Kanada dünyadaki yaşam standartlarının en yüksek olduğu ülke

Kanada dünyadaki yaşam standartlarının en yüksek olduğu ve dinsizlerinde en yüksek oranda bulunduğu ülkelerden biri. Din ile yaşam standartları ve tembellik uyuşukluk düşünme fikrini dile getirme arasında bir korelasyon olabilir mi sizce?

Güncellemeler:
Güncelleme için özür : Mesela kanada'da insanlar evlerinin kapısını kitlemeden uyuyorlarmış.Ben mesela evime alarm taktırsam yine de içim rahat etmiyor allahım sana emanet diyip ayrılıyorum evimden.Suç oranı da dünyanın en düşük ülkesi.Sanırım %50si dinsiz

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• bütün kanadamı dinsiz

0|0
    0|0
    • yok baya bir göçmende var protestan katolik de

• sen çok arabiksin zaten başka bişey demiyorum

• değilim gitmem gerekse bende kanadaya giderim dine bağladığın için gördüklerimi izah ettim

Kızlar Ne Diyor 1

• Genç nufus oranı düşüyor Kanada'nın nitelikli eleman bulmada zorlanıyor diye duydum. Öyle ki kapılarını açmaya hazırlanıyor ingilizce bilen sanayici elemanı itfaiyeci işci arıyor.

0|0
    0|0
    • ben de görüştüm göçmen bürosuyla.Biraz bişeylerde okudum gidenlerden ekşi sözlükte.Bütün muhabbetleri yemek ve içindeki baharatlar yeni tecrübeleri filan arkadaşça ve çok sakin insanlar olduğundan bahsediyorlar

Erkekler Ne Diyor 1

• bence yasam standarti ile din arasinda ters oranti olmasi gayet normal cunku insanlar tarihten bu yana surekli ilahi kuvvetlere umut baglamislar beklenti icerisine girmisler dini din olarak kabul edip kalpten inanan insanlar cok fazla degil herkez ilahi bir karsilik bekliyor yaptiklari karsisinda

0|0
    0|0
    • yaşadığımız ve yaşanan zulum karşısındaki çaresizliğimiz bizi allaha sığınmaya itiyor diye düşünüyorum.Din yüzünden çok fazla öfke ve kutsal şeyler var.Öfkenin olduğu yerde pek gelişme ve adalet olacağına da inanmıyorum.

• bende paralel dusunuyorum bilime yakın insanlar da dinden uzaklasiyor. ikisi bir arada olmuyor cunku

Yükleniyor...