Mısır Piramitleri....

Nasıl bir yapı bu ? Piramitlerin sırları hala çözülemedi bu gidişlede çözülemicek, yapımında çalışılan tüm işciler piramit biter bitmez öldürülmüş, bunu bu kadar gizli yapan ne? neden insanlığın bilmemesi gerekmiş merak ediyorum. Böyle olağanüstü bir yapının sırrı neden gizli tutulmuş olabilir ki :) İnsan da merak uyandırsın hayretler içinde kalıp düşünülsün diye mi acaba :)

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• Mısırdaki piramitler milattan önce 2620-2570 yılları arasında yapıldı. 50 yıl sürdü tamamlanması. İçerisinde süt bozulmaz mayalanıp yoğurda dönüşür. Kralın odasına yılda iki kez güneş vurur. Biri doğduğu gün diğeri ise öldüğü gündür. En büyükleri keops piramididir. Yüksekliği 145 metredir abicim.İnsan ve fil gücü kullanılarak yapılmış. Her bir taşın büyüklüğü ortalama bir oda kadardır :)) O zamanın imkanları ile mükemmel bir eser kusursuz bir mimari ortaya koymuşlardır. Adamların elinde autocad olsaydı neler yaparlardı düşünemiyorum bile :D

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ben de eskiden çok merak ederdim :)

0|1
    0|0
  • şimdiki teknolojiyle bile yapılamazmış o piramitler bir insanın yaptığı şüpheli

0|1
    0|0
    • ya biraz düşününce o kadar büyük bir sırrının olduğunu sanmıyor insan, tüm işciler bu sırrı biliyomuş. herkes kolayca kavrayabildiğine göre zor bişey olmasa gerek diye düşünüyorum

• Eskiden insanlar daha zekiymiş demek.

0|1
    0|0
  • Limp Bizkit dinlerken gaza gelerek yapmışlar

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• akp ile 2023 ü görürsek 2023 ün çılgın projesi heralde türkiye piramitleri olur. içine de gandi kemali koyarlar üstünü de kapatırlar. bulana iktidar :)))))))))))

0|2
    0|0
  • şimdi aklıma geldi o piramitin yüzeyi sıfır duvar gibi değil ki :) kalıp yapmışlardır her bir kata kalıp dökmüşlerdir ve o kalıbın işçine çimento doldurmuşlardır bazıları diyor nasıl taşıdılar o taşı :D mesela tuğla örüyorsun tuğlayı hazır almıyon da duvarı yaparken kalıpla yapıyon bence öyle :D

0|1
    0|0
    • rampalar oluşturmuşlar falan diye biliyorum ama çok karışık :) biz anlatamıyoruz ama adamlar uygulamış :)

• mısır her zaman ilgimi çekmiştir şu olaylar olmasa gidip gezcem 1 hafta :) özellikle hz yusuf dizisi de etkilemişti

• aynen aynen hep merak uyandırdı bende de, daha 5 6 yaşındayken izlediğim film saolsun :)

• Eski Mısırlıların elektrik santralleri Piramitlerdir.

0|1
    0|0
    • nasıl yani

• link atamıyorum bu yüzden kısalttığım linklerin aralarındaki boşlukları sil

bit.ly/ 15hLkOU

Video linki

bit.ly/ 15hLoyb

• O değil de piramitleri Türkiyeden kaçırmışlar asdfgdf

0|1
    0|0
Yükleniyor...