiniz hamile kalsa nasıl davranırdınız?

0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

• Eşim 6 ayını doldurdu, hiçbir problemi yok aksine daha da dirayetli. İşe gidiyor, mesai yapıyor, ev düzeni aynı şekilde devam ediyor. Hatta 3 haftadır sakatlığıman dolayı sürekli benimle ilgileniyor vs Son derece şanslıyım.

Fakat böyle bir psikoloji de yaşamış lsa iyi hissedecek herşeyi yapmaya çalışırdım sanırım. Anne yahu, büyük bir sorumlulupu var, bedeni değişiyor vs Her daim yanında olmak lazım. Tabi bunu suistimal eden kadınlar var mıdır? Vardır. ama çok da yapacak birşey yok. Sevgi esas.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Sabırlı olanlardanım ben. Allah var kayınbiraderimin eşine göre benim eşim melek gibiydi. Fazlasını yapsaydı bile hakkıdır deyip katlanırdım.

2|1
    0|0
  • Hamile kadınlara kesinlikle saygı duymak gerek. Yani eşim olacak her kimse onun sonuna kadar yanında olamazsam ne işe yararım ? 9 ay karnında bebek taşıyacak ve ben 9 ay sabretmek zorundayım. Ne derse yapmazsam ilişki ileride farklı boyuta bile gelebilir.

0|0
    0|0
  • ama şimdi kadınlarında psikolojilerinin değişmesi için bi hamilelikti bi regldi bi bahardi bi kıştı derken hiç erkeklerin psikolojisini soran olmuyo ama :)

1|1
    0|0
  • Bu dönemde tüm duyguların bir arada yaşanması son derece normaldir. Çünkü anne hem hamileliği hem de kendini keşfetmeye başlamıştır. Kendini farklı ve değişen bir bedende gözlemlerken, hamileliğin getirdiği fiziksel sorunları yaşarken, bir taraftan da bebekle ilgili aklında oluşan bir çok soruyla da baş etmeye çalışmaktadır. Bu durumda annenin yapması gereken tek şey; hamilelik durumunu kabullenip, tüm bu yaşanan duyguların bu döneme has olduğunu düşünmesidir. Ayrıca, bebeğin içerde kendisine bağlı yaşadığını hissetmeli, arkasına yaslanarak bunun keyfini çıkartmalıdır

0|0
    0|0
  • Çalıştığım şirkette, oldukça yüksek sayılabilecek adette hamile hanım var ve hiçbirinden bir mızmızlık, bir trip görmedim açıkçası. Öğle yemeğnden dönerken meyve vs getirdiğimde mutlu oluyorlar; bence o ağır tripler dönemi yavaş yavaş geride kalıyor. Ha, olur ki sevgili zevcem hamile olduğunda böyle şeyler yapar, o zaman boynumu büküp eşek gibi katlanırım :)

1|0
    0|0
  • Canımı yesin..

Gecenin 03:00'ünde, sulu şeftali, papaz eriği vs. bulurum. Bulamazsam yaratırım..

Benin çocuğumu taşıyacak kadın, rahat, şımarık, mutlu olacak..

2|0
    0|0
  • çok zor bir dönem inanın, hiç aklınıza gelmicek şeylerden azar yiyebilirsiniz, hele bide çalışmıyorsa akşam siz eve gelene kadar dolup size patlıyor, sabırlı olmak lazım bunu biliyorum ama bazen dayanamayıp bende bağırasım geliyor, o zamanlarda sabır en çok aradığınız şey oluyor. Ama ben inanıyorum, oğlumuzu elimize aldığımızda o bizi iyileştirecek, o harika bi anne bende onları çok seven bi baba olucam.

0|0
    0|0
  • bosuna mi biz erkekler ayin 3 gunu en az trip yiyerek alisiyoruz buna :D malum 9 ay ve sonraki ilk 40 gun kafayi yiyecegiz sabrederek... kiz kardesimden biliyorum cidden cok garip bir durum, kendisi bile ne yaptigini anlayamiyordu. vucudun aniden degisiyor hormonlarin beyin yapin isteklerin fikirlerin. resmen yeni bir doneme giren bambaska insan oluyorlar. bu yuzden ne yaparlarsa yapsinlar, sakin durmak gerek... demek ki o kadar zor bir durumki biz erkeklere bu verilmemis yaratilirken.

0|0
    0|0
  • kuzenim hamileyken, çok anlayışlı davranırdım. üst komşumuzdu. ekmeklerine, alışverişine, çamaşırları toplamasına, bulaşıklarına kadar yardım ettiğim olmuştu. ama eşim hamile olunca nasıl tepki veririm bilmiyorm. muhtemelen onada anlayışlı davranırım ama, dereyi bi görekte paçayı sonrada sıvarız :)

0|0
    0|0
  • Hamile kadına her zaman saygılı olunmalı.eşi çok anlayışlı olmalı.Hele yolculukta ilk önce hamile kadına yer verilmeli.2 tane can taşıyor hepimizin annesi var düşünün hamile kadında bir anne.onun mutluluğu gelecekteki nesillerin mutluluğu demektir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• 2 hamileliğimde de kapristi, hormonlardı falan bir dengesizliğim olmadı. olsaydı eşim onlara da katlanırdı. sadece ilk hamileliğim 2 düşük tehlikesi ve kansızlık yüzünden zor geçti. tek başına banyodan bile çıkamaz, tek başına giyinemez durumlar yaşadım. sağolsun başının üstünde taşıdı...

2|0
    0|0
  • bende gebeyim, yakında kızım olacak, benim hiç kaprisim olmadı, çok şükür işe de gidip geliyorum, sadece ev işi konusunda doğum yaklaştıkça ağırlaşma oluyor, o da normaldir.gebeyim diye demiyorum bence gidilen ortamlarda yardımcı olunmalı, basit bir örnek vermek istiyorum, sabahları otobüsle işe gidiyorum, inanırmısınız şuana kadar bana 3-4 bayan yer verdi, yaşasın hemcinselirimiz :))erkeklere burdan sesleniyorum, lütfen DÜŞÜNCELİ olalım, özellikle yaşlı, çocuklu kişilere, gebelere.niye böyle dedim çünkü bir ara arkadaşla otobüse bindik, arkadaşım gebe olduğum için erkeğin birinden yer istedi, adam bizimle dalğa geçti ya, aaa başka kimse yokmu onada yer vereyim dedi. şuana kadar centilmen bir erkek bana bu durumumda yer vermedi.insanlık bu kadar değişiyor mu arkadaşlar ?

0|0
    0|0
  • ne güzel yorumlar gelmiş. Eşim de böyle davranacaksa -ki sevgilim davrancağını söylüyor- ben hürrem misali sürekli doğururum :D

0|0
    0|0
  • sonuçta kendi çocugunu doguruyosun azcıkta mız mız olalım yaaa

0|0
    0|0
  • vallahi ben yeğen sevmeye hazırlanan biri olarak, ablamın mızmızlarını gayet şirin buluyorum:) o kadar sıkıntı çekiyor, bütün bedeni altüst oluyor... eh, azıcık nazını da çekiverelim ne olacak yani.

bazen yorucu olabiliyor hakikaten, ama sadece 4 ayım kaldığını düşünüp sakinleştiriyorum kendimi böyle zamanlarda da!

0|1
    0|0
    • bu arada, gaza gelince yazmayı unutmuşum, karısını pek güzel şımartan bir de enişteye sahibim ayıptır söylemesi:)

Yükleniyor...