Facebook'ta fotoğraflarını kullandığım kişinin şikayet etmesi mi kabul olur yoksa konuştuğum kişinin şikayeti mi?

bundan 3 yıl önce faceden bir kızın fotolarını kullanarak bir hesap açtım sonra biriyle konuştum hem faceden hem de telefondan 2 yıl boyunca 1 yıldır konuşmadım daha kapattım hesabı falan. Sahte hesap olduğunu öğrendi.

Şimdi o konuştuğum kişi beni buldurmak istese buldurabilir mi? Normalde fotolarını kullandgm kişinin şikayet etmesi mi kabul olur yoksa konuştuğum kişi de şikayetçi olsa bulabilir mi? Ne gerekçe sunabilir polise lütfenn yardım edin

Güncellemeler:
onunla mesajlaştığım hattı artık kullanmıyorum. Sahte profili de kapattım zaten döndürdüm açıp tamamen silsem yararı olur mu ya bana biri açıkça anlatsın nolur ailem öğrenirse biterim ben lütfen
ya o kadar bilişim suçu varken kredi kartlarıyla ilgili falan sizce polis bununla ilgilenir mi? Bi de diyelim şikayet etmeye gitti nasıl edicek? Polise sahte hesabın adını mı verip arattırçak?

0|2
47|80

En İyi Erkek Görüşü

• polis her türlü şikayetle ilgilenir ama karşındaki fake hesaptan beni işletti diye şikayette bulunamaz tehdit şantaj yoksa olmaz böyle bişey ama resimlerini kullandğın kişi benim resimlerimle hesap açmış diye şikayette bulunabilir ki bunun sonucundada mahkemelik bile olsan en fazla 3 ay ceza alırsın onuda 5 yıl süreyşe ertelerler

2|0
    0|0
    • iste bekledigim cevap. Cok sagol ya. Fake hesaptan beni kandirdi diye bir savunmasi olamaz yani cok tesekkurlerrrrrr

• hemen şimdi unut bu olayı hayatına dön hiç olammış gibi davran zaten olamayacakta

• tamam o halde tekrar tesekkurler

Erkekler Ne Diyor 79

• Başkasına ait resim veya diğer bilgilerle sosyal ortamlarda , anayasann ilk 7 maddesine aykırı söylemler yapmadıysan devletin senle zoru olmaz .

Resmini kullandığın başkası , bunu farkederse hem sosyal ortam merkezinden bunu engelletebilir hem yerel mercilere başvrurarak bu hesabın kapatılmasını isteyebilir. Kendisi şikayetçi olmadığı sürece resim veya bilgiler yüzünden kovuşturmaya girmezsin.

Ancaaak ; kullandığın resim ve bilgilerle üçüncü şahıslardan onları maddi veya manevi kayba uğratan " bir toplu iğne değerinde dahi " menfaatin oldu ise ve yazışmalarında buna giden yolu senin bilerek açtığın anlaşılır ve karşı taraf da bu zararın , sahte hesap kullananın bulunması ve tazmini doğrultusunda şikayeti olursa , bilişim seni çok rahat bulur , zira sosyal ortam hesaplarını dondursan da kapatsan da silsen de , bunların tam aslı zaten sosyal ortam merkezinde ilk günden beri tutuluyor. Asla silinen birşey olmuyor , silen öyle sanıyor sadece.

Bundan sonrası zaten çorap söküğü , kullandığın bilgisayarındaki browser tipine kadar herşey bulunuyor. Yani gizli olan hiçbirşey aslında gizli değil , adamı totosuna kadar görmek mümkün.

Onemli olan , senin sahte hesap içinde suç teşkil edecek veya ziyana sebep olacak birşey yapıp yapmadığın , gerisi önemli değil.

1|0
    0|0
    • benimde resimlerimi kullanarak başka isimde hesp açıldığını öğrendim savcılığa başvurdum birşey çıkmadı tabi bu olay olalı 3 sene olmuştur.ayrıca o hesap yani mail hesabıyla şuanda başak isim var yani hesap hala online kullanılıyor tabi silinip tekrar biri açmadıysa...

• Savcılığa bir iddia ile vermen gerek , adım veya resmim kullanılarak menfaat isteniyor insanlardan ya da resimlerim kişiliğime tamamen aykırı şekil ve amaçlarla kullanılıyor demen , takibi hızlandırır. Yanlız , bu durmayan bir süreçtir, yani sen kişiyi tanıyor çıkabilirsin ve bu sefer de kanundan kurtarmaya çalışıp davanı geri cekmeye çalışabilirsin . Kanun ondan davacı olur sen de magdur olarak devam edersin . Şu an çok hızlılar ,malum nedenlerden dolayı ...

• Amcam ilçe emniyet müdürü. Son zamanlarda bilişim suçları takipleri ve cezaları katlanarak arttı.! Ayrıca şikayette bulunacak olan fotoğrafların sahibinden bir kimlik belgesi ile doğrulama örnekleri istiyorlar. Bu durumda hesabın kapatılır. Ayrıca, eğer okur isen Facebook kullanım koşulları ve ihlal ilkelerinde bu madde var. Kişi polise başvurursa eğer, son derece titizlikle çalışıyorlar! Ceza alırsın! Ayrıca kandırarak konuştuğun kişi, yasal olarak başvuru hakkına sahip çünkü sanal ortamda hiç de gerçek olmayan hesaplarla zamanı parası manevi duyguları hiç ediliyor! İki kişiden de özür dile derim; bir daha da bu tür bilişim suçlarına girme. Facebook emniyetle bir çok durumda paylaşım yapıyor, girilen ip adresinden tutta, girilen pc markası browser türüne kadar her türlü paylaşılıyor. Tarafların şikayetçi olması halinde; sicil kaydının temizliğine göre hiç ceza almasan da(?) başın ağrır.

0|0
    0|0
  • hayatınız yalan beya

5|0
    1|0
  • Sen bu fake hesapla milleti oyalamayı dalga geçmeyi gönül eğlendirmeyi kısacası bu adiliği yapmayı düşündünde başına bela açılabileceğini mi düşünmedin. Ve hiç mi utanmadın bu hesabı açıp birilerini ekleyip sonrada ekstra bir hat alıp insanların duygularıyla oynamayı. Yukarda Allah varsa eğer bir gün seninle bir oynarlar o zmaan görürsün ananın neyse sen anladın.

0|0
    0|0
  • face artık aşırı derece önemiler aldı ekiden face şifresinin rahatlıkla öğrenebilrken şimdi bunu öğrenmek zor ve şuç bilişim suçları

0|0
    0|0
  • konuştuğun kişide resmini kullandığın kişide şikayette bulunumaz gidip sahte hesaptan savcıya ne diyecekler ama resmin sahibi olam kız en fazla site yönetimine şikayette bulunup o resmi kadırın der resim kaldırılmazsa savcılıkta o sitede kendi iznin olmadan resiminin kullanıldığını ve şikayet ettiğin halde kaldırılmadığından dolayı şikayet eder onuda savcı ciddiye bile almaz

yani senin açından bundan bir şey çıkmaz

fakat şunu bilki sayın gizli sen şerefsizlik yapmışsın burda biri senin resmini kullanıp bir şeyler yapsa hoşuna gidermi sen neden başkasının resmini kullanıyorsun

not:soruyu yeni gördüm ondan anca cevap yazdım

1|0
    0|0
  • İstediği gibi buldurur seni cidden ugrasirsa ama kimsede ugrasmaz. Sendede nasil bir eziklik özgüven eksikliği varda baskasinin fotosunu kullanıyorsun.

2|2
    0|0
  • polis bunla ilgilenir mi diyorsun, yaptığın apaçık suç; farklı bir kişinin kimliğini kullanıyorsun:) umarım sadece resmini kullanmışsındır eğer ismini, kişisel bilgilerini de kullandıysan ülkeyi terk et kurtul diyeyim:D öncelikle insan haklarını ihlal etmişsin, yaptığın çok büyük suç, bu resmini kullandığın kişi için; ayrıca konuştuğun kişiyle neler konuştunuz bilemem ama dolandırıcılığa giriyor yaptığın; hem konuştuğun kişi hem de resmini kullandığın kişi hakkında şikayetçi olabilir, hatta bir sonuç alamazlarsa avrupa insan hakları mahkemesine bile başvurabilir..

0|0
    0|0
  • Hiçbir şey olmaz, gasp adam öldürme, terörizm (hoş terörizm artık serbest, üste para alırsın) sübyancılık uyuşturucu kadın tacirliği dolandırıcılık falan filan gibi merceğe takılmış bir suç işlememişsin. hesabı da kapatmış olman, herhangi bir şikayette kim olursa olsun sonuç çıkarmaz. Rahat ol

1|0
    1|0
  • Çocuğu maddi zarara uğratın mı ( para, kontür falan).. onu anlat önce...

Bulmak isterse kolay bulur. ama Polise buldurma olayı kolay değil. Savcılığa inandırıcı bir delil sunacak ki savcılık bulacak. MAC Adres, IP adres falan... Bir de TElefonun eski kayıtlarına ulaşabiir. Bildiğim kadarı ile kayırlar en az 5 yıl saklanıyorlar. Ne dedin ne yaptın ne yazdın belli olur..

Bilişim suçu sadece para çalmak, banka dolandırmak değil. Sen olayı güzelce anlat belki bir yardımımız olur...

Bir de başkasının fotoları ile ne diye hesap açarsınız anlamam ki...

0|0
    0|0
  • iki türlü de ceza yiyebilirsin. polis tabi ki böyle şeylerle de ilgilenir. savcılık facebook yönetimine olayı izah ettikten sonra hesabın kapanmış bile olsa facebook tüm dökümanlarını çıkarıp savcılığa teslim eder ve soruşturma başlatılır. şikayetçi olmaları halinde de gerekli cezalandırma yapılır.

0|0
    0|0
  • İkisi de kabul edilebilir.

0|0
    0|0
  • Sana anlayacağın dilden konuşuyum , '' İnternette ne yaparsanız yapın mutlaka iz bırakırsınız ve yüzyıllarca orada durur. Hiçbir şey asla silinmez. Gizlilik sadece en iyi casuslara ve hackerlara özeldir.''

Ayrıca, siz şimdi bu soruda neler yaptığınızı itiraf ettiniz. Emin olun eğer hakkınızda işlem yaparlarsa bunu kanıt olarak kullanacaklardır. Demek ki neymiş, sahtekarlık yapmayacakmışız. Geçmiş olsun

0|1
    0|0
  • Valla işin zor artık Türkiyde bilşim suçları aktif şikayet olursa enselerler ama şikayet olmaz ise paçayı yırtarsun ben açık öğretim meslek lisesine giderken hoca anlattı bizim hocadan internet çekiyor komşusu sahte bir facebbok hesabı açıyor komşusu sonra kötü amaçlı kullanıyor bu hesabı hat bizim hocanın üzerinden IP yi tespit edip basıyorlar hocaya sonra hat hocanın üzerine ya komşusu paçayı yırtıyor normalde ttnet interneti paylaşmayı izin vermiyor anca evin içinde aile bilgisayarları arasında paylaşabiliyorsun sonra 3 sene boyunca uğraşmış 2 sene hapis verilmiş ama paraya çevirmiş sonra geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • Kendi olmaya cesareti olmayan, karakterini analiz edebiliyor musun? Seninle olan insanlar bunun farkına vardığında davranışlarını sorgulaman için seni korkutmaya başlayacak ve muhtemelen dayak atan bir adamla evli olacaksın. Üzüldüm şimdiden.

2|0
    0|0
  • Facebook hesabını dondurdunmu yoksa tamamen kapattınmı?

Facebook Türkiye adminlerinden birine kolayca hallettirilir bu,basit yani

Ama telefon numarası verdiysen işte o daha tehlikeli

0|1
    0|0
  • bu olaydan bisey cikmaz. cunku suc teskil edecek fiil islenmemis. dolandiricilik soygun gibi.

savci kale bile almaz. cunku bilisim suclari genelde toplu olaylara bakar.

rahat ol. kendinden biliyorum.

arkafasim netten 5.000 tl dolandirildi savci yapmasaydin dedi:-)

1|0
    1|0
    • yani aslinda ona karsi yaptigim bir suc yok onun sikayeti pek ise yaramaz, fotolarin sahibi sikayet etse tamam olay ciddilesir biliyorum (zaten fotolarin sahibinin de umrumda olmadi) bu kisinin arkasi var yani o sekilde buldurma imkani olur mu yoksa kimse ilgilenmez mi boyle bir durumla?

• yani kisacasi konustugum kisi acisindan suc teskil etmediginden sorun yok

• yok. cunku magdur olmamis.

sen kafana takma. onlar bos isler.

• Sahte Facebook Hesabı Acarak Birini Maddi Ve Manevi Zarara Ugrattıysanız Kişinin Şikayeti Üzerine Cumhuriyet Savcılıgı Aracılıgı İle Ip Adresinizden Adres Tel Numarası Gibi Cıkartırabilir

fotosunu Kullandıgınız Kişi Veya Konuştugunuz Kişi Şikayet Eder Yada Biri Şikayet Ederse Nitelikli Dolandırıcılık Davası Acılmasına Kadar Gider Olay Tabi Bu Konu Konuştugunuz Kişiyi MADDİ VE MANEVİ Zarara Ugrattıysanız Olur

Eger Herhangi Bir Zarar Yoksa Sadece Satekarlıktan Dava Acılabilir

0|0
    0|0
  • ne gerekçe ile bulduracak fotoğrafını kullandığn kişi eğer zarar görmüş ise o buldura bilir çünki nerden internete girdiğin belli sanırım olmaz korkun olmasın o fotolarıda kaldır o kişiyide sil bence

1|0
    0|0
  • Şikayet ettiyse ilgilenir.

1|0
    0|0
  • Konuştuğun kişi seni bulduramaz. Konuşşmanızda onu; dolandırmadıysanız , parasal vs yönden. Sizi bulduramaz. Ancak resmin kullandığınız Kişi; Kendi ismiyle hesap açıp kullandığınız konusunda savcılıga dilekçe verilrse bulunursunuz. Eski hattı sizin kullanmıyor olmanız bir şey deıl. hatta 10 sene önce attıgınız mesajlr bile bulunur arşivde. siz mesaj kutunuzdan silsenizde operatörler bunları uzun yıllar veri tabanlarında saklı tutarlar. Text veriler silinmez hiç bir zaman...

0|0
    0|0
  • Dolandırdın mı paramı tırtıkladın birşeylermi talep ettin tehtit mi ettin eğer hiç birini yapmadıysan şikayet etse ne yazar

-Memur bey bir şikayette bulunacaktım

-Buyrun

-Bir kızla konusuyordum facebook'ta

-eee

-Aslında o kız o kız değilmiş şikayetçiyim..

Savcı bile bir taraflarıyla güler

Ama resmini kullandığın kız şikayet ederse işin yaş.

0|0
    0|1
  • Mesajlasılan hattın ya da arama yapılan hattın 6 ay hiç birşey yazmadığınız takdirde zaman aşımına uğrar ve mesaj içerikleri saati dikkate alınmaz. Sizin açtığınız fake hesabın fotolarını kullandığınız kişi şikayet ederse dikkate alınır. İkinci şahsın şikayeti dikkate alınmaz

1|0
    0|0
  • ikisi de şikayet edebilir. gider savcılığa der şu şahıs benim arkadaşım X.Y. nin resimlerini kullanıyor der. Özel yaşamın gizliliğinden içeri atarlar.

1|0
    0|0
  • Türkiyede bişey olmaz merak etme, kimse önemsemez bile onu. Biz bombalı saldırı yapacaklarını konuşan bir grubun konuşmalarını duyup polise şikayet ettik. Polis ne dedi? "Biz nerden bulcaz onları yaav şehirde kaç milyon insan var hemşerim"

0|0
    0|0
  • facebook konusunda oldukça deneyimliyim polis bu tür konulara bakmaz bilişim suçları bunla ilgilenir çok başvuru oldu ama savcı takipsizlik kararı veriyor facede 100 binden fazla fake hesap var bilişim suçlarına bağlı polis ekipleri önemli olanlarla ilgileniyor hiç korkmana gerek yok

0|0
    0|0
  • seni şikayet etse kurtulamazsın isterse hesabı kapat bı ıse yaramaz kım dıyo bulamıyo bılısım sucları var bılıyomusun sen o adama en son ne yazdıysan ordan ıp adresını bulurlar sonra pc nın nerde oldugunu muhtelemen senı bulurlar dua et sıkayetcı olmasın

1|0
    0|1
  • Biliyormusun o kadar aptalsın ki senin gibilerden nefret ediyorum hiç çocugun yerine koymadın mı ya kendini neden yapıyosunuz böyle insan falan değilsin.

0|0
    0|0
  • bu kadar ne korkuyorsun ya saçmalama..polise şikayet etseler dalgaya alınırsın bile..bunu yapan bir erkek olsa belki ama kızı kimse takmaaz

0|0
    0|0
  • günün sorusu olan soruyo bak !

2|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    49

Kızlar Ne Diyor 47

• Öncelik ile siz zaten bu işin yanlış olduğunu bile bile yapmışsınız.İnşallah bu hataya bir kez daha düşmezsiniz. Hangisi şikayet ederse olur? Konuştuğunuz kişi belki sahte hesap olduğunu öğrendiğinde size karşı hıncını almak isterse, sahte hesapla alakalı şikayet edebilir.Yoksa buradan birşey çıkmaz.Sizi IP adresinizden bulabilir. Eğer resmini koyduğunuz kişi kazara bunu bir yerde görürse veya arkadaşlarından birine denk gelirseniz, işte o zaman sıkıntı olabilir. Şikayet ederse, hapis cezası olduğunu zannetmiyorum,pek emin değilim bundan, fakat tazminat ödemek durumunda kalabilirsiniz. Sahte profili falan kapattınız tamamda yani baştan neden böyle birşeye gerek duyduğunuzu pek anlayamadım.Madem dürüst olmayacaksınız, neden açıyor ve başkasının adınada zarar veriyorsunuz? Hadi o kızın resimleri face'de gezerse ne olacak? Ne kadar inkar etsede 'yalancı' durumuna düşecek.Şimdi aileniz duyarsa ne olacağını, düşünüyorsunuz.Peki o kızın halini ve ailesine nasıl bir açıklama yapacağını düşündünüz mü? Empati yapın bakalım.Nasıl bir duygu?

Yani suç suçtur.Polise istediğiniz açıklamayı yapabilirsiniz, tabi dinlerlerse...Dua edinde başınız belaya girmesin.

0|0
    0|1
  • büyük ihtimal bir şey yapmayacaktır. ama yaptığın şey hiç etik olmamakla birlikte büyük bir risk. karşındaki insanın canı çok yanmışsa o kadar da zor işler değil bunlar. bilişim polisi ip adresi tespitini çok kolaylıkla yapabilir. kaldı ki hackerler bile yapıyor. tandığı bir hacker olur çok sinirlenir polise gitmek isterse seni bulması çok kolay. facebook twitter gibi ip adreslerini vermemezlik yapmıyor bilgime göre. girme böyle şeylere bir daha.kendine ders çıkar. ne gerek var. ben mesela resmimi kullanan biri olsa hiiiiiç erinmem savcılığa da giderim, polise de. başını ağrıtırım. ama çoğu kişi böyle değildir. karşındaki kişinin o kadar uğraşıp uğraşmayacağını tahmin edebilirsin.

0|0
    0|0
  • Eniştesi avukatsa iyi bir savunma ile şikayet etme hakkı bulabilir bence. sen olsan bişey olmaz diyebilirmiydin sanki ?

0|0
    0|0
    • nasıl bir gerekçeyle şikayette bulunabilirler?

• o zaman pek bir sıkıntı olacağını sanmam ama resimlerini kullanadığın kişiyi bulursa sorun olabilir.

• adını soyadını biliyor gerçek kişinin fakat fotoğraflarını kullandıgım kızla biz ayrı şehirlerdeyiz. gidip bulup şikayet et demez herhalde bir de kıza zaten mesaj atmış sanırım snın adına hesap var diye ama kızın umrunda olmamış

• Aynı şeyi nerdeyse arkadaşımda yapmıştı ama o kimseyle konuşmadı sadece arkadaş eklemiş falan birkaç kişiyle konuşmuş Facebook tan ama onunkini Fotoğrafını çaldığı kız ve ailesi fark etmiş arkadaşıma mesaj atmışlar sen mi yaptın yapanı bulursam savcı taa bilgisayarına kadar bulur falan diye avukatıma söyleyecem buldurcam demiş tabi arkadaşım çok korkmuştu onlara benim yaptığımı bilmiyorsunuz beni böyle tehdit edemezsiniz mesaj atamazsınız beni böyle rahatsız edemezsiniz falan demiş sonra arkadaşım onları engellemiş 1 yıl oldu nerdeyse hiç bişe olmadı ortada hiç bişe yokmuş ama sen telefonla işletmişsin resmen o kız gibi konuşmuşsun eğer o çocuk konuştuğun kişi şikayet ederse ki bence eder fotoğrafını çaldığın kızıda bulurlar ve ağzına sı...lar arkadaşım o zaman 3 tane facesi vardı 2 sini dondurmuştu 3. de herkesi silmişti resmen ama bir yöndende şanslıydı bilgisayarı eskiydi onu attılar yeni aldılar yani bulunamazdı belki senin işin iş sen bir tane büyük bir fare deliği yap kendine benim o arkadaşım 5 kere yaptı ve yakalandı hepsindende kıl payı kurtuldu Allah Kurtarsın :((

0|0
    0|0
  • 2 sene boyunca biriyle kamera açmadan mı konuştun nan aferim afdsg yok konuştuğun bişey yaptıramaz.

0|0
    0|0
  • Sizin gibilerden nefret ediyorum ne istiyorsunuz insanların yüzünden neyimiz farklı sizden.! 2 yıldır fake hesaplarımla uğraşıyorum. Bu kadar çok resmim yayıldı.Ama savcılığa felan duyuru yaptık daha sizin gibi adi insanlar çıkıyorla işte.Sizler yüzünden biz fotoğraflar yükleyemeyecek miyiz.O kadar çok hakaret edilecek kelimeler geliyor ki aklıma ama sizin gibi eğlenceyi başkalarının hayatlarıyla yapan iki gram beyni olmayan insan müsfetteleri onu bile haketmiyosunuz.!

0|0
    0|0
  • eğer konuştuğun kişi fotolarını kullandığın kişinin gerçeğini bulur haber verirse birlik olup şikayet edilir sanada hak ihlalinden dava açılır. birinin fotoğraflarını , kişisel bilgilerini, o senmişsin gibi kullanmak suç. karşı taraf istediği kadar para davası açabilir.

0|0
    0|0
    • gercegini buldu ve soyledi zaten ama kiz umursamadi

• sadece fotograf kullandim geri kalani kurgu

• o zaman şikayet etmesse sıkıntı olacağını sanmıyorum

• hırsızlık , santajcılık ,terör olaylarına karısmadıktan sonra biriyle sahte hesaptan konuşmuşun pek tkamıyo polsler arkadasım sikayet etmişti bişey olmadı . bide onun basına bişey geldiği halde sikayet etti ilgilenmediler korkmaaa .dua ett artık ne bileyiimm :)

0|0
    0|0
  • Konuştuğun kişi sahte hesap olduğunu şikayet edebilir ve evet ip adresinden bilgisayara ulaşabilirler eğer isterlerse

0|0
    0|0
  • Bu bilişim suçu sen hesabı ve hattı kapatsan dahi savcılıga suc duyurusnda bulunursa başın ağrir. Kendimden biliyorum twittter hesabım hacklendiğinde savcılıga suc duyurusunda bulunmuştum. Ama hesabı falan kapatmışsın sonuçta hattıda kullanmiyosun sıkıntı yapma bidaha mıllettın resımlerını kullanmazsan bişeycik olmaz :)

0|0
    0|0
  • çok saçma hatta aptalca ünlülerin fotolarını kullanan kişiler tamamda diğer şahsiyetlerin fotolarını kullanan insanlar kişilik mağduru diyorum

1|0
    0|0
  • ilgilenmiyor polis merak etme.. adıma açılmış bir hesap var sikayet etmeme rağmen halan açık.. sende yapma bir daha böyle hatalar..insanların duygularıyla oynama unutma eden bulur..

0|0
    0|0
  • Valla ilgilenirler ikisininde şikayet etmeye hakkı var özelliklede fotoğrafını kullanmış olduğun kızın suç suçtur.

0|0
    0|0
  • Cetemisin Kız sen anlamadım yaniii kredı kartı neyım başına ne gelse müstahak aılenden korkuyosunda fotosunu kopı ettıgın kısının aılesı tanıdıgı herhangı bırı deng gelse zar altında kalcaktır Bİ bitmedınız gıttı aq

0|0
    0|0
  • öncelikle "facebook" şirketinin özel binaları var.milyarlarca kişinin yazışmaları ekledikleri fotoğraflar kaydediliyor.mahkemeye verirse başın derde girer.derdini hakime anlatırsın.

0|0
    0|0
  • Sen ona bir şey yapmadığın surece hakaeret vb gibi bilişim suçları olaya el atmaz zaten bir kanıt sunması lazım sanırım.

0|1
    0|0
    • hakaret falan yok sadece konusmalar var iste arkadaslik falan. Enistesi avukatmis buldururmus

• Dediğim gibi korkma sen istemediğin surece seni bulamaz biz kadınız unutma :)hem buldu diyelim sen öyle birini tanımıyorsun dimi kim ki o rahat ol korkma.

• cok sagolll

• Sikayet etse ne olacak? Polis abi bu beni 2 sene kandirdi, kötü emellerine alet etti mi diyecek :))), hic bir sey cikmaz ondan da, baskasinin resimlerini kullanman vicdani olmamis.

0|0
    0|0
  • hesabını polise verdıklerı zman ıp adresinden yerını tespıt edıp senı bulurlar.. hesabını silsen bıle farketmez onunla yazışman duryorsa onda oradanda sana ulaşabılırler yeırnı tespit ederler.. kızıda fotolarından bulup ona da durmu anlata bılrıler ve kızda muhtemelen senden şikayetçi olacaktır kızı bulmasalar bıle çocuk şikayet etse bıle yıne başın belaya gırer çünkü bu yaptığın yasak ve suç geçmiş olsun..

0|0
    0|0
  • polis ilgilenir mi deme hiç bizim bir öğretmene açmışlardı bulunda ıp adresi bulunuyor canıım.

ve eğer kişi işlem yapılmasını isterse ailenin de haberi olur

0|0
    0|0
  • bence uğraşmaz ya sadece konuşmuşsun sanmam yani onla uğraşıcağını

0|0
    0|0
  • Evinden bile aldırır. Günün sorusuna bak mk

0|0
    0|0
  • ben dusunuyorum bir sey olmaz. ama cok yalnis yapmissin baskasinin fotokraflarini kullanarak.

0|0
    0|0
  • başkası olma kendin ol

al başkası olunca bir halt mı oldun kendine geri dönmelisin

0|0
    0|0
  • Bu kadar takma kafana unut gitsin .Bir daha da öyle bir şey yapmazsın olur biter.Kimse uğraşmaz böyle şeylerle.

0|0
    0|0
  • Bilişim suçlarını bilmemde facebook artık bu konunun üzerinde çok duruyor. Davalar açıyor, mahkeme kağıdı yolluyor eve. Bu durum yaşandı arkadaşım anlattı banada..

0|0
    0|0
  • polisten önce sen ailene söylemelisin alıştıra alıştıra, eğer fotoğrafını çaldığın kişi şikayet ederse ceza alıyosun sanırım

0|0
    0|0
  • Oo hattını kullanmasanda senin üstüneydi..Polise yalan söyler ve seni aratdirir o numaranın kimlerin kullandiğini ögrene bilir seni bulması pekde zor olmaz açıkcası..Ama bununla uğraşır mı bilemiycem

0|0
    0|0
  • seni kim bulabilcek ya ne bilgi var ne bişiy telefonuda kullanmadığını söyledin ben sanmıyorum bişey olcağını yine de insanlar bunu niye yapıyor anlamıyorum birilerini kandırınca çok mu hoşunuza gidiyo ya

0|0
    0|0
  • ah bu ergenlk ah

0|0
    0|0
  • iyi oluyor size...f

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    17
Yükleniyor...