Mabudunuz(ilahınız) kim neye tapıyorsunuz kime tapıyorsunuz?

insanoğlu rabbine taptığını dili söyler ama kalbi aksini söyler anlı secdeye giden insan paraya tapıyor makama tapıyor peki mahşer günü rabbine taptığını iddia eden insanoğlu Allh'ın rahmetinden nasıl ümitli olucak peki ya bir ömür başka şeylere kalbi tapıyorsa mahşer günü hali nice olucak diliniz söylüyor peki kalbiniz bunu tasdik ediyor mu neye tapıyorsunuz?

• Rabbime tapıyorum...
    A seç
  • Paraya tapıyorum....
    B seç
  • Mevki ve makama tapıyorum....
    C seç
  • Sevgilime tapıyorum....
    D seç
  • Neye taptığımı bilmiyorum....
    E seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
1734

En İyi Erkek Görüşü

• lafla taptığımız doğru. iki gün aç kalalım, ne bileyim bir derde düşelim falan, başlarız hemen isyan etmeye.. insanlar en çok paraya tapar, sonra sevgilisine tapar, sonra makama ve ilgiye tapar.. o büyük gün, "gidin taptıklarınızdan yardım dileyin" denmez inş :) yoksa sıçtık.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 17

• ALLAH'tan başka İlah yoktur, Muhammed onun yüce kulu ve elçisidir...

Bir tek biricik Rabbime tapıyorum <3 Ondan başka hiçkimseye sığınamam...

1|2
    0|0
  • İnanç olarak Rabbime inanıyor ve ancak O'na ibadet ediyorum.

Ancak sen burda maddecilikten bahsederek bir nevi kelime oyunu yapmışsın. İnsan beyni maddeye odaklıdır. Görmeden inanmaz aslında. gözun görduğunu de nefis ister. nefsin istemesini tapmak olarak algılamamak lazım. paraya,mevkiye,sevdiğine tamah edenler olabilir ama bu onun tam anlamıyla o maddeye taptığını göstermez.

Öyle ki şu devirde(zamanın şartlarına göre) parasız,mevkisiz hiçbir değerin yok. İnsanoğlunun dunyaya geliş amacı tektir. "Emri bil ma'ruf nehy-i anil munker." Bunu yapabilmek için ise maddenin olması gerek. Bu tamah ediyor anlamına da getirmez.

1|0
    0|0
  • Taptığım birşey yok.

1|1
    0|3
  • Burada A şıkkını oylayan müslümanlara birşey soracağım. Siz Rabbinize tapar mısınız, yoksa inanır mısınz?

Tapılan şeyler sadece somut olan şeylerdir.İnanmak,görmediğine bakmaktır.O'na ulaşmaktır..

1|0
    0|0
  • Allahıma tapıyorum ondan başka ilah yoktur

1|0
    0|0
  • makarnaya sandım.makammış.

3|0
    0|0
  • A dedim. ama sana inat şu cümleyi kurmak istiyorum. ben esmerlere tapıyorum hacı. :D hani senin kirli pis iğrenç itici insanlar esmerler dediğin var ya. o işte :D

0|0
    0|0
  • Neye taptığımı bilmiyorum ama maneviyata yönelmediğim kesin..

0|0
    1|1
  • Yehovacığıma.

0|0
    2|1
  • Allah'ım var çok şükür.

1|1
    0|0
  • Rabbime tapiyorum

0|1
    0|0
  • Söylemem. :/

0|0
    0|0
  • A: Rabbime tapıyorum...

0|0
    0|0
  • Allah'a. Hamd olsun.

0|1
    0|0
  • Niye hiç bir şeye tapmıyorum şıkkı yok?

0|0
    0|0
  • Allah (c.c)

0|0
    0|0
  • Tabikiide tek ve yuce olan Allaha tapyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 33

• Haaa.

Bak kardeş bugün başımdan ne geçti anlatayım, sen insanların neye taptığını anla oradan...

Akşam saati.. Bir taksiye bindim eve gidiyorum. İftar saatine az var. Dedim "istanbul böyle güzel, trafiksiz". Oradan oruç muhabbeti açıldı. Adam "kimse oruç tutumuyor, o beşik taşın oralar trafik, saçlarımı yoluyorum" falan diyor. Yahu tutan bana tutmuyor. İstemiyorsa tutmasın dedim. Bende 2 güne kadar tutmuyordum ilaç aldığımdan dedim vs... Ha tutamıyorsa parasını versin, oda kabul dedim. Adam hiç duymadığı bir şey duymuş olacak ki "nasıl yani" dedi. Dedim "güç yetiremiyorsa bir fakiri doyuracak kadar parasını verir.".. Adam başladı "Allah kimseye taşıyamayacağı yük vermez..." . E tamam vermez de adam tutamıyor işte, herkesin vücudu bir değil. Ne yapsın? Zorla zorla tutacak mı ayıla bayıla? Versin fidyesini tutmasın. Adam olmaz diye tutturdu. Yahu "Kur'anda ayet var" dedim. Yok sen yanlış duymuşsun diyor. 10 kere okudum ben Kur'anı dedim. Yanlış okumuşsun bir daha oku diyor. Sen okudun mu dedim, okuyorum diye geçiştirdi... İnerken de "ben okumadığım halde senden iyi biliyorum" dedi. Bende "İlk ayet OKU diye emreder, Müslümanlığa oradan başla sen" dedim.

Şimdi bu arkadaş oruç tutuyor. Peki niye? Allah emrettiği için mi? Sanmıyorum. Allah'ın kelamı ile muhattap değil ki. Allah ilk olarak OKU diye de emretmiş ama onu yerine getirmemiş. Niye? İşte en iyi ihtimal ile "araya birileri girip" o emri ona aktarmış. Sonuç olarak "birileri öyle söylendiği" için tutuyor orucunu. Din, bu kişiler için Kur'an da yazan değil, etrafın ona söylediği şeydir. Kur'an olsa da, olmasa da bunlar için birşey ifade etmez. Furkan 30 surede peygamberimizin şikayetçi olduğu kişilerdir bunlar.

Anlı secdeye giden insanlar bundan farklı mı? Niye namaz kılıyorlar? Allah'ın emri olduğu için mi? Yoksa kendilerine öyle söylendiği için mi? Arada bir fark yok bence.

Ben insanların bilinçsiz bir şekilde namaz kılmalarına, oruç tutmalarına karşıyım. En önemli ibadet ne namazdır, ne oruçtur. En fazla tekrarlanan emir ve en önemli ibadet Kur'an okumaktır. Namaz dinin direğidir de tek başına direk bir işe yaramaz. Ama onla işin bittiğini düşünürsen koca çölde bir direk dikmişsin ne fayda? Çadır bezi olsa içine girersin bir işe yarar direk olmasa bile.

Bir insanın yaşamından dine ayırmak istediği süre namaz kılma süresi kadarsa, bu süre dışında dinle ilgilenmek istemiyorsa, namaz kılacağına açıp Kur'an okuması daha hayırlıdır. Evet ikisini de yapsa daha iyi ama birini tercih edecekse bu anlayarak Kur'an (meali) okumak olmalıdır.

Daha müslümanlığın ilk emri olan "OKU"mayı ihmal edenler istedikleri kadar namaz kılsın, oruç tutsun. Onlara pek bir fayda sağlamaz. Çünkü ibadet ettikleri varlığın daha kendilerine ne dediğinden bir haber şekilde dine sarılan kişiler, anca onalara "din budur" diyen kişilerin gösterdiği yere giderler ki Kur'an daki ayetlere göre bu yer pek hoşda bir yer değildir... Ve dahası bu durum peygamberimizce "gizli şirk" olarak tanımlanmıştır.

0|4
    0|0
    • bahse konu tipler etrafımızda mallesef çok eline sağlık güzel yazmışsın birde özellikler hanımlar bu oruç konusunda mide rahatsızlığı,tansiyon vs vs gibi hastalık olsada illa oruç tutacağım diynler var çok zaman karşılaşınca diyorum oruç sağlıklı vücudun sadakasıdır sağlığın yerinde değilse tutmak zorunda değilsin diye ama dinleyen kim bir çuval bulgur ,langır lungur din anlayışı

• aldığın her nefeste vucudunda olan katrılyonlarca şeye nasılda kayıtsız kalıp allaha tapmazsınki..

şüphesiz o birdir ve ondan baska tapacak sey yoktur..

0|0
    1|0
  • para ile imanın kimde olacağını kimse bilemez.dediğin kişiler bu maddeci dünyaya kendini kaptırmış hırslarına yenik düşmüş kazandıkça daha fazlasını isteyen kişilerdir. vehbi koç mesela vasiyet etmiş oğluna çorabımla gömün diye, defin sırasında hoca olmaz demiş gömdürmemiş, vehbi koçta bir mektup bırakmış gördünmü demiş öbür tarafa bir çift çorabı bile götüremiyorsun. her insan kendisinden sorumludur.

0|0
    0|0
  • Rus sevgili sorusu sorarken hiç demiyordun, öteki tarafta yanıcaz-manıcaz..

N'oldu, niye şakirtliğe bağladın şimdi?

:)

2|0
    1|0
    • Adam soğuk iklime alışkın abisi ondan sıcaktan kaçıyor her yönden sfsdfg...

• Kesinlikle ama kesnlikle allah bize aldigimiz her nefes kadar yakin

0|1
    0|0
  • Rabbime tapıyorum...

0|0
    0|0
  • öbür tarafta bir sınav olacaksa,bir çoğumuz bütünleme var mı diycez heralde

0|0
    0|0
  • Ey insanlar! (Size) bir misâl getirildi; şimdi onu dinleyin! Şübhesiz ki Allah’dan başka (kendisine) yalvarmakta olduklarınız bir sinek dahi yaratamazlar; isterse bunun için hepsi toplansınlar! Sinek onlardan bir şey kapacak olsa, bunu ondan geri alamazlar.(Yardım) isteyen de âciz kaldı, kendinden istenen de!

Kuran'ı Kerim

0|0
    0|0
  • ALLAH! a tapıyorum elbette .bizi yoktan var eden,bize şah damarımızdan yakın ,kıyamet gününün sahibi yüce mevlama inanmayanlara üzülüyorum.

0|1
    1|0
  • Ben hiçbir şeye inanmıyorum. Ama sevgilime tapınırım :)

1|0
    0|0
  • Rabbime tapıyorum...

0|0
    0|0
  • bizim evin orda bir direk var ben ona tapıyom :DD neye tapıcaz sende ?

0|0
    0|0
  • Allah'tan başka tapılacak şey mi var? Tabii ki Allah'a tapıyorum.

0|1
    0|0
  • Ben paraya tapıyorum

0|0
    0|1
  • Çok şükür Rabbimize tapıyoruz. Tabi Hz. Ömer'in şu meşhur sözünü unutmamak gerekir.

Ya inandığınız gibi yaşarsınız. Ya da yaşadığınız gibi inanırsınız.

0|0
    0|0
  • Rabbime tapıyorum...

0|0
    0|0
  • oralete inanıyom ben .. olsada içsek sıcak sıcak .

1|0
    0|0
  • kalbleri senmi bileceksin ?kalpler yalnızca ALLAH'ın elindedir.O istediği gibi evirir çevirir.hesabınıda O sorar bence sus sen

0|0
    0|1
  • Rabbime tapıyorum...

0|0
    0|0
  • Rabbime tapıyorum...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    13
Yükleniyor...