Deneme Yazım Hakkındaki Düşünceleriniz Nelerdir? Sizce Nasıl olmuş? :)

Öncelikle merhaba arkadaşlar. :) Varlıklar arası aşk isimli bir deneme yazmaktaydım. Sadece bir kısmını patentini aldığım kendi blogger sayfamda paylaştım. Daha doğrusu sadece oluşturduğum bir diyaloğu paylaştım. Biraz mizah ekleyerek yazının rutin bir hal almasını engellemek isteidm. Bu yüzden kulağa garip gelen yerler olabilir.

Düşünceleriniz benim için önemli ve düşüncelerinizi bilmek istiyorum. :) Sağlamalarınızı bunun bir deneme yazısı olduğunu göz önünde bulundurarak yaparsanız müteşekkir olurum.

link

0|0
1|6

En İyi Kız Görüşü

• Merhaba...

Okudum..

..."Kendimi daha detaylı tanımlamam gerekirse, sana; bir çok farklı sebeplerden dolayı ödünç aldığı insan bedeninin._diye başlayıp__ait olan bir enerji yapısı olduğumu söyleyebilirim." Dedi...diye biten ve neredeyse beş soluk süren bir cümlen var.

Şu bir gerçek, işlediğin konuya okuyucu çokta aşina değil. Kişi kafasında bir yandan_ ne oluyor burada diye_ durumu kavramaya çalışırken, senin bu kadar uzun cümleleri tercih etmenin, yazıyı kolaylıkla sıkıcı bir hale çekmekten başka bir işe yaramayacağı düşüncesindeyim.

Yazın, her ne kadar deneme tarzında olsa da şayet kahramanlar arası bir duygu bağı olduğu yansıtılmaya çalışılıyorsa __'Tam olarak kalp ritimlerim üzerinde böyle bir etki yaratmıştı.'__gibi cansız bir anlatım tarzıyla duygusallığın kokusunu o yazıya sıkamazsın.

Tabi kolay olan, böyle ben gibi oturduğun yerden ahkam kesmektir:) Zor ve cesur olan ise kalemi tutan ele sahip olmaktır.

Yakaladığın konuyu yaratıcı ve yazının genelini kayda değer bulmasaydım bunca lafı burada etmeyeceğim gerçeği, sana yazınla ilgili fikrimi yeterince ifade etmiştir umarım?

Seni takip edeceğim Kedicik. Tabi bunu derken, kaleminle yaptıklarını kastettiğimi dememe de gerek yok sanırım:)

İlhamın bol ola..

1|0
    0|0
    • Sadece bir kısmını paylaştım ve bu kısım giriş kısmı değildi, bu yüzden okuyucudan yazıya çok da aşina olmasını ummuyordum. Sadece okunduğu kadarının değerlendirmesini bekliyordum. Tasvir edilen canlı, insan'dan uzak bir doğaya sahip olduğu için, insan üstü bir üslup ve soluksuz cümle kurabilme yeteneğine de sahip olabilmesi gerekiyordu. Aynı zaman'da yazıyı tek solukta sadece bir kaç dakika harcamış olarak kurduğum düşünülürse, hataların olması gayet normaldi.

• bu arada o bahsettiğin alana, bizleri davet edenin sen olduğunu hatırlamayacak kadar unutkan olma..

davete icabet etmenin tadını zehir ediyorsun zira insanlara..

• Meşguliyetlerimden dolayı saçmalıklarını okuyarak vakit kayvetmeyeceğim.

Sen boş beleş hayatına sitenin istediği köşesinden faydalanarak devam edebilirsin.

Erkekler Ne Diyor 6

• İlk bölümü okuyabildim, güzel

Bir de fon rengi beyaz olsa gözü yormaz

1|0
    0|0
  • Aslında daha önceki eserlerle kıyaslanınca başarısız kurgusu zayıf itici derecede sıkıcı ilerliyen bir üslubun var.. Bu tarz konularda şu anda en popüler olanı blood lad diye bir anime izliye bilirsin.. Üslubun yok üslup kazanmalısın öncelikle yazmak için..

0|0
    1|0
    • Çelişki dolu bir yanıt. Tam olarak ironi mi yapıyorsunuz yoksa birbirine paralel olmayan ilk ve son satırın çok daha spesifik bir anlamı mı var?Üslubumu sıkıcı bulmuş olabilirsiniz. Ben can sıkıcı olmanın bir problem teşkil etmediği kanısındayım.

• Yazamıyorsunki zaten.. =_= Üslubu olmuyan kimse yoktur bunu bilmelisin ve seninki sıkıcı geliyor bana ve yok sayılmasının nedenide sıradan oluşu..Senin sanatın ne yazık ki yok bende bundan bahsediyorum..

• Bunu henüz yazı yazmayı ve imla kuralları uymayı bilmeyen birinin söylemesi ne komik :D

• bu saatte kimsenin kafası deneme kaldırmaz.keske gündüz sorsayın.

0|1
    1|0
  • Genel olarak guzel. Fakat dikkat etmen gereken husular var. Kelime hatalarin takildi gozume birde bir kac bolumde akisi kacirmissin gibi. Ama gayet hos. Basarilarinin devami dilegi ile.

0|0
    0|0
  • şiir flan varsa yollarmısın bana ya kız arkadaşıma yollayacagımda :)

0|0
    0|0
    • Var, fakat isimsiz paylaşım yasağı olduğu için her hangi bir yazımı ya da şiirimi benim ismimi vermeden kendi adınıza paylaştığınız an hukuki olarak mahkeme sürecinin içinde bulabiliriz kendimizi. :)

• çok fazla anlamı bilinemeyecek kelime kullanmışsın mesela münezzehim :) ben anlamını biliyorum da bilmeyen çok çıkar ve hiçkimse bir kitap okurken yanında sözlük gezdirmek istemez :)

0|0
    0|0
    • Ben kendimi bu şekilde ifade etmeyi tercih ediyorum. Yine de öneriniz için teşekkür ederim. :) Beğendiniz mi peki?

• fena değil amatöre göre iyi

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...