Askerlik başına vurmuş galiba. Amacın ne senin?

Bilenleriniz var da bilmeyenleriniz için söyleyeyim; asker yolu beklemekteyim. Yaklaşık 6 aydır süren bir ilişkim var, iki gün sonra da tezkereyi alıyor. Geldiğinde napçağıyla ilgili konuşuyordu ben ayaklı anlayış bir insan olarak ilk 4-5 gününü arkadaşlarına ve ailenle geçir bizim buluşmamız için acelemiz yok, ailen ve arkadaşların özlemiştir seni, hatta tatile çık hayatım kafan yerine gelsin dedim. Gelen tepki şu oldu: zaten 2 gün filan ayırırım ben sana dedi. Allah razı olsun ya dedim, yetmez mi dedi. Sana yeterse bana da yeter zaten istersen ayrılabiliriz askerlik bitiyor nasılsa psikolojin de iyi olacak bana ihtiyaç kalmadı artık 2 günde buluşmaya gerek yok yolda karşılaşırsak selam verir geçeriz artık dedim ve telefonu bişey diyemeden kapadım.

Nedir bu şimdi?

Güncellemeler:
telefonu açtım arkadaşlar aramış bi kaç kez ve bir msj--yüzüme kapamandan nefret ediyorum şu telefonu dedikçe suratıma kapanmış şekilde buluyorum o telefonu sana 2 gün ayıracağımımı düşündün gerçekten 6 ay görmediğim sevgilime 2 gün ayırcak birimiyim ben?bıkaçgündür biticek geliceksin bak bana ihtiyaç kalmıçak diye tutturdun kararını bekliyorum ya sevgime inan kal bu ilişkide yada şüphen varsaki senin kafanda şüphe varsa durmaz gidersin zaten git--
hepınıze tek tek tesekkur ederım arkadaslar hemde cok tesekkur ederım bunun yanında bana o guzel dusuncelerınızle destek oldugunuz ıçınde mınnettarımbu yuzden hepınıze +1lerımı ve tesekkurlerımı sunuyorum
yıne guncelleme yapıcam sımdıden ozur dılerım cevaplar bolumunuze guncellemem geldıgı ıçın:)sonuca baglamadık cunku telefonda hıçbıseyı halledemezmısız yuzyuze gelıncene olcaksa olurmus ozaman konusurmusuz çarsambaya kadar kendımı tutucam mecburen:=)tekrardan herkese tesekkurler

0|0
5|14

En İyi Erkek Görüşü

• Vallahi çok iyi demişsin helal olsun...

O şimdi gittiğimde şunu yapacağım, bunu yapacağım diye planlar kurmuştur. Kafası karışık ve hayal alemindedir. Aklı başına gelir sanırım :))

1|0
    0|0
    • gelırde hakan abıcım ben ona karısmamkı ama 6 aydır gormuyoruz ınsana 2 gun yetermı hergun yanımda olmasın ıstemem zaten ıkımızınde sosyal hayatı var kırıldım açıkçası

• bana msj bul abıcım guncellemeye karsılık yoksa ben bu konuyu uzatıcam

• Hisseden kişi olarak en iyi mesajı sen bulursun. Ben hissedemem şimdi duyguyu :))

Erkekler Ne Diyor 13

• Sen fazla acele ediyorsun. Direk kilitlenmişsin cümleye. Sakin olsana biraz.Adam askerden gelmiş biraz gerçek hayatı tanısın. Üstüne gitmemelisin.

ondaki tek cümleye hemen saldırgan politika izlemek yanlış. Biraz cümlelerini yumuşat.

1|0
    0|0
    • ben acele edıyorum .adama tatıle cık dedım 4 5 gun arkadaslarınla aılenle takıl dedım 24 saat beraber olalım demedımkı bulusucagımız surda ne 5 6 saat bısey yoksa bu ılıskıde ozgur o ıstedıgını yapabılır.cumlelerımı yumusatmaya gelınce 6 ay beklemısım ben sevgılıme sarılcagım gunu adam 5 6 saatını bana ayıramıyosa yıcegı laflarıda onceden bılmelı

• ASkere gitmedigin icin ordaki psikolojiyi bilemezsin. Hiç düşündün mü askerden geldigi zaman ki stres sinirleri? alışması zaman alacak . sana kırıcı birşey söylemek istemiyor da olabilir bu aklına geldi m? Ayrıca 2 gün sonra gelecek ise sen onu neden karşılamaya gitmiyorsun ? orada görüşürsün en azından. Hasret giderirsin..

Askerligi kısa dönem de olsa yerine göre degişse de 4 duvar işte. Biraz anlayış gerekiyor. Üstüne gitmene gerek yok fazl.a Cümeleri bazen tuhaf gelir sana. Sabır.

• gelmeyıde teklıf ettım yok gelme 11ınde bulusalım dedı anlayıslıyım hemde cok dusunkı arkadaslarımla goruscem dedıgınde gorus hayatım tatıle cık sonra bıle dıyorum onun psıkolojısını kendımden ustun tutuyorum daha ne yapayım kırmızı halı seremem ya ayagına ve ınan ondan rahatı yok askerde

• belkide senden şunu bekliyordu; hayatım hiç kusura bakma en az 1hafta benimsin seni hiç kimseye bırakmam. Seni çok özledim... Erkekler sık boğaz edilmeden ilgi alaka görmekten çok hoşlanır. Belki böyle bisi bekliyordu senden

1|0
    0|0
    • ama bu kararımız ortaktı kendı ıstemıstı arkadaslarıyla aılesıyle olmayı kararımız suydu 7 sınde gelcektı 11ınde bız buluscaktık

• heyecan serdar ortaçın sarkılarında kaldı arkadasım:)

• heyecanı illa şarkılarda arayacaksak serdar ortaç yanlış seçim, bari sezen falan diyeydin :)

• iyilik yapmak isterken yanlış anlaşılmışsın galiba.belki senden, seni çok özledim filan gibi şeyler duyacağını sanıyordu sen öyle diyince( ''ılk 4 5 gununu arkadaslarına ve aılenle geçır bızım bulusmamız ıçın acelemız yok aılen ve arkadasların ozlemıstır senı hatta tatıle cık hayatım kafan yerıne gelsın dedım'') yanlış anlamıştır.

1|0
    0|0
    • yok abıcım her zaman konustugumuz buydu ben asla onun sosyal hayatına mudahale etmem ozledıgımı bılıyor hatta buluscagımız gunu bıle belırlemıstık o derece daha bıkaç gun once kendı sınavın olmazda ınsallah 4 5 gun ustuste bulusuruz demıstı yıne belırtıyorum cok ozgur asla karısmam ve ozlendıgını cok ıyı bılıyor hemde cok ıyı...

• açıyorum telefonumu

• bence çok kötü ama sana bir tavsiyem olacak herşey zaman zaman herşeyin ilacı altan al bnce biraz belki de sana şaka yaptı iyi düşün ve kararını iyi ver.

küçücük şeyi büyütmeye gerek yok derim.

1|0
    0|0
    • kuçucuk?yorum ıçın tesekkur ederımde 6 aydır sarılamıyorum ben ona adama yınede dıyorumkı 4 5 gununu baskalarına ayır baskası olsa dırekt bulusalım baslarım arkadaslarına arkadaslarınmı benmı der ben demıyorum ama adam bana 5 6 saatını ayıramıyor

• devamında seni aramadığına göre sana olan ilgisi yada sevgisi bitmiş gibi görünüyor.

niye böyle konuşuyorsun dersen, 20 gün sonra bende askere gidecem. giderken görmek istediğim tek kişi sevdiğim kız, ve gelincede tek görmek isteyeceğim o olur.

1|0
    0|0
    • arayamaz telefonu komple kapattım sor sımdı yıkıcısın zaten sen uzatmaya ne gerek var der sorun 2 gun bulusmamız degıl sorun bana çöpmusum gıbı 2 gununu ayırabılmesı nedenını soylese hanı tatıle cıkcam vs cıksın gıtsın hanı dıcemkı psıkolojısı askerlıkte bozuldu 2 gun kala bozulmazkı/buarada hayırlı tezkereler sızede

• Valla Orasını Bilemem. Aramak Sana Kalmış Bişey. Gördüğün Gibi Burdaki Herkez Duruma Göre Konuşuyor. Böyle Söyledi Dedin, Biz İhtimalleri Söyledik. Böyle Mesaj Attı Dedin Bende Sana Olması Gerekeni Söylüyorum. Ararsan Birlikte Olursunuz Aramazsan Ayrılırsınız. Sevgilin bunu Demiş Sana Yani

• sevgılı sıfatını tasımıyor benım ıçın artık

• yahu o anki kafa yapisini bilemezsin cidden askerlikte insan tamamen gariplesebiliyor. takilmis bile olabilir sadece sen ilk gun ailenle vs ol dediginde. ama yazik yahu ayrilik lafi etmeyin askerde kimseye berbat oluyor.

1|0
    0|0
    • abıcım dıye hıtap edıcem ıznınle hep konusuyorduk bunu hepte anlayıslıyımdır ona karsı cıksın gezsın tozsun tatıle cıksın kıskanmam ozgur bırakırım ve daha 2 gun once cok ozledım sınavların bıtsın 4 5 gun ardı arkasına bulusalım dıyen oydu bugun donmus ve ınan onun kadar rahat askerlık yapan yoktur abıcım

• sen rahat sansan da altin kafese konmus gibi oluyor insan :) garip bir duygu oradaki. pek mantikli davranmasini bekleme.

• adam azmış diyeceğim bu da olmadı :)

1|0
    0|0
  • billycim ben sana ne dedim falcıya gitme psikolojini bozar demedim mi. çocuğa durduk yere zorla ayrıl benden diyosun resmen. çocuk zaten askerde delirmiştir seni göremedi diye bide sen böyle ters ters cevaplar verince çocuk napsın. tamam o an senin düşünceni anlıyorum hani ailesiyle geçirebilirsin ben anlayışla karşılarım seni demeye getirmişsin ama çocuk zaten askerde. askerde mantık yok diyolar onu da düşün çocukta mantık arama. yani üstüne fazla gitme gelince olayı akışına bırak ayrılmak içinde çocuğa baskı kurma =)

0|0
    0|0
    • kovboycum cok saygı deger canım arkadasım iyi hoş guzel demıssın fakat ayrılma kararı aldım kararımııda arkadasa yarın ıletıcemkı en azından o 6 aydır duzelmeyen psıkolojısı dahada bozulmasın nasılsa 2gun sonra gelıyor falcıyla ılgısı yok bıtırme kararımın bu konuylada ılgısı yok erkek sonuçta beklentılerı olucak 15 aydır asker(anladın sen onu)fakat ben o beklentılerın hıçbırını karsılayamam (beklentılerı oldugunada emınım)yanı baskalarının koynuna gıt dıyemıcegımede gore en mantıklı yol bu

• yanı anlatmak ıstedıgım bu işin bı sonunu goremıyorum gormek ıstıyorum ama ben ıstemedıgım bıseyı yapıp ona teslım olamam okadar devenın papucu degıl oda kendını kasamaz geldıgınde bundan tartısma cıkar en mantıklısı tartısmada cıkmaması zaten sıvıle gelıyor oyle boyle koymaz ona bu ayrılıkdıye dusundum

• hayırlısı olsun ne diyebilirm ki

• bu olayı bizle paylaşmamalı içinde yaşamalıydın bence ;)

şimdi yazıcak oldugum sorunla alakalı değil yad olmayabilir,kendi düşüncelerimi aktarıcam :) ; sen onu burda sevgilisi olarak dahi beklesen ve diğer düşündüklerinide buna dahil et,%100de haklı olsan/görsen kendini...

onun dünyası ile senin dünyan bi şekilde tamamiyle çok farklı.belki sana yansıtmamak için elinden gelenide yapıyordur bir sürü şeyi yada şikayetlerini paylaşıyordur ama onun bu 6 ayda yaşadığı dünya ile senin yaşaadıgın dunya bence, "ki bunların hepsi benim düşüncem/görüşüm",tamamen ayrıdır hemde %100 :)

onun için bunu kendi dünyanda yaşayıp çözmelisin ,kendi içinde hesaplaşmalısın..

0|0
    0|0
    • bence sen bu yazıyı yıcegın terlıkle bırıncı cumleyı yazmamalıydın:)ozaman ben gıdeyım:)benkıı ozel hayatımı hıç burda açmazdım lakın ıçımde malesef tutamadım cunku algılarım kapandı:)

• :) bu sözlere bile 4 sene fazla billy ;) bi insan aşkdan 4 sene yatar mı ya :D eee yapcak bişi yok,sen gene şanslısın..elindekinn kıymetini bil :)

• tamam sol elımın kıymetını bılcem soz:)

• başka sorunlar olabilir. sana soylemek istemedigi.. askere gitmeden once çalışıyor muydu.. iş sahibi miydi ogrenci miydi?

0|0
    0|0
    • ogrencıymıs yanı okulu bıttıgı gıbı askere gıtmıs

• ilişkiniz o askerdeyken mi başladı? ya da başladınız 15-20 gün sonra askere mi gitti kısa dönemse eğer. ilginç geldi bu bana ?

0|0
    0|0
    • anlatayım 15 aylık asker kendısı fakat 6 ay once ızne geldı o sırada bız bunla ortak arkadaslarımızın bulundugu ortamda tanıstık ama hanı cok muhabbetımız olmadı daha sonra bu benım facemı alıp benı eklemıs bı nevı hem reel hem netten tanısma gıbı bırsey oldu ama daha cok netten olduk ılıskımız askerdeyken basladı

• anladım . daha çok mesaj , telefon ilişkisi olmuş şimdilik. inş . güzel devam eder beraberkende. sadece ilginç geldi de ondan sordum. tşk cevap için.

• rıca ederım ben tesekkur ederım guzel dıleklerın ıçın bakalımkısmet

• Askerlik psikolojisi

0|1
    0|0
  • sorun çözüldü inş.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Belkı de sen önce ailenle arkadaşlarınla görüş tatile git dedin diye bozulmuştur. Sanki onu çook özlememişsin gibi söylemişsin yaa.. bence ara bii hoşgeldin de...

2|0
    0|0
    • bu kararımız ortaktı onla yanı 4 5 gununu aıle ve arkadaslarıyla geçırmeyı o ıstedı baskası olsa arkadasların benden oncemı gelıyor der ama demedım

• aynı sehırdeyız sendemı barıs dıyosun ben nasıl arıcam ya :)

• hum aynı şehır .. ya belkıde psıkolojısı ıyı degıldır farklı bır yer orası ya.. Gıt aşkını yaşa baktınn durumları farklı salla gıtsın :)))

• sen ona ailenle ol arkadaşlarınla gez hatta tatile çık demişsin ya sanki onu istemiyormuşsun gibi duygusal davranmış hani kadınlar hamilelikte nasıl duygusal olurlar ya orda da öyle.o büyük ihtimalle planını sana göre yapmıştı senle görüşmek istedi hemen önce ailesiyle sonrada sana gelmek istedi belkide ama sen ona böyle deyince onu hiç özlemediğini hatta gelmesende olur gibisinden algılamış olabilir.empati yap biraz canım.bir de ayrılık lafı etmişsin hemen.o da eğer birşey demeden teli kapatmışsa ya cidden çok sinirlenmiş ya da o ağan belkide ağladı yani.sözlerine daha dikkat etmek zorunda insan sevgilisi askere gidince.ona yanlış anlayacağı birşey söylemek herşeyi altüst edebilir.

1|0
    0|0
    • canım cok sağol yorum ıçın fakat bır kaç gundur konustugumuzda hep dıyorduk 7sınde gelırsın bız 11ınde bulusuruz bu teklıfı o yapmıstı aıleme arkadaslarıma vakıt ayırabılırmıyım dıye tabıkı demıstım cunku asla karısmam hanı bulusucagımız nedırkı bursayı bılıyosun zaten belırlı yerlerı var 5 6 saat bulusucaz sadece onun bısey demesıne ben ızın vermeden kapattım 6 aydır gormuyorum 2 gun bulusmak degıl sorun 2gunumu ayırabılırım sadece sana demesı lüks sankı bızım bulusmamız ona kırıldım yanı

• ahaha :D ayh yavrum yaa kıyamam sana :)) iyi tarafından bak ki kırılman zor olsun.kıvrılırsın ama kırılmazsın en azından :)

• biraz daha bekle be güzelim..gelsin çocuk:) kafası bi dünyadır onun şimdi..bozma moralini..

1|0
    0|0
    • haklısın ablacımda zorakı bıçımde sankı 2 gunumu ayırabılırım sadece demesı sartellerımı attırdı

• o ıkı gun bensız durur sanırımda beklentılerının karsılıgını almadan duramaz ayrılma kararı aldım ben ablacım yınede yorumlar ıçın tesekkurler

• haydiiii..kızım az kaldı çocuğun gelmesine..sabırlı ol azıcık

• gec kaldim yorum yapmakta ama guncellemeleri okumadan once de aklima saka yaptigi gelmisti ;)) takiliyor anlasilan demistim. olayin sonunu bize yaz gene sen ;))

1|0
    0|0
  • bu kafayı yemiş .s bence boşver sen bunu şuna baksana tü tü tü yazık ya :( üzgünüm ama duyguları değişmiş olablr .s

1|0
    0|0
    • gıdebılır kapı orda herzamanda kapının orda oldugunu bılıyor ben oyle boyle unuturum kullandı derım gıder ama onun vıcdanı bunla sınırlı kalmaz

Yükleniyor...