Başı kapalı bayanlar/Başı açık bayanlar ?

Öncelikle Selamun Aleyküm.

Benim sorum her iki kesimede değişiyor. Öncelikle bayanlara sorum;

Sevdiğiniz erkek için başınızı kapatırmısınız? (Açıklara)

Baylara sorum ise;

Sevdiğiniz insanı sırf siz istiyorsunuz diye kaparmısınız?

Genel sorum; kapalı bayanlara bakış açınız nedir? Açık bayanlara bakış açınız nedir? Takıntılarınız varmıdır bu konuda?

0|0
16|16

En İyi Kız Görüşü

• eğer sevdiğim erkek için başımı kapatırsam Allahımı direkt yok saymış hatta bir kula bile ondan daha çok değer verdiğimi gösterir. gücüne gider Allahımın. Böyle bir şey yapmam o yüzden. ben Allah için kapanırım yalnızca. ve şu an da kapanmamamın sebebi de henüz buna kendimi hazır hissetmemem. çünkü bir kapan bir açıl yapmakta çok günah. kapanırsam tam kapanırım zaten.

5|5
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Şimdiden söyleyeceklerimin yanlış anlaşılmaması konusunda rica da bulunuyorum. Dostum ben herhangi bir dini inanca mensup olmayan biriyim. Ancak ben bir din araştırmacısıyım. 4 Büyük kitabı okuduğum gibi(çevirilerini), Hindistan bölgesindeki çoğu dini de ayrıca araştırdım.!

KUR-AN'I KERİM'E baktığımızda, kapalılığın bugünkü şekilde anlatılmadığını çok rahat görebiliriz. Mahrem yerlerinin örtünmesi olayı, günümüzde epeyce abartılmış, hatta rahibe kıyafeti ölçülerine ulaşmıştır. Elbetteki kıyafet meselesi bir medeniyet unsuru değildir. Gelişmişlik beyinle fikirle bilimle olur. Ancak günümüzde kendi karısını kızını kapatıp da, başka insanların mahremine bakan bir çok insan görmekteyiz. Ayrıca, bütün örtünmeler kadını kapsarken, erkek daha özgür, daha açık ve modern giyinebilmekte. Bu durum son derece kafa karıştırıcı olmakla beraber; soruna yanıt vermek gerekirse, bir bay olarak söylüyorum ki, sırf zevk duygularımı tatmin edeceğim diye kadınımı kapatmazdım. Genel soruna ise cevabım şudur ki, açık ya da kapalı, namus başta olmaz. Daha doğrusu saçta olmaz. Kapalılık ahlakta olmalıdır. Kafa kapalı; ama zevk(nefs) kapakçıkları sonuna kadar açıksa, orada neyin bir önemi kalır? Aynı şekilde Adap ölçülerini bilmek gerekir. Uygun olmayan yerlerde, diz kapağının üstündeki bölgelerin görünmesi, göğüs bölgesinin görünmesi, derin sırt ve kalça dekolteleri, hiç de sevimli değildir. Ancak denize de deniz kıyafetiyle gidilir; kumsal sahil gibi yerlerde bu tanım geçerli olmamalı. Zira heryerin bir şekli, bir ölçüsü var. İsteyen istediğini giyebilmeli, UYGUN YERLERDE DOĞRU OLAN YAPILMALI KİMSE KİMSEYE KARIŞMAMALI.

1|0
    0|1
  • açık bayan = Kapalı bayan bende ?

2|0
    0|0
  • :D hayalimdeki kadın türü hep kapalı olmuştur zaten . kaıdnların bir erkek için başını kapatmasına gelince sevgi fedakarlık ister mutluluk için bazı şeylerden vazgeçilmeli diye düşünüyorm . bir kızın benm için başını örtmesini istemem benm vesilemle Allah için başını örtmesini isterm ama kıskançlık için yaparm ben bunu ben sevgilimin başı açık bağrı açık dolaşmasını istemem.

1|1
    0|0
  • Kapanan kız için ne güzel bence. Ama yalandan değil gerçekten de kapanmalıdır. Kapandığında hatlarını belli eden giysiler giymeyecek mesela... Ayrıca kocası kapanmasını isterse kapanmalıdır karısı. Yoksa bütün günah ona olur. Kocasının istediğini yerine getirmediği için.

Ayrıca gerçek anlamda kapalı olanlar iyidir ama sahte kapalılar iyi değillerdir. Ne öyle başını kapatınca bacaklarını ve arkasını belli edenler sahte kapalılardır.

Açıklara gelince de mini etek, dar kot ve tayt gibi giysiler onları basitleştiriyor. İtici oluyorlar.

0|0
    0|0
  • Benim ailemin genelinin kafasi aciktir. Her goruse saygili olsamda basi acik olanlardan tarafayimdir. Kapali birisi ile evlensem rahat edemeyecegimi bilirim ne ona boylesine bir kotuluk yapmak isterim nede kendime :) kapaliya karsi kotu bir goz ya da niyetle bakmam acigada oyle ama acik olanlarin tarafindanim.

0|0
    0|0
  • #Kişi hür iradesiyle istediğini yapmalı

#Kişi benim rızam için saçını açıp-kapayacaksa, o zaman benim rızam için de bana ibadet ve kullukta bulunsun. cümlenin ilk kısmı mantıklı ise, ikinci kısmı da pekala mantıklıdır.

#KSye hashtag, insanlara akıl-fikir gelsin

0|0
    0|0
  • Ne yapmak istiyosa yapsın bu konuda nötrm

1|0
    0|0
  • kapalı bayanlardan korkuyorum her türlü pisliği yapanını gördüm

4|2
    2|3
  • O konuda bir takıntım yok istediğini yapabilir. Açık veya kapalı her ikiside aynı benim gözümde bir farkları yok.

1|0
    0|0
  • Sevdiğim insanı sırf ben istiyorum diye kapamam, açarım. Bir kadının kapanmasına gerek yoktur, kapatılması gereken ucube beyinlerdir.

0|0
    0|0
  • Kişi kendi isteğiyle kapatıcak

2|1
    0|0
  • inanc yoksa yapicak birsey yok

basi kapali kadin dini icin kapanir

herkes kapali olsa cok iyi olur

kadinin saci acik gorunmesi haramdir

0|1
    0|1
  • Aleyküm Selam evleneceğim kız çok yüksek ihtimalle açık ve marjinal olacak ama yinede 1 kere ondan kapanmasını isteyeceğim

1|0
    2|1
  • hayır sevdiğim için başımı kapatmam

3|0
    2|1
  • Başı Kapalıya Saygım Var Lakin Çogunun Hareketleri Begenmemekteyim ..

0|0
    0|1
  • Her ikisinede saygım vardır...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Sevdigim kisi icin kapanmam. Bu benim kendimi hazir hissettigimde yapmak istedigimde yapacagim bir sey. Benim cok kapali arkadasim var. Ve hic bir zaman kapalilik aciklik sohbeti olmamistur aramizda. Onemli olan kisilik,karakter...

1|0
    0|0
  • Açığım ve bir erkek istedi diye kapanmam ALLAH için yapılır o iş!

2|0
    0|0
  • Hiç Bi Erkek İçin Başımı Örtmem İçinden Gelmeli İnsanın Yaa .s

1|0
    0|0
  • biri istiyor diye değil farz olduğu için kapanılır yoksa onun hayrı görülmez, herkese bakış açım aynı herkes özgürdür istediği gibi giyinir, kimsenin kimseye birşey söyleme hakkı yok, he uyarırsın anlatırsın kapanması gerektiğini belki bilmiyodur çünkü, geri seçimi kişinin kendisine kalmıştır..

0|2
    0|0
  • büyük konuşmayayım ama kapatmam diyorum

0|0
    0|0
  • hayır.

gidiyorum.

0|0
    0|0
  • Kafa benim saç benim inanç benim.Bana kapan diyen adama bir kapatırım bir daha önünü göremez.Kapalı olsun, açık olsun, kafası kapalı başka yerleri açık olsun beni ilgilendirmez.Hepsini seviyorum.

0|0
    1|0
  • kapatmam. ben istemediğim sürece onun isteğiyle kapatmam ki o da bunu bilir. varsayalım ki diyosun ama.

0|0
    0|0
  • Hayır, böyle bir şey istemeye hakkı yok kimsenin.

0|0
    0|0
  • Hayir sevdigimde olsa bir erkek istio diye basimi kapatmam..kapatirsam sirf Allah istior diye kapanirim

0|0
    0|0
  • ben kapanmam cok seviyosa oyle kabul etsin

0|0
    0|0
  • asla kapanmam. kapanmamı isteyen insanlarla işim de olmaz zaten.

0|0
    1|0
  • Hayır onun için kapanmam.Kapanırsam sadece kendim için kapanırım :)

1|0
    0|0
  • ne erkegı ba ne kapaması baa

0|0
    1|0
  • birbirimizi çok seviyorsak kapanırım. şu da var ki kapalı bayanların hepsi değil fakat çoğu başım kapalı die bütün günahları kendilerine sünnet zannediyolar

0|0
    0|0
Yükleniyor...