Pilateste hep aynı hareketleri yapmak fayda sağlar mı?

Merhaba

Çok etkili bir İleri düzey pilates cd sinden haftada üç gün aynı hareketleri yapmak fayda sağlar mı?

Yoksa kaslar alıştığından faydası az mı olur?

Cevap veren herkese şimdiden çok teşekkürler.

0|0
9|5

En İyi Erkek Görüşü

• Hareketleri sürekli yapmak fayda sağlar da bir noktadan sonra marjinal fayda azalır (azalan fayda kanunu)

Temel hareketleri sürekli tekrarlamak gerekir de daha üst bir hareketi sürekli yapmak sanmam ki fayda sağlamaz. İlk hafta 3 gün o hareketi yapmak, 1 ay sonra 3 gün o hareketi yapmaktan daha çok fayda sağlar. Vücut alıştığı için artık yeni şeylere gereksinim duyar. Ama o hareketi yine arada yapmalısın ki vücudun o kısımlarını boş bırakmış olmayasın. Lakin ne kadar süre neyi çalışman gerek işte orası karışık :))

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• plates milates hikaye. gunde 5 vakit namaz kıl. bide nafile namazları kıl. hem zinde hem sağlıklı hemde dinç olursun.. sevap ve cennetteki köşkleri -bide sana verilecek cennet erkeklerini- saymıyorum...

1|0
    0|0
    • Pilates saatler almıyor zaten. 20 dk. en fazla yarım saat. 45 dk.

Bu arada haklısın. Yalnız cennet erkekleri değil, cennet erkeği.

• namazda 10 dakika suruyor abdest dahil. cennette sınır yok.. eger hak ettiysen haremde kurarsın. Allahın seni nasıl odullendirecegini bilemezsin ve bilemeyiz..

• Cennette bir tane çok seven ve Allahı görmenin güzelliği yeter...

Teşekkürler tavsiyen için.

• hep aynı hareketler işe yaramaz

1|0
    0|0
  • yavaş yavaş seviyeyi arttırmak gerek durmadan aynı olmaz

1|0
    0|0
  • her zaman hep aynı hareket olmaz .

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Daha zor hareketlere geçmelisin ...

1|0
    0|0
    • hareketler çok zor zaten, ama sanırım bana kolay gelmeye başladığında değiştirmeliyim.

• Buraya kopyalıyorum mesajı;

Rael isacovitz sistem 27.

Gerçekten çok güzel ve etklili anlatıyor ve bana göre en önemlisi nefes alıp vermeyi çok net anlatıyor . O kadar zor hareketler ama hareketler bittiğinde nefes alıp verişe çok güzel odaklanıldığından yorulmamış gibi hissediyor insan kendini.

• Sağol canım :))

• Eklem sıvısıyle ilgili zarara uğratabilir. Bu tehlike hep gözardı ediliyor

1|0
    0|0
  • 2günde bir yap. Her yapışında ayrı bölgeyi çalıştır.Bi gün karın, bi gün kalça gibi.Bi bölge dinlenmeden yine ertesi gün aynı yeri çalıştırırsan faydadan çok zarar sağlar diye duydum ben

1|0
    0|0
  • Eğer düzenli olarak yapıyorsan kolaydan zora doğru gitmen en doğru olanı.Daha da taş olmak için şart!

1|0
    0|0
  • evet sağlar,kaslarını açıyorsun

1|0
    0|0
  • Sağlar fakat daha zor hareketlere geçsen daha çok fayda görürsün.

1|0
    0|0
  • bi ara yapmışdım..zor ama faydalı bence.

1|0
    0|0
  • bilmiyorum valla hiç denemedim etkili olursa bende yapıyım

1|0
    0|0
    • Etkili oluyor tabii ki ama acaba diyorum hep aynı hareketlerle ne kadar faydalı olur.Ama sanırım kaslarda yanma hissettiğin sürece etkisi devam eder.

• Tabikide sağlar.. Vücudun gitgide daha çok esnekleşir ve sıklaşır.. Devam et..

1|0
    0|0
Yükleniyor...