Boyun ağrısında yüzmeyi öneriyorlar fakat bunun bir stili varmı

arkadaşlar 1 senedir boyun ağrım vardı boyun düzleşmesi teşhisi kondu ve buara ağrım çok strese bağlı olarak da artış gösterebilmekte.yüzmenin iyi olduğunu dediler fakat ben stşilli yüzme kulaç tarzı bilmiyorum kurbağalama yüzüyorum.bununda faydası var mıacaba lütfen çok önemlidir.

0|0
5|14

En İyi Erkek Görüşü

• EVET ARKADASLAR SIZIN ICIN BURAYA UYE OLDUM..Problemimiz boyun duzlesmesi ve fitik...Boyle seyler aslinda yok neden mi bunlar sadece kas zayifligi ve kireclenme ve sinir stres gerginlik...size kendi keyfime gore uyguladigim ve doktorun gecmez dedigi boyun duzlesmesi ve siddetli bas donmelerjmi %10 a nasil indirdigimi soyluyorum lutfen CIDDIYE ALIN...kesinlikle herkes yapabilir...1 sinir stres yok gayet RELAX..2 o skci dedgnz egzersizler gunde 3 ogun yemek gibi yapilsin...3 yastiginizi normal yuksekliktende daha asagi dusurun...4 EN ONEMLISI BU **BISIKLETCI ANATOMISI** netten bakin ve yapin plates topu alamiyorsaniz masanin uzerinde yapin agirlik yoksa kitaplari baglayip yapin cok zorlamadan bisikletciler boyun kaslarini guclendrmek icn yapytlar boyunlari dusunce kirilmasin dye yuzustu ve sirtustuyu yapin sadece..BEN KURTULDUM SUKURLER OLSUN doktor icimi karartti BEN INATLA YAPTIM BHNU CALISTIN BOYNUM TEKRAR --ESKI HALINE-- GELDI TAMAMEN KEYFI YAPTIM UMUT VAR SAKIN UMUTSUZLUGA DUSMEYIN BAK DEENEYIN EN GEC 1 HAFTADA FAYDA GORMEZSENIZ YUZUME TUKURUN BEN SIZIN ICI UYE OLFUM CEJMEYIN O LANET AGRILARI INANIN *** UMUT VAR IYILESIYORSUNUZ** :)

1|0
    0|0
    • çok sağolun yorum için.evet stres en önemli etken.ben düzeldim ama tedavide oldum en önemlisi kanda d vitaminize baktırın çok çok önemli.

• Verdiğiniz bu bilgilere ilişkin size bir soru soracaktım ama msj'a url koyma hakkım olmadığı için soramadım. size nasıl ulaşabilirim?

• kardeşim bende boyun düzleşmesine bağlı baş dönmesi ağrısı ve kulak çınlaması var bunlar sende de varmıydı ve varsa geçti mi zamanla?

Erkekler Ne Diyor 13

• Ben profesyonel yüzücüyüm yüzmenin iyi geldiği tanısı doğru çünkü su kası gevşetecek rahatlatacaktır. Aslında boynunu fazla kasmadan yüzebileceğin bir şekil daha doğru olacaktır fakat her nasıl yüzersen yüz sonuçta aynı suyun içersindesin ve su dediğim gibi bu çeşit ağrılara iyi geliyor. Hatta merdivene tutunarak suyun içersinde boynuna hafifçe bir masaj yapmanı tavsiye edebilirim.

0|0
    0|0
  • geçmiş olsun sırt ustu yuzmek iyimiş yastık modellırı var alabılırsı egzersızlerı var oku bunuda link kaplıcalar iyi gelirde git derim

0|0
    0|0
  • alara boyun düzleşmesi ya da boyun fıtığı gibi rahatsızlıkların en büyüğü sebebi kambur olarak oturarak özellikle bilgisayar başında iken çalışmaktır.yüzmenin faydası olur bununla beraber benim sana tavsiyem barfiks çek ya da çekemiyorsan uzun süre asıl bırak yanında bol bol omuz ve boyun egzersizi yap derim...

0|0
    0|0
    • çok sağol yapıcam

• çok sağolun

• Daha ne diyim...:D ekledim onu da kabul etmedin acil sifalar olsun bakalim...

• sırt üstü yüzme ve suda yapılacak egzersizlerle ameliyat olmadan tüm sıkıntılardan kurtulabilirsiniz. buradaki amac kasları fazla zorlamadan kuvvetlendirmektir boyun ve belfıtığınada iyi gelir

0|0
    0|0
  • link buna benzer hareketleri sürekli olarak deva ettiğimde geçmişti oturuş bozukluğu sürekli boynun eğik kalmasından tekrarlıyor tek yöntem bu hareketlere devam etmek galiba. İlaç tedavisinden ziyade bu hareketlerle ağrılarım tamamen gitmişti. Geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • Tabiki de vardır boyun kaslarınızın gelişmesi önemli olan ki yüzmenin her türlüsü katkı sağlayacaktır. Çok geçmiş olsun bu arada

Ayrıca böyle bir şeyde uygulamak isterseniz link

0|0
    0|0
    • çok sağolun inanın delirecem psikolojim bozuldu hergün akşama kadar uyanıp ağrı çek of yani

• Rica ederim iyi bakın kendinize

• Sizde öyle

• serbst stil daha iyi olur ama bilmiyorsan kurbağalamada olur önemli olan boynun ordaki kasların çalışması .hertürlü yüzmede çalışırlar o kaslar.bu arada senin boyun kaç yav çok uzun göründüğn bana.

0|0
    0|0
    • boynum uzun evet.uzun boyunlularda daha çok olurmuş.yani şimdi kurbağalama yüzünce sanki sadece kollarım çalışıyoır gibi hissediyorum da

• ben lisaslı yüzüyodum hoca beğenmiyodu sana ders vermem lazım diyodu yarış yaptık geçtim sonrada ben kendimi zorlamadım dedi .adam her aldığı dersten ek gelir sağlıyo bütün hocal öyle öyle yapması normal .hem 1 tane mi hoca var ki?başka yok mu?bazen ayıya dayı diyebilmek gerekiyo.

• genelde o var.

• boynun açıkta kalıyor hep giyme onları :/

0|0
    0|1
  • Doktora sor bence, burada yanlış yönlendirile bilirsin

0|0
    0|0
  • bi türlü geçmedi bu ağrı , geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • Sihirli parmaklarım var <: )

0|0
    0|0
  • normal yüzme ve suda egzersizlere devam ... g olsun

0|0
    0|0
    • kurbağalama olurmu yani.onuda yüzerken boynum çok hareket etmiyor ya anlamıyorum işe yarayıp yarammadığını

• dersmi alsam ne

• derse gerek var mıdiye düşündüm bir an oladabilir olmayadabilir ...

• Varr kurbaglamaa. ve düz stil kanka.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• kulaçlı yüzmede nefes alıp vermek için boyun her yöne hareket ettirilir. bu zor bir sistem yani yüzmeye gerek yok. bence boynunu omuzlarının etrafında döndür. ayrıca dik tur ve saçının tepesinden tavana bir iple asılıymışsın gibi başını dikleştir. bunu gün içerisinde aklına geldikçe yap. ama omuz etrafında başını çevirmeyi abartırsan ileride kireçlenme yaşayabilirsin. uyurken kullandığın yastıkta önemli bir etken

0|0
    0|0
    • soranı yanlış yonlendırmıssın boyun ve bel cevrılmez ve cok zararlıdır.

• o zaman jimnastikteki ısınma yani kas gevşetme sistemlerinde yeni bir çığır açacaksın

• boyun hareketleri yapıyorum ben hergün 5 6 defa aralıklarla

• bende de okuma pozisyonuna bağlı var.. yüzme çok iyi geliyor stil fark etmez ancak fizik tedaviyle birlikte götürebilirsen çok faydalı oluyor.. birde egzersizlerini araştırıp yaparsan o kasları güçlendirdiğinden ağrıları daha az yaşıyorsun

0|0
    0|0
    • geçmiş olsun çok.oturmak bana zor geliyor ya ayaktayım ya da yatıcam ne kötü bir şey.saatlerce oturma şansım yok öle.hareketleri neler araştırmam lazım.

• yeni hukuk mezunuyum o yüzden oldu bende de :) size de geçmiş olsun bazen baş dönmesi bile yapıyor mesaj atılabiliyorsa yazayım size ordan bişeyler

• tabi atılıyor.sağolun.okumaktan sanırım sizin de

• sen yüzme kursuna yazıl . orada hem teknikler ide öğrenir kendini geliştirirsin hemde boynun daha iyi olur. sen kendi bildiğin gibi yüzme

0|0
    0|0
  • normal yüz işte tarzı yok.

0|0
    0|0
  • resimde iğrençsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...