Komutan, yolun yol değil...

Geçen bir karikatür gördüm. Genel Kurmay Başkanının terörist başı diye göz altına alınması ile ilgili. Dehşet güzel bir mizah. Yani mizahı bundan daha iyi tarif edebilecek bir karikatür bilemiyorum.

link

Bir de çıkıp askeri suçlarlar PKK yı bilerek bitirmiyorlar diye. Ben şahsen inanmıyorum. Suçlu açıktır. Ama yine de buradan sormak istiyorum.

Sizce 2001 de dağıtıldığı ilan edilmiş PKK örgütünün tekrar güç kazanmasına, güçlenmesine kim sebep oldu? Asker mi? Yoksa yaptığı politikalar ile AKP mi? Yoksa başka birileri mi?

• PKKnın gücünün artmasının sorumlusu askerdir.
    0% (0)100% (1)100% (1)Oy Ver
  • PKKnın gücünün artmasının sorumlusu AKPdir.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • İkisi birlikte sorumludur.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Hiç biri sorumlu değildir. İkiside en güzel şekilde mücadele etmiştir.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• Olağanüstü Hal Uygulaması Kasım 2002 tarihinde kaldırıldı. Bu uygulamanın kaldırılması ile terörle mücadelede olumsuzluklar yaşandı. En basitinden dağlık arazi kesimlerinde vatandaş bulunmadığı için operasyonel birliklerin tespit edecekleri şahısların terörist olacağını bilerek çok rahat tedbir alması bir yana, vatandaş-terörist karşılaşması olmaması sayesinde teröristlerin lojistik imkanları kısıtlı idi.

Daha pek çok etken var ama en önemli sebep bence bu. OHAL'i hükumet kaldırmıştır ve kaldırılma nedeni AB üyelik muhabbetleridir.

Askerin hiç kusuru olmadığını söylemek de doğru değil çünkü alan hakimiyeti denilen ve teröristlerin hareketini kısıtlayan, kritik bölgelerde üs bölgesi tesisine dayanan strateji de aynı dönemde çok masraflı olması ve bütçe kısıtlaması nedeniyle bırakılmıştır. Gerekirse gereksiz görülen başka askeri masraflar azaltılmalı ama bu stratejiye devam edilmeliydi.

Askeri bütçenin azaltılması da hükumet ile ilgili olduguna göre benim fikrim %75 hükumetin, %25'de askerin kusurlu olduğu yönünde.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• yaşın büyümüş ama muhakemen büyümemiş, akli melakelerin henüz gerekli seviyeye ulaşmamış sizinle anlaşmak mümkün değil, farklı lisanlardan konuşuyoruz

0|0
    0|0
    • Keşke sizin muhakemeniz iddianız kadar büyüseydi de "APO paşa yapılsın" diyenler yüksek kurumlara atanırken, terörle yıllarca mücadele edenlerin TSK subaylarının kanıtlanmış bir suçları yok ilen neden hapislerde olduğunu açıklayabilseydiniz. Allah doğru yolu göstersin ne diyeyim... Selametle.

• sen hiç film izlemez misin, bunlar derin işler, ne AKP ne pkk ne de başka bişe, ne senin ne benim aklım alacak işler değil,

0|0
    0|0
    • Niye siz gerizekalı mısınız? Allah size akıl fikir vermemiş mi? Bilgiyi anca "film" lerden mi alıyorsunuz?

Film dediğiniz, sizin öyle sanmanızı istedikleri, birilerinin yazdığı, oyuncuların oynadığı "senaryo" dur. "Bkz. Kurtlar Vadisi". Arkasındaki ekip olacak olaylar için halkı önceden hazırlıyor 1-2 hafta içinde de olaylar oluyor. Tesadüf mü? Yok içeri alınan gazeteciler terör örgütü mensubuymuş, gladyoymuş, bunlar hep gladyonun oyunuymuş. Ben de salağım ya yedim... Yoksa siz yediniz mi?

Erkekler Ne Diyor 1

• buradan konuşamayız, dinleniyor olabiliriz. ergenekona gitmek istemiyorum.

0|0
    0|1
Yükleniyor...