Kapat

Güzellik bu kadar önemli mi ?

Çok sinir oluyorum . Toplumda hep güzeller ön planda oluyor . Sanki diğerleri insan değil . Geçen kalabalık bir ortamdaydım , gerçekten çok güzel bir kız içeri girdi , ve herkes ona yöneldi . Ay ne kadar güzelsin demeye başladılar hemen . Çoğu kişi onunla ilgileniyor , ve onunla samimi olmaya çalışıyordu . Ben ise hiç oralı olmadım .

Neden ahlaka değilde güzelliğe bu kadar önem veriliyor ? Örneğin facede güzellik yarışmasına girmiş insanlar . Herkes kendini beğendirmeye çalışıyor , birbirleriyle yarışıyorlar resmen . Böyle şeylerle uğraşırken bir çok şeyi kaçırdığımızı düşünüyorum aslında . Koca koca kadınlar bile , benim gelinim çok güzel şöyle böyle ya da torunum çok güzel gibi şeyler söylüyorlar . Kız evleniyor , herkes gelin nasıl güzel mi ? Bunları duyunca deli oluyorum ya resmen .

Diyelim çirkin birisi kalabalığa girdi , o niye hiç iltifat görmüyor ? Hiç mi iyi güzel bir yanı yok ? Bazen güzellerin hepsini boğasım geliyor . Onlarında beklediği bu zaten . Övülmek , iltifat , onlarda farkında güzel olduklarının bu yüzden kibirleniyorlar . Hele bazıları güzel olmayanı arkadaş bile edinmiyorlar . Burunları havada oldukları için . Herkes böyle demiyorum tabi . Ama şimdiye kadar girdiğim toplumlarda gördüğüm kadarıyla çoğu böyle .

Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında ?

0|0
2025

En İyi Erkek Görüşü

• ALTIN olsam, DEĞERİMİ herkes bilir...! Ben basit bir DEMİR olayım... Değerimi sadece ANLAYAN bilsin...! (Şems)

Birşey ne kadar çok söylenirse değeri o kadar düşer. Önemli olan, iltifatı kıymetini ve değerini bilen birinin yapmasıdır.

Kıymet ve değer bilmeyenlerinin yaptığı iltifat zarardan başka birşey getirmez.

2|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 24

• Zekanla öne çık sen de.

0|0
    0|0
  • bende iç güzellik daha öenmli açık ve net kalbi teiz olacak sadık olacak güvenecek bana kız

0|0
    0|0
  • ben aglıyorum her gece tipim yüzünden kimse bana saygı gostermiyor , dalga geçiyorlar tipimle revamı peki bu bana ben naptım ınsanlara , ölmek istiyorum bazen o güzelleri görünce , her şeyi onlarmı hak ediyor diye , nefret ediyorum bu dünyadan nefreeeet , allah bizi çirkin yarattı malesef diye bunalıma giriyoruuum , aynaya bakınca bile utanıyorum kendimden , gecen bana şöyle dediler sen resmen sperm israfı olarak gelmişin bu dünyaya diyorlar :(:(:( yazıklar olsun bu ınsanlıga ve herkeze gebersemde kurtulsam artık

0|0
    0|0
    • O kadar cirkin okduguna inanmiyorum sen kafayi yemissin. Kendini canavar gibi anlatmissin :) sacmaliyorsun. Muhtemelen imaj sorunun var bakimsizsindir. Okulu oku paranı kazan imajin kralini yaparsin. Ayrica guzel kizlar tipsiz erkeklerle cikar. Varmi aksini soyleyebilecek bir babayigit ? Dunyanin gercegi bu

• Peki siz bayanlar güzel görünmek için, dikkat çekmek için,iltifat almak için giynip süslenmiyor musunuz? Bizde üzerimize düşeni yapıyoruz ki egolarınızdan kurtulun..elma alırken dışı yemyeşil parlak olabilir ama çürük çıkar, dışı mat ve ezik olur içi muhteşem çıkar ...

0|0
    0|0
  • haklısın ama kızlar yakışıklı adam olsun istiyolar sen bakmazmısın acıkcası kendim yakısıklı olmadıgım için güzel kız aramam kendime yakışanı ararım fazla güzellikde başa bela

0|0
    0|0
  • Söylediğin gibi düşünmeyenlerde var güzelik için gösterilen sevgiye ilgiye aldanma geçici olur.Şekilci insanlar sadece görünüme bakar onlarında ne arkadaşlıkların ne eş olmasından bir hayır gelir bunun farkında olman güzel sende seçimlerini bunu bilerek yaparsan mutlu olursun güzellik için evlenen çok oluyor ama sadece güzellik için üstelik 20 yıl sonra geçeceğini bildiğin halde birisyle bir ömür beraber olabilirmisin

0|0
    0|0
    • Aynen çok doğru söylüyorsun .

• Açıkcası bende çirkin birisi olmasaydım belki bunu farkedemiyecektim itiraf etmek lazım. :D Çirkin olmanın böyle konularda bir avantajı var dünyayı daha farklı gözlemleyebildim

• Kafa yormaya gerek yok ne demiş atalarımız yüzü güzele kırk günde doyarsın da gönlü güzele 40 yıl geçse de doyasın demişler toplum yüzü güzeli sever ama unutmamalı ki kalp yüz güzelliği ile değil kalp güzelliği ile beslenir bence yüz güzelliği sadece aperitif atıştırmalık

0|0
    0|0
  • iğrenç bişey olduğunu düşünüyorum insanları tipleriyle sınıflandırmak kötü bişey neticede milyarlarca insan yaşıyo yeryüzünde ve herbirinin birbirinden farklı görünüşleri ve özellikleri var tipi iyi olanın kalbi bozuk olabileceği gibi tipi kötü olanın kalbi çok iyi olabilir.

0|0
    0|0
  • ahlak da dıkkat ceker ama güzellik ayrı bir konu cunku herkes guzel degıl ve ortamdakı kızlardan asırı guzel bırı gırınce halıyle ınsanın dıkkatını ceker

1|0
    0|0
  • İnsanlar her şeyin güzelini ister. Güzel bir iş güzel bir araba güzel bir ev güzel bir eş. Sende bir ortamda içeri iki erkek girse tanımadığın biri çok yakışıklı biri değil yakışıklıya bakarsın. Her güzel iyi ahlaklı olacak diye bir kural yok ama algıların ilk önce onu seçer.

0|0
    0|0
  • evet güzellik hem de çok ama çok çok önemli. ama dış güzellik ya da ten güzelliği değil. o sadece bir yere kadar önemli. ama esas önemli olan ruh güzelliği.

0|0
    0|0
  • Haklı olabilirsin bu konuda ama bence ilk bakışta güzel bir kız dikkat çekse de zekası, zerafet, eğitimi, tavır ve davranışları o güzellikle orantılı değilse büyü anında bozuluyor ve aksine itici geliyor. Çok güzel aptal bir kadın yerine normal güzellikte zeki ve zarif bir kızı tercih ederim.

0|0
    0|0
  • Sen sakın kendini değiştirme. Emin ol o güzelliğini sergileyen o insanlara asla gerçek manada saygı duyulmaz. Ahlaki olarak sağlam karakterdeki insanlara gerçek saygı duyulur emin ol. En azından ben öyleyim.

1|0
    1|0
    • Doğru diyorsun teşekkürler :)

• önemli olan iç guzellık olsada en azından dıs guzellık olarakta amorti olarak bişiler olcakkı göz dışarda kalmasın ha bunuda nasıl başarabılır bayanlar? bence bakımlı ve temız olark

0|0
    0|0
  • Resmen sana batmış :D

2|0
    1|0
  • güzellik ilk planda önemli

ama ahlakı güzel olan insan geç de olsa farkedilir ve değer görür ;)

1|0
    0|0
  • Sen yakışıklı olmayan biriyle kıvanç tatlıtuğu bir tut sonra gel yanıma bişey dicem.

0|0
    1|0
  • yav insanını dış görüşünü önemli tabi ama hani öyle güzeldiyeyede yalakalık yapılmaz bana göre fazla güzel olmasın be yüzüne bakılsın yeter önemli olan kalbi temiz kendi temiz olsnn

0|0
    0|0
  • Sen çok yakışıklı ve çirkin bir erkeğe bakış açın aynımı acaba ?

0|0
    0|0
  • tabiatın kanunu bu çirkinn .p

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 20

• Insan yaradilisinda guzele meyli vardir. Guzeller hep ilgi gorur saygi gorur. Valizin agirsa guzelsen nircok erkek gelir yardim teklif eder. Degilsen kimse seni gormez bile.
    Hayatin gercegi bu. Rekabet edebilmek icin kadinlar daha cok guzellesmeye calisiyor. Dunyanin en buyuk ekonomisi kozmetik sektoru. Kriz zamanlarinda bile cirosu asla dusmez. Yani insanlar boğazından kisar kozmetiginden kismaz.
    Tabiki guzel olmayanlarinda yasama haklari var. Mesela bir arkadasim guzel degildi kimse ona cikma teklif etmezdi ama cok iyi kalpliydi ve devamli gorucu usuluyle isteyeni olurdu hemde cok fazla. Hem arkadas olmak icin guzellik para basari bekleyenlerle arkadas olunmamali. Onlardan bir hayir gelmez.
    Yinede kiskancliga dusmemelisin her guzelden daha guzeli illaki var ve cikiyor. Bunlara takilma

0|0
    0|0
  • yaratanın bazı kadınlara güzellik konusunda ayrıcalıklı davrandığı kesin:)
    ama toplumumuzda "Allah çirkin şansı versin" diye de bir laf vardır :))

güzellik kesinlikle göreceli bir kavram.tabi ki bazı konularda avantaj yaratabilir ama bence her durumun bir artısı bir eksisi vardır.
    kişiler başkalarının ne olduğu ya da ne olmadığıyla çok ilgilenmemeli bence. çünkü kişiye hiçbir şey katmaz, üstüne kendinden götürür. insanlar kendilerine değer verip birşeyler kattıkça güzelleşir bence. iç güzelliği dışa vurmaya başlar.. kimi dikkat çekici olmayı tercih eder, kimi yakından bakanların görebileceği güzelliğe sahip olmakla yetinir..
    insanın kendisine saygısı, özgüveni olursa, böyle şeyleri sorun etmez. kendi kişilik, bilgi, görgü, kültür vs. özellikleri geliştikçe, kendine güveni artar ve böyle şeyleri sorun etmez.
    bunun üstüne söylenecek tek söz kalıyor geriye:
    ÇİRKİN KADIN YOKTUR, BAKIMSIZ KADIN VARDIR :)

1|0
    0|0
    • yorumun güzel ama bide benim yazımı okuyup degerlendirirsen sevinirim bu müşkül durumdan cıkmak istiyorum ama olmuyor

• bu durumu çok ciddiye alıp dünyanızın merkezi yapmış gibisiniz. boşverin bence, yaşamak herşeye rağmen güzel! boşverin kim ne alıyor- kime ne veriliyor! kendinize bakın, iyi bakın, sevdiklerinize bakın! gerisi boş!

• Hiç öyle takıntılarım yoktur biliyor musunuz? Tüm dünya bana çirkinsin dese güler geçerim... Hayatta bundan çok daha öte ve değerli olgular var...Bu kompleksli insanların işi...

1|0
    1|0
  • Bu konulara bakış açım farklı benim ...

Genelde insanların kişiliğini severim , tipi beni ilgilendirmez .

3|2
    1|0
  • çünkü insanlar görünüşleriyle karşılanır konuşmalarıyla ağırlanırlar öyle demiş ebemiz nenemiz :) görünüş önemli bence, en azından sözü dinlenin istiyosa insan önemsemeli nası göründüğünü.ha zekası güzelliğini tamamlamıosa o kızdan bir cacık olmaz zaten popülerliği söner bir süre sonra.

0|0
    0|0
  • Bak sana bir yiğit tesellisi vereyim.

Ucuz olan malın talebi fazla olurmuş dlfkjgdkflg

Bi kişisel gelişim kitabında okumuştum bu insanların kontrol edebildiği bir şey değilmiş.Güzele yönelmek içimizde varmış. Ama ben Serdar Ortaç takılıyorum. Hiç işim olmaz benden de güzel yok dflkjgdgkljd

1|1
    4|0
  • doğru söyluyorsun :) laf yok

1|0
    1|0
  • doğru söylüyorsun bizimde sınıfda manken bir kız var kız doğal olarak güzel tabi fiziken ve yüz olarak. şimdi burdaki herkes ben tipe bakmam desede. sınıfdaki insanlara baktım şöyle bir derste hepsi kıza bakıyordu. ( kız ve erkekler) eminim bunları yazanlarda o an sınıfda olsaydı kızı incelemeye alırlardı

0|0
    0|0
  • güzelinde sucu yok ki napsin:)) ama ordaki insanlarında hemen ona odaklanmaları yanlıs yani

0|0
    1|0
  • Çok ama çok haklısın...bende nefret ediyorum genelde güzel insanlardan,hayır yani adam akıllı böyle çok iyi kendini beğenmişlik yapmayan güzeller görsem eyvallah diyeceğim de..

hepsi aynı anca vücut sergilesinler,orda burda.

1|0
    0|0
  • İçi ve beyni boş olduktan sonra insanda güzellik hiç bir işe yaramaz.Anlık insanların fiziksel olarak hoşlarına gitmeleri gayet normal ama uzun süreçte takılmalık veya boş vakit insanından öteye gidilmez

0|0
    1|0
  • o yüzden mesela böyle iki dirhem bir çekirdek ,göze çok hoş görünen bir adam hiç dikkatimi çekmiyor ya..

1|0
    1|0
  • ama gerçekten bu böyle hayvanlar bile önce dış görünüşe bakıyolar öyle eşini seçiyolar yani doğanın kanunu bu bide birileri yanıma gelip sen ne kadar güzelsin deyince hoşuma gitmiyo değil :D

0|0
    0|0
  • Güzel çirkin ayrımı hep yapıldı hep yapılcak çare yok

0|0
    0|0
  • Kendine bak sanada iltifat etsinler

0|0
    0|0
  • Her kadın olabilir... gerek duruşuyla, gerek zekasıyla...

0|0
    0|0
  • Bi' çirkinin haykırışları diyesim geldi.

Neden bu kadar kıskanıyorsunuz?!

Kendinizi küçültüyorsunuz.

Farkında değilsiniz.

0|0
    6|1
    • canım egon biraz şişmanlamış, çek bir sandalye otursun!

• güzel veya değil, ama puPPy denen arkadaş güzelliğin geçici olduğunu algılayamamış. hep böyle kalacak sanıyor kendini. ne güzellikler gitti yaş geçtikçe, ne güzellikler gitti zamansız felaketlere!

• Bence göz var nizam var puPPi kesinlikle guzel degil. Saci misir puskulu gibi cansiz hemde boya. Gozleri asiri buyuk ve asiri makyajli. Itici bir tipi var. Yuz guzelligi zaten yok. Bide ustune kibir ekleniyo :) kendini fasulye gibi nimetten saniyo ama kusura bakma guzel degilsin puppy :D

• evet çok haklısın benim annemde çok güzel hiç yaşını göstermiyor herkes annemle ilgileniyor her işe giriyor annem genç ve güzel olduğu için. bende çirkinim diye toplumda hep dışlanıyorum yalnız takılıyorm :(

0|0
    1|0
  • pardon da bende senin dediğin gibi biriyim yani güzel bulunan biriyim amasen bunun artı olduğunu sanmakla yanlış düşünüyosun bir kere kimin güzelliğin kimin karakterin için seninle birlikte olduğunuu bilmiyosun emin ol sırf güzelim diye biri benimle birlikte olsun istemem daha sonra arkadaş seçimimizdede yanılıyoruz arkamızdan işler çevriliyo senin gibi o güzel diye ona şu iş verildi bu ödül verildi diyo daha sonra halbu ki o iş için çok ama çok uğraşıyoruz tamam kendime bakan biriyim hatta güzelde buluyorum ama sırf bu yüzden aşağıdaki yorumlardaki gibi ucuz olan malın diye başlayan cümleleri hak etmiyorum

2|0
    1|0
    • peki ona bişey demicem ama sırf güzel diye dediğin kalıplara girmeyenler var söylemek istedim :)

• Tabi güzel olup huyu güzel olanda var benim lafım onlara değil güzel olup da kendini dünyanın merkezi sananlar var ya onlardan tiksiniyorum . :)

• Senin kıskançlık tavan yapmış.

2|0
    3|1
Yükleniyor...