Günaydınlar...Herkes okuduğu kitaptan bir bölüm yazsın :)

Gittin! Gelişin değil, gidişindi anlatılması

gereken uzun hikâye! Tedavisi mümkün bile

değildi başlatırken, sonunu bir an bile durup

düşünmediğin bu kanserojen aşkın!

Vazgeçmek imkânsız, sürdürmek çok zordu…

Önümüz cehennemdi, arkamızsa uçurum! Bir

adım bile atacak olsak kopuverecekti

bacaklarım… Hiçbir dilde yok karşılığı şimdi

gözbebeklerimi tırmalayan bu acının!

Aklım duruyor böyle anlarda; örneğin gidişini

anlatmaya kalkıştığımda! Karanlık bir odada

yapayalnız kalmış küçücük bir çocuk gibi

kendime sarılıp, sessizce sığınıyorum

yanaklarımdan süzülen ılık gözyaşlarıma… En

çok bu anlarda intihar geliyor aklıma! En çok

böyle anlarda çıldırtıcı bir acı saplanarak

içime darmadağın ediyor aklımı!

Anlatamıyorum sana! Bildiğim hiçbir kelime

yetmiyor içimde biriken acıyı aktarmaya!

“Unut” diyordun! “Unut ve yum gözlerini!”

Nasıl unutabilir ki bir peygamber kendisine

inen vahyi?!

“Unut,” diyordun hiç utanmadan, “Unut artık

sana acı çektiren her şeyi!”

Oysa, Yusuf’un atıldığı kuyuda gördüğü o

korkunç rüya, şimdi durmaksızın kurşunlar

sıkan ıslak gözkapaklarıma!

Musa’nın asasından çıkan aç ejderha şimdi

sözlerin, kendisini BÜYÜCÜ sanan zavallı bir

şaire kim olduğunu hatırlatan! İsa’nın

avuçlarına çakılan paslı çivi şimdi pişmanlığın!

Çarmıha gerdikleri peygamberlerinin kanını

içerek ŞÜKRAN sunan bir kavim kadar

günahkârsın…

Ve ben günaha saplanmış kavmini yola

getirememiş melankolik bir peygamber gibi

yazıyorum artık tüm şiirlerimi! Her şeyden

vazgeçiliyor da yazılmıyor ki peygamberliğin

istifa dilekçesi!

Güncellemeler:
gerçekten güzel olan bölümler var...5 gün sonra yazıyorum kusuruma bakmayın

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• Almitra sözü aldı ve sordu;

— Peki üstad; evlilik nedir?

Cevap söyle geldi:

— Siz birliktelik için doğmuşsunuz. Ölüm meleğinin beyaz kanatları sizi ayırana kadar ayrılmayacaksınız.Tanrı’nın sessiz tanıklığında bile beraber olacaksınız, ama birlikteliğinizde mesafeler bırakın; bırakın ki, cennetin rüzgarları aranızda dansedebilsin…birbirinizi sevin ama, aşk tutsaklığı istemeyin.. bırakın aşk, ruhunuzun kıyılarına vuran dalgalar gibi olsun… birbirinizin bardağını doldurun ama aynı bardaktan içmeyin; ekmeğinizden verin birbirinize ama aynı somundan ısırmayın… birlikte şarkı söyleyin;lakin birbirinizi yalnız bırakmayı da bilin, sazın telleri de yalnızdır ve armoni içinde aynı melodiyi seslendirir… birbirinize kalbinizi verin ama karşılıklı kilitleyip saklamak için değil! sadece hayatın eli o kalbi saklar! birlikte durun, ama yapışmayın, tapınakların sütunları da bitişik değildir! ve unutmayın; meşe ile çınar birbirlerinin gölgesinde büyümezler…

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Günaydin :)

Hüseyin iki kasi arasindaki derinlik belirginlesene degin Abdullah'i süzdükten sonra, Mute Savasinda sehit düsen amcasi Cafer-i Tayyar'i hatirlatti.

"Babasi cennette kuslar gibi özgür olan kardesim! Sen söyle bana. Avcilar rahat biraksaydi, kartallar kendi yuvalarinda ölmeyi dilemez miydi?"

Bunu duyan tüm yüzler buz kesmisti bir anda. Hüseyin ilk kez ölümü telaffuz ediyordu. Abdullah böylesi bir soruya muhatap olmaktan alinmisti. Bakislariyla bunu belli ettikten sonra akrabalarina döndü. Sesinde sorgulayici tinilar vardi.

"Görmüyor musunuz? Resul'ün Oglu bile bile ölüme gidecek. Neden sizlerin kendisiyle gelmesine müsaade etsin? Acimiz bir iken bin mi olacak? Hepimiz onunla gidersek, geride kalan Resul Evladina kim bakacak? Bunlari düsünmez misiniz?"

0|0
    0|0
  • Sonra bir otobüse binersin. Otobüs seni kaçtığın şehre geri götürsün diye... Kuzu kuzu binersin o otobüse... Ayakların, geri çeker sanki seni... Beynin ise başka yere... Sonra bindiğin otobüs, gecenin bir saatinde mola verir. Otobüsün mola verdiği yerin hemen yakınında, sislere gömülmüş bir orman vardır. Bir an ormana doğru koşmak, içinde kaybolmak istersin. Ama yapamazsın... Otobüs yolcularını geri toplarken, sislere gömülmüş ormanda kalır düşlerin. Bir an kalbin çok acır. Bundan böyle hayatındaki her şeyin aynı olacağını düşünürsün. Çünkü nereye gidersen git, elbet bir gün dönersin. Gittiğin yerde seni kimse tanıyamaz; döndüğün yerde de ya eksik sevilmişsindir ya da yanlış... Bırak, biraz daha uyusun içindeki yabancı. Şehre daha çok var...

0|0
    0|0
  • Çünkü dünyanın en çabuk geçen, geçer gecmez de en hızlı yakalanilan hastalığına sahipti:UMUT.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Egzozcu:Şimdi de sizi öldürücem.

Kurbanlardan biri:Niye yapıyosunuz bunu,neden.

Egzozcu:Ama sen beni hiç anlamamışsın ki güzelim,ben bu bara niye gecenin köründe geliyom ha?Çünkü normal vakitte gelsem kapıda ki hıyar beni içeri almaz da ondan,neden almaz?Şeklimi beğenmez almaz,hareketlerimi beğenmez almaz,konuşmamı beğenmez almaz,egzozcu bu der s.iktiri çeker,farz ı misal içeri girdik diyelim,o zaman ne olucak?Sizin yaptığınız gibi,sizin baktığınız gibi,benden öküz öküzler bana dik dik bakar,bu hayvanda nerden çıktı,ne güzel oturuyoduk,ne güzel eğleniyoduk,ne güzel dalgamıza bakıyoduk,demezler mi?Derler...Demediniz mi lan!

Neyse nerde kalmıştık...

0|0
    0|0
  • üşüyorum bir daha da ısınmayacağım...neden biliyor musun? çünkü o gitti ve gelmeyecek.

tamam ben uydurdum kabul ediyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...