DİYELİM Kİ TEK ÇÖZÜM BOŞANMAK AMA ÇOCUĞUNUZ VAR...

Evet kızlar bu sorum size.. Beyler de yorum yapabilir...

Diyelim ki evlendiniz hem de mantık evliliği yaptınız, çocuğunuz da (kız) oldu... ama eşiniz tersine döndü size tam bir cehennem hayatı yaşatıyor. Ne sizi kale alıyor, ne merhamet ediyor ihtiyaçlarınızı karşılıyor ne de dışarıda bile saygı gösteriyor kısacası bir çok haklarınızı alıyor, bu saydıklarımın dışında da başka şeyler düşünebilirsiniz. Kurtarmaya çalışıyorsunuz elinizden gelen herşeyi yapıyorsunuz ama eşiniz tam bir psikopat.

Bi 20 yıl öncesi kadar boşanmalarda erkek çocuk anneye, kız çocuk babaya veriliyormuş.

Bunu da göz önüne alarak ne yapardınız? Kızınız için hayatınızı feda eder miydiniz? (tabi Allah korusun hepimizi böylelerinden)

Güncellemeler:
Açıklamasız olmadı... buradaki fedadan kastım. Kızınızı eşinize bırakmamak için evliliğinizi huzursuz olarak sürdürmeye razı olmak

0|0
10|11

En İyi Kız Görüşü

• Kizimi elimden alabilme sansi olursa katlanirim.

Yoksa kizima daha iyi bir hayat sunmak icin ve kendim icin bosanirim tabiki.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• off gerçekten zor bir durum ama mahkemede babanın yaptıklarını anlatırsanız kızı alabilirsiniz sanırım

0|3
    0|0
  • biten evlilik artık iflah olmuyor. sevgi, saygı bittikten sonra çocuk değil kreşiniz olsa fayda etmez. o eziyeti çekmektense gidersiniz.

çocuk konusu apayrı bir konu. mahkeme önce anne babanın sosyal ve psikolojik durumuna bakar. baba eğer kadına eziyet ediyorsa psikopat ya da sosyopattır. e hakim de kız çocuğunu böyle babaya vermez sanırım. hem çocuk belli bir yaşa kadar anneye muhtaç olacağından anneye verecektir. son soruya ise cevabım tabi ki hayır, kimseye katlanmak zorunda değildir insan. sebebi nolursa olsun.

0|0
    0|0
  • Aileden sözü geçenleri topla iki tarafdanda bu herifi adam etsinler eğer Allah korkusu varsa ordan girin damarına yoksa hafif çaplı aile çi bir tehditte sonuç verebileceği gibi ters de tepebilir.Ama yinede tüm yolalr tükenmişse şimdiki hakimler kadını daha çok dinliyor ve haklarını korumaya çalışıyorlar..iki tarafdan da şahitlerin olursa rahatça boşanırsızın.Ama kesinlikle tavsiye etmiyorum son hadde kadar ;)

0|0
    0|0
  • Kadınlar genelde evliliğin bozulmaması için bazı olumsuzlukları sineye çeker. Kadın kendi ayakları üzerinde durabilecekse boşanmalı tabi bu durumda. Hayatı azap içinde geçmektense boşanması en iyi çözüm.

0|0
    0|1
  • Çocuğun velayeti genelde anneye veriliyor hakim ne karar verir bilemem ama babanın sorumsuzluğu da göz önüne alınırsa anne velayeti alır.Bunun için evliliğe devam etmemek lazım tabi önce evliliği kurtaracak her yol denendiyse

0|0
    0|0
  • Bu devirde kızlar da erkeklere az çektirmiyorlar. Bu yüzden doğrusunu bilemeyiz.

0|1
    0|0
  • ayrılırım...

0|0
    0|0
  • ben boşardım abi öyle şeymi olur lan gerçi bayan aklıyla düşnmek gerekiyo :D birçoğu boşanmaz heralde çocuğu için

0|0
    0|0
    • hmm yani kadın psikopat olsa napardın diye sorsaydım çocuğu eline verip kaçardın?:)) ahh erkekler işte ahh..

• psikolojini düşünmen lazım

• ben öyle bir şey yamazdım büyük konuşmayayım da o durumdakine ne diyeyim zor durum

0|0
    0|0
  • ne olursa olsun boşanırım

0|0
    0|0
  • Üzücü bir durum Allah sabır versin..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Ben yasadigim ülkeyi göze alarak cevap veriyorum

Viyanada yasiyorum böyle bir hayatim olsa bosanirim cünki evlilik evlilikten cikmis , burada belirli bir yasa kacar cocuklar anneye verilir baba nafaka öder ( nafakayi devlet otamatikmen bagliyor ben nafaka istemiyorum diye bir sey yok) ve her türlü yarimlari alirim devlet bosanmis kadini helede cocugu varsa yasatiyor , kirayi az ödüyorsun ,okullu devlet karsiliyor , senede 1 seferlik 600 euro para veriyor yardimlar disinda !

Hal böyle olunca burada kimse kimseyi cekmiyor ama türkiyede bosanmak bir dert bosanmis bir kadin olmak baska bir dert !

1|0
    0|0
    • hmm ok ama peki merak ettim çünkü haklarını bilen birisine benziyorsun... geriye iki seçenek kaldı; yeni bir hayata kızın olmadan başlamak ya da kızını tamamen kaybetmemek için azap içinde yaşamak. hangisi?

• güzel, güçlü kadın :)

• Tsk ederim canim kadin isterse her seyi yapar yeterki pes etmesin

• Akli dengen gideceği için ne yapacağını kestiremezsin

1|0
    0|0
    • bak bunu düşünmemiştim. güzel bir nokta. psikolojik açıdan da düşünmek lazım...

• çocuk için şans tanımak bana mantıklı gelmiyor çünkü çocuk evdeki huzursuz ortamdan daha çok etkileniyor. benimde ailem ayrı neyin ne olduğunu çok ii biliyorum.

0|0
    0|0
  • Böyle bir insan nasıl babalık yapar ki diye düşünürüm ben çocugumun yanında olmalıyım derim..egerki kız babaya verilcekse geçerli yoksa direk boşanır ya da çocugun bana verilmesi için her yolu denerdim ama hiçbir çare çözüm olmuyorsa çoçuguma iyi davranırsa ve bunu ben oldugum için yaparsa mecbur huzursuzda olsam çocuk için herşe yapılır

0|1
    0|0
  • Smdi senin soylediiiklerini en iyi yasayan bilir bir yanim katlanamam arkamda annem babam varsa bana sahib cikiyorsa arkama bakmadan boosanirim annenin cocuga kotu ornek olmayacaksa cocuga baka bilcek durumdaysa cocuk annenindr . He biryanda yok arkamda kimsem yok bana sahp cikcak ozaman katlanmaya calisirim belki cahilce bir dusunce olur ama oturup bir dusunurum burdan cikarsam nereye gidcem coocuguma nasil bakcam sonum ne olcak hele bide okumamis biriysen meslegin yoksa ozaman daha bir kotu olur allah boyle adamlari islah etsin

0|0
    0|0
  • Cocugum icin hayatimi feda ederdim ama cocugada bu cehenemi yasatiyorsa.cocugumu korumak icin bosanirdim

0|0
    0|0
    • peki eşinin şahitleri var. delilleri bozdu vs. geriye iki seçenek kaldı; yeni bir hayata kızın olmadan başlamak ya da kızını tamamen kaybetmemek için azap içinde yaşamak. hangisi?

• Azap icinde yasardim ama kizimdan ayrilmazdim

• anaç ruhlu :)

• o tarz bırıyle zaten evlılık yapmazdımm yanı ınsan az çok ekndı bellı ederrr başında da.. direk avukata başvururu gereklı hukuksal mücadele başlatılırrr oyle zorba kaba bırıne çocukda verilmez zaten nafakamıda lAır çocuğumla çatır çatır yerımmm ;D

0|0
    0|0
    • yani ne çekerim ne de çocuğumu veririm diyorsun :) beğendim.:)

• EE yanııı hak var hukuk var çok şukur cahıl bırıde değilimmm ben vermek ıstmesem bıle mahkeme zaten o pskolojıde bırıye vermez çocuğuu nafakamı alır keyfıme bakarımmm ;D mersi janımmm :-*

• Saygı yoksa o evlilik zaten bitmiştir.En mantklısı boşanmak

0|0
    0|0
  • Öyle bir dosya hazırlardım ki bırak çocuğu kendini bile zor görürdü o .

0|0
    0|0
Yükleniyor...