Bu Paradoksu Açıklamanızı Rica Edeyim...Sahte Olan Nedir?

Gerçek aştan bahsediyoruz ,sonra olmadı bütün suçu zamana yüklüyoruz."devir değişti artık" diye.Hiç bir insan samimi gelmiyor, güvensizlikler, memnuniyetsizlikler ve hiç olmayan saygılardan bahsetmeyeceğim bile...

Bunların lafını sıkça dile dolamışken hiç düşünmeden,fütursuzca ilişkilerdeki boy farklarından bahsedebiliyoruz ama.Doğruya çok önemli aşktan,sevgiden...! Elimizde olmayan nedenleri, aşksızlık gibi bir olguya da sığdırmayı çok iyi beceriyoruz kabul edelim.Mesela çirkin bir adam güzel bir kızla birlikte olmasın,buna hakkı yok.Ya da tam tersi çirkin bir kadın ; sıska-kilolu, yakışıklı-atletik vücutlu bir adamla birlikte olamaz.

Bu ve buna benzer pek çok sınırlarını biz belirliyorken hangi yüzsüzlükle bütün suçu zamana atıp GERÇEK AŞKI-SEVGİYİ bulamamakla dert yanıyoruz ki?

?

0|0
5|27

En İyi Erkek Görüşü

• Eski nesillerin birliktelik sürelerine karşın "bugün yeni nesil akıllı kimse kimseyi çekmiyor yea" replikleriyle geliyorsan..

Hayatta herşey eksik geliyorsa ve ben geçinemem.. Ben kendimi adanmışlıklardan soyutlarım kafasındaysan..

Kitap okudum orda böyle yazıyodu gibi ezber kalıpların varsa..Kendine has düşünce sistemin yoksa.. (ki o halde anlaşılmaya dahi değer değilsin)

Neyi tartışıyoruz? Hee nesil değişti.. O halde daha iyiye mi evrildi daha mı boktan oldu?

Sorun güzel falso verdikçe değişik şekiller alır yıldızladım..

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• sen fazlasıyla şekilci yaklaşmışsın olaya.aşk denilen hadisede böyle bir tartı yok.sağlam bir insan engelli bir insana aşık olabilir.çok çirkin bir objeye sırf sana güzel gelen bir yanı olduğundan ötürü bağlanabilirsin.tutku işidir ve tamamen özneldir aşk.ve bir doğal afet gibidir.olduğunu bilirsin varlığını hissedersin;ama ne zaman başına gelir bunu asla tahmin edemezsin.aşkın tek bir handikapı vardır.bu handikap da aşkın sentetik bir uyuşturucu gibi hızlı kafaya vuran ancak çok kısa sürede geçen bir duygu patlaması oluşudur.sahte olan bir şey yok yani.

1|0
    0|0
  • Genelleme yapıyorsun.. Gerçek aşkı bilen ve bundan bahseden kişiler, suçu zamana yüklemez.

Ayrıca günümüzün getirdiği yeniliklerin hiç mi bu konuda payı yok sanıyorsun? Eskiden çoğu insanın yeni insanlarla tanışlma şansı yoktu.. Dogdugu yer yaşadıgı ve öldüğü yer oluyordu çoğu zaman.. Bu durumda tanıdıgı insanlar kısıtlıydı.. Öyle olunca da, ya muhtarın oğlu Ali ile evleniyordun ya da karşı köyün Zeynebiyle..

Ama şimdi öylemi? Dünyanın öbür ucundaki insanlarla tanışabiliyorsun.. Binlerce insanın bulundugu sohbet platformlarına girip diğerleriyle tanışma imkanı bulabiliyorsun. Seçenekler çoğaldı.. Biriyle olmazsa diğeriyle olur bilinci gelişti.. Bu defa insanlar en iyi kriterleri aramaya başladılar.

Muazzez ablamızın dediği gibi ; Bir daha sevmek yok,eskidendi o :)

1|0
    0|0
    • Suçlu belirtmedim, her şeyden biraz var ama vahane urstmek konusunda insanların uzerine yok.

• bencil olmayı seçtik , ilişkilerde ki anlayışı kaybedince yapacak bir şey kalmadı . içsel mutsuzluğumuzu dışardan aşk ithal ederek gidermeye çalışıyoruz. ya da sevgi çalıyoruz. batarya doldurmak gibi bu artık . şarj oldun mu tükenmez sanıp hayata devem ediyoruz .

sınırsızlıktan kaynaklanan boşluk içinde o sevgiden bu sevgiye olmadı şu sevgiye gidiyoruz . iç dünyamızda ki mutsuzluğu kapatamıyor bu daldan dala konmalar artık ve bu yara daha da açılıyor .

güvensizlikler ilk kendini serbest bırakmakla başlıyor , memnuniyetsizliklerimiz doyurulamayan dipsiz bir kuyu gibi oluyor artık . doldurmaya çalıştıkça dolmayan bir delik şişe gibi ..

görsel yanımızla aşka tutunmaya çalışıyoruz ama ruhumuzu besleyecek bir tek duyguya dikkat etmiyoruz . dert yanmıyorum tezpit yapıyorum

1|0
    0|0
  • Sağlam yazmışsın güzel de oturmuş ama dediğin olayın sebebi aslında kişilerde bitiyor hani hepimiz diyoruz ya insanlar çıkarcı,iyi gün dostu vs diye aslında onu yapan da arada bizleriz kendimize dönüp bakmıyoruz bu örnekler de çoğaltılır yani demek istediğim kendimizden önce eleştirdiğimiz o kadar insanlar var ki sorunu anlayamıyoruz

1|0
    0|0
  • Bulan buluyor bence biz yapamıyoruz belki ben çok gördüm. Birbirine hiç yakışmadığı halde birlikte olan aslına bakarsan bazıları da bu faklılıklardan dolayı ayrılıyorlar ama neyse bulunduğumuz düzende kendimizde dahil olmak üzere menfaat üzerine arkadaşlık dostluk kuruyoruz kaybolan kültürlerimiz değerlerimiz var. Tanrı misafiriyim diye bir köy evine rahatlıkla girebileceğin ve seni tanrı misafiri olarak kabul edenlerden şimdi hırsız mı ? diye düşünülen bir ortamdayız kabahatli senin de dediğin gibi zaman değil biziz ama sonuçta bu bizim zamanımız. Maalesef zaman geçtikçe daha da kötüye gidiyor.

1|0
    0|0
  • kesinlikle çokk haklısınız.sorunuzun içinde cevabınız

.kirlenmiş yüzler her zaman kendisini kamufle edebilecek bir elbise buluyor. aslında AŞK SEVGİ gibi kavramlar ne yazık ki insanlarda çok dar anlamlarda kabul görüyor.

'zamanın ruhu mu yoksa insan ruhu mu?'bunu ayrıca düşünmek gerek. teknoloji ve bununla birlikte hayatımzda yer alan kavramlar okadar hızlı ilerliyor ki,bu hıza himse yetişemiyor.yasananlar hızlı yaşandığı için içselleştiremiyoru da.

yani duygularımız düşüncelerimiz analog olmalı.digital yasam kişililerin de belirsizleştiği bireyler kılıyor ya da zaten zaten bu hep vardı da ben de suçu teknolojiye atıyorum:)

yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum...

1|0
    0|0
  • Kişilere duyulan aşk gerçek aşk değildir. Gerçek aşk sonsuzdur tükenmez hiç bir zaman. Ve öyle bir sevgiliye duyulur ki bu aşk, ne yaparsan yap affeder. Asla kapılarını yüzüne kapatmaz. Onu defalarca aldat yine gel der. Binlerce kötülüğün olsun asla gelme demez. Ve bana bir arşın gel ben sana on arşın geleyim der. Bunu hesaba katmadığımız için gerçek aşktan sevgiden uzağız biz. Mecazi aşklar peşinde ömür tüketirsen gerçek aşkın varlığından habersiz yaşıyoruz. Ne güzel demiş Necip Fazıl:

Tam otuz yıl saatim işlemiş ben durmuşum,

Gökyüzünden habersiz uçurtma uçurmuşum.

2|0
    0|0
    • bunu biliyorum ama kişilere olan sevgiden bahsetmek istedim ben..hani günümüzde sürekli şikayet içinde olduğumuz.

• Vay arkadaş :-))))

• Efendim arkadaş :))

• Pardon ama aşk diye bir şeyin olmadığını eninde sonunda herkes anlayacak.

1|2
    0|0
  • Doğruları yazman güzel ama seni 9 köyden kovarlar. ya da bu yazıyı okuyunca ne diyo lan bu diye sessizce bakınıp giderler başka sayfalara.

1|0
    0|0
  • aşk birbirini tamamlamaktır biri kısa biri uzun olmaz bir bütünlüktür aşkı kirleten zaman değil insanlar...suçu zamana atanda gene insan tüm suç bizde ne onda ne bunda..

1|0
    0|0
  • Gerçek aşk ve sevgi...

Hiç denk gelmedi, günün birinde gelir belki...

Ks merkez, beklemede herkes... :D

1|0
    0|0
  • Eğer bir ilişkide beklentiler varsa o aşk değildir kandırmacadır ego tatminliğinden ibarettir gerçek aşk kişinin önce kendisini sevmesiyle başlar sonra var olan her şeyi ve bunu bir gün biriyle paylaşmak ister ve içindeki tüm güzelliği dışa vurur.İnsanlar aşkın ne olduğunu bilmediklerinin farkında değiller.Aşk asla şüphelenmez,asla kıskanmaz.Aşk asla diğerinin özgürlüğüne karışmaz.Asla kendi isteğini diğerine zorla kabul ettirmez

1|0
    0|0
  • Yalnızca sırtım kaşındığı zaman yalnızlık acı geliyor yoksa halimden memnunum yani sıkıntı yok .

1|0
    0|0
  • aşk değil paranın peşindeler

1|0
    0|0
  • sahta olan gerçeyi açıklayınca belli olur belki;

gerçek olan insanların mutlu olmak istemesi

bu da insandan insana göre değişiyor ;herkes farklı şeyle mutlu oluyor

sonuç olarak da geriye kalanlar onların mutsuzluk sebebi olur

adam aşka inanıyor ve tabi kendi penceresinden bakıyor aşka ; o betimeleye uygun olmayan herşeyi suçluyor

biz gelirsek gerçek aşka o da leyla ile mecnunda mı var kerem ile aslıda mı...

1|0
    0|0
  • GERÇEK AŞKI-SEVGİ nerden gelir biliyor musun ? Yaratıcı sevgisinden. Sen yaratıcıyı seversen eğer imanlı biriysen seven insan için fizikti falan farketmez. Ama öncelikle Yaratıcı aşkı olması lazım bizlerde.

1|0
    0|1
  • ortada bir paradox yok bence zaman kavramının değişmesi var...aşk dediğin tamamen cinsellikle alakalı; insanalr gördükleri kişilere aşık olurlar, içten içe cinsellik isterler, zamanımızda bunu elde etmek kolay olduğu için, bazı tabular yıkıldığı için insanlar kolyca doyup vazgeçebiliyorlar...sevgi denilen şey tanıdıkça olur, o yuzden bazı aşklar sevgiye dönüşürken bazıları hiç bir halta dönüşmeden yine hayvanca biter... (burada hayvan, hayvanca gibi terimler hakaret olarak kullanılmadı, sadece biz insanlarında gelişmiş birer hayvan olduklarını belirtmek için kullanıldı)

0|0
    0|0
    • "aşk dediğin tamamen cinsellikle alakalı" bu cümleye katılmıyorum açıkçası.aşkı da bu hale zamanla insanlar getirdi.elde etmek için bir araç olarak kullanılıyor.

• aşk ilk görüşte de olabiliyor ben burdan yola çıkarak cinselliğe bağlıyorum..ilk görüşte etken nedir dış görünüş...dış görünüş sadece cinsellikla açıklanıyor kanımca

• herkesin farklıdır düşüncesi sanırım bu hususta.ilk görüşe inanmıyorum ben.

• Herşeye böyle lanet edip durursan vücudundaki su kristalleri yamulur. Günün kötü geçer.

Ben şahsen birinin bana aşık olabilmesi için oturup kalkmayı, kenani bir sesi, gündemi, tekniği bilip ondan sonra istediğim kızı aramayı düşünürüm. O zaman isyan ederim bulamazsam ki bulmamak elde değil.

Tİp allah vergisidir. Bu insanlar nece salaktır ki yakışıklılar güzellerle, çirkinler çirkinlerle birlikte olsaydı o televizyonda gördükleri güzellerle asla birlikte olma hayalleri olmazdı.

0|0
    0|0
  • ben aşka inanmıyorum.

1|0
    0|0
  • Bu tipik bir paradoks örneğidir.

1|0
    0|0
  • gerçek aşk, ilahi aşktır

1|0
    0|0
  • Aşk Out Sevgi in

1|0
    0|0
  • Gerçek aş-eş-iş...Hadi bakalım

0|0
    0|0
  • gerçek aşk , gerçek sevgi başlı başına safsata aşk aşktır zaten gerçeği de neymiş ?

0|1
    0|0
  • heç :) -------------------

0|0
    0|0
  • Gerçek aşk bende ..

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Gerçek aşk ve sevgi bedende değildir beden ruh ve kişilik üçlüsünün uyumunu sevdiğinizde aşık olursunuz 3ü sizi etkiler sadece bedenine aşık olamazsanız bedenine aşık olsan ruhu olmasa ya da herdakika vakit geçirmekten sıkılsanız nolucak? Aşk kavramını ayaklar altına alanlara söylüyorum derdiniz yatağa atmaksa bir kadını zaten aşık değilsiniz aşk kıyamamaktır , özlemektir , fedakarlıktır.

Aşk herşeydir.. Kazanılması gereken kaybedilmesinden korkulan bir kavram..

Aşkı yücelten onu yaşayanlardır..

1|1
    0|0
  • Bence cevap gayet basit.

Biz hiçbir zaman suçlu değiliz. En ahlaksızca en acımasız durumlar oluştursak ta suçlu hep başkaları.

Ve burda da bulabildiğimiz tek suçlu ZAMAN...

Yalnız bir husus daha var, iletişimin artmasıyla birlikte (cep telefonu ve özellikle internet) hep daha iyiyi görür ve erişecekmiş sanır olduk. Kocam neden Brad Pitt gibi değil ya da erkek arkadaşım neden filancasının gittiği adaya tatile götürmüyor beni demeye başladık zamanla. Daha iyiyi görür ve daha kolay erişir olduk. Yani zaman da kabahatsiz sayılmaz :)

Cevabımda tam bir paradox oldu dimi :)

1|0
    0|0
  • ellerine sağlık ne güzelde bir konuya değinmişsin canım. çok doğru söylüyorsun. insanlar önce kendi duvarlarını yıkıp gerçekten aynaya yüzlerini dönmeyi başarabilirlerse işte o zaman gerçek sevgide o insanların karşısında çıkmış olacak.

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim:) insanların içi güzelleştikçe yüzleri de güzelleşecek ve o fiziksel kavramlar yok olacak aslında ama...gel gör ki çok az kişi bu bilinçte.

• rica ederim :) kesinlikle çok doğru söylüyorsun sonuna kadar katılıyorum sana.

• Sevgiyi aski dış Görünüste arayip, paraya baglarlarsa bu böyle devam eder.. cunku kimse yüreğe bakmaya tenezzül etmiyor.

1|0
    0|0
  • insanlar değişti artık sevgi aşkın yerini başka şeyler aldı

1|0
    0|0
Yükleniyor...