Bir ayakkabı aldınız. Başka bir mağazada aynı ayakkabıyı yaklaşık %35 daha uygun fiyata bulsanız ne yaparsınız?

başınıza böyle bir durum geldi mi yada ne yaparsınız dostlar ne gibi bir hareket yaparsınız?

• Aldığım yere gider, ayakkabıları iade etmeye çalışırım
    24% (13)28% (11)26% (24)Oy Ver
  • Bir daha o mağazadan alışveriş yapmam
    13% (7)12% (5)13% (12)Oy Ver
  • Olsun, bir şey olmaz
    9% (5)22% (9)15% (14)Oy Ver
  • İçim içimi yer, ama bir şey yapmam
    39% (21)20% (8)31% (29)Oy Ver
  • Kendimi saf hissederim
    15% (8)18% (7)15% (15)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
37|34

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 36

• Önce gider %35 indirim olan yerden aynı ayakkabıyı alırım,sonra aldığım yere giderim,iade alıyorlarsa iade ederim,yoksa çok kasmam kendime oradan başka bir ayakkabı alırım...Böylece 2 ayakkabı almış olurum.Kısmetimmiş derim mutlu mesut eve dönerim :)

1|1
    0|0
  • Bir dahakine ucuz mağazaya giderim...

0|1
    0|0
    • evet ..aslında satın almadan önce mümkünse piyasa araştırması yapsak daha iyi olucak gibi:)

• Hemen ayakkabı vs almadan önce birkaç magaza gezmeli galiba. Üşeniyoruz bazen...

• evet üşeniyoruz ve sonrada içimiz yanıyor değerli arkadaşım

• Geri veririm tabii ki yasal hakkım bu

0|1
    0|0
  • iade ederim.. sonra gider ordan alırım... cimriyim ben...

1|0
    0|0
  • iade etmek için herşeyi yaparım, kızılaydan gelmiyo bize de yani

0|1
    0|0
  • kendimi bilyorum coh üzülürüm :(

0|0
    0|0
  • moralman çökerim yaaa nasıl bir kazıktırrr

0|0
    0|0
  • içim içimi yer bişy yapamam

0|0
    0|0
  • a şıkkı ama öyle bir duruma düşmemek için çok araştırıp öyle alırım o yüzden böle bişi başıma pek gelmez

0|0
    0|0
  • moda takıntım yok, ve alışverişlerimi genelde ihtiyacım olduğu zaman değil kaliteli ürünü uygun bulduğum zaman hemen alırım, bi kenara atarım, mesala şu an bir botum var öyle rahat ki, 4 tane kalmıştı ve normallerine göre çok uyguna alıp atmıştım, aldığımda bi kaç kez giydim sonra yaz geldi, bu sene kullandım ama, iyi ki almışım o zaman dedim, şimdi ona verdiğim para kadar bi daha versem onu alamıyorum, fırsatları iyi değerlendirirsen kimse seni kazıklamaz

0|0
    0|0
  • Gitti paracıklar. :(

:D

0|1
    0|0
  • Gelmez mi... Tam da bugun geldi ve çok gicik oldum. Ama anneme asla solemem :D

0|1
    0|0
  • Alistim ben, salak geldim salak gidecegim

2|1
    0|0
  • olanla ölüme çare yok.

0|0
    0|0
  • Denk gelmedim. Gelse gidip vermezdim, giymeye devam ederdim

0|0
    1|0
  • ayakkabıyı değiştiririm indirimli mağazadan da o ayakkabıyı alırım

0|0
    0|0
  • Bir daha o mağazadan alışveriş yapmam

0|0
    0|0
  • Satın aldığım yer büyük ihtimal iadeyi kabul etmiyeceği yerine başka ürün verelim diyeceği için hiç kasmam kendimi git gel yapmakla... olan olmuş bidahakine alışveriş sırasında daha cin olmakta yarar var diye düşünür geçerim.

0|0
    0|0
  • Aykabiyi aldiysam tekrar bi aykabi agzasina girmemki. Ama varsayalim oldu öyle bisi iade ederimucuzunu alirim. Öyle bi imkanim varsa ki var niye iade etmiyimki...

0|0
    0|0
  • ayakkabiyi calarim o

2|0
    0|0
  • Çalarım o ayakkabıyı.

2|0
    0|0
  • O ayakabıyı çalarım

2|0
    0|0
  • Kendimi okadar üzmem açıkçası.Sonuçta almışımdır birkere.Bir dahakine daha dikkatli olurum.

0|0
    0|0
  • Öncelikle almışım zaten ayakkabıyı herhangi bir sorun yokken iade etmem bir daha ki alışverişimde fiyat araştırması yapıp karar verirdim

0|0
    0|0
  • üzülürüm bir an sonra geçer.

1|0
    0|0
  • İçim içimi yer, ama bir şey yapmam

0|0
    0|0
  • Kesinlikle iade ederim :D

0|0
    0|0
  • dumur! hay s... böyle işi ben derim :s hiçbişey de yapmam.

1|0
    0|0
  • gene mi aynı şey :D alışkınım ben bu durumlara.Saf saf evin yolunu tutarım.

1|0
    0|0
  • içimiçimiyeramabirşeyyapmamkendimisafhissederimbirdahaomağazadanalışverişyapmam

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    6

Erkekler Ne Diyor 34

• Serpest piyaza ekonomisi... Kalsın canım saaaağoooool.

Elin gavuru ülkesinde mesela aldığın şeyi bir kaç gün içinde iade edebilme hakkın var. Bizim burada internetten aldıysan 7 gün içinde iade edebiliyorsun anca. Ama kasadan alırsan böyle bir hakkın bulunmuyor malesef. O yüzden elektronik eşya olsun, TV falan hep internetten alırım. Ölü piksel mi çıktı. Direk iade. Hakkım var tüketici kanununa göre. Ama mağzadan elden alırsan, ölü piksel çıkınca anca babayı iade edersin...

0|0
    0|0
  • adam başka mağazada daha ucuza satıldığını muhtemelen biliyordur iade almaz ama genede şansımı denerim iade için baktım olmuyo battı balık yan gider derim ucuzada alırım pahalıyı çok değeer verdiğim bi yakınıma hediye ederim

0|1
    0|0
  • Olabildiğince dikkat ediyorum 3-4 bakarım çarşıya aynı marka model ayakkabı daha uyguna varmı diye çakmaları hariç tabi. İnsan üzülür tabi ki daha ucuza alabilmek varken %35 daha fazla veriyor. Ama kısmettir demek ki %35 daha fazla ödemek gerekiyormuş

0|0
    0|0
  • Tüketici hakkınız var arkadaşlar. Aldığınız ürünü 1 ay içerisinde kullanmadan ücreti iade şartı ile geri iade hakkınız var. Eğer aldığınız yer iadeyi kabul etmiyor, başka bir ürünle değiştirin dese bile kabul etmeyin. Aldığınız yerin İlçe Kaymakamlıklarında Tüketici Sorunları İlçe Hakem Heyetine faturalarla beraber bir dilekçe ile müracaat edince derhal paranızı iade ediyorlar. Kullanın bu haklarınızı lütfen.

0|0
    0|0
  • Bundan daha kötüsü geldi başıma reebokdan bir ayakkabı aldım 169 liraya aradan 3 hafta geçti aynı ayakkabıyı 70 liraya başka bir mağazada gördüm kendi kazandığım parayla almıştım nasıl koydu nasıl koydu anlatamam... sonradan ulan o paraya iki ayakkabı iki tshirt alırdın bee pişmanlıkları falan yaşadım... türk mantığıyla hemen hesap yaptım... :))

1|0
    0|0
  • Hele hele internette. Gİdiyorum mağazaya ne kadar bu 100 tl. İnternetten bakıyorum. 65 Tl. Bu internetteki ürünler pek ucuz oluyor. Mağazaları boşverin. 5 tlcik kargo veriyonuz bide. Başka yok. Geçen Nike ürünlerinde %60 indirim vardı.

0|0
    0|0
  • Önce küfrettim.

Sonra aldığım herhangi bir malı 15 gün içerisinde bahaneye gerek kalmadan iade edebildiğimi de bildiğim için dobra dobra suratlarına vurdum bunu.

Sonuç: 140 lira cebime kaldı, oh miss

0|0
    0|0
  • Ayakkabıyı aldığım gibi o mağazanın camını indiririm :)

0|0
    0|0
  • ayakkabı değilde tişörtte başıma geldi direk iade ettim zaten. Ayrıca ondan beri her şeyin fiyatına bi kaç yerde baktıktan sonra alıyorum

0|0
    0|0
  • bişey alınca artık onla ilgili fiyat arastırmam hatta gozume soksalar ucuzunu gormezden gelirim. araba alırken cok yaptım bunu hiç pişman değilim

0|0
    0|0
  • hay aksi ya ne şanş bu

0|0
    0|0
  • indirimli olan çakmasıdır diye kendimi avuturum :D

0|0
    0|0
  • almışsın artık yapacak bir şey yok ama araştırma yapmadan bir daha oradan alışveriş yapmam.

0|0
    0|0
  • Yapacak birşey yok bi bardak soğuk su içer kendime kızarım :)

0|0
    0|0
  • Her türlü:

Geçti Bor'un pazarı, sür eşşeğini Niğde'ye..

0|0
    0|0
  • Magaza magaza dolasmayi sevmedigim icin farketmiyor. Begendiysem alir cikarim baska magazayada bakmam...

0|0
    0|0
  • Bazıları almamakta direnebilir... ama bir tane ihtarname yazın, emin olun onlar sizi arıyor.. çok yaşadım bu olayı..

0|0
    0|0
  • B şıkkını karaladım...

1|0
    1|0
  • kullanmadıysam..tüketici hakkımı kullanarak geri veririm:) verirken nedenini karşı tarafa söylerim... kanunen 15 günlük hakkım var:)

0|0
    1|0
    • evet tüm arkadaşlarımız bilgilensin bu konuda..cayma hakkı!

• olsun

0|0
    0|0
  • D: İçim içimi yer, ama bir şey yapmam

0|0
    0|0
  • Birşey olmaz, ne yapalım yani... İki üç kuruşun hesabını yapmam, üzülmem de.

0|0
    0|0
  • gulup gecerim hicte canimi sikmam kendimi aptalda hissetmem hayat buuuu

0|0
    0|0
  • Kendimi saf hissederim. Bir daha o mağazadan alışveriş yapmam.

0|0
    0|0
  • yapabilecek hiç bir şeyin yok %35 enayiliğinle kalırsın

0|0
    0|0
  • iade ederim %100 kaçısı yok. o magazayıda şikayet ederim

0|0
    0|0
  • o ayakabıyıda satın alır pahalı olan mağazaya döner aradaki fark ne diye sorardım

0|0
    0|0
  • Aldığı şeye başka bir yerde bir daha bakmayanlardanım eğer sizce de bir sakıncası yoksa:)

0|0
    0|0
  • Gider söverim, çok net.

0|0
    0|0
  • Vayyy anasını derim sonra giyerim :-) ama ilk bir kaç gün içime batar.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4
Yükleniyor...