Evde calisirken kas gruplari ve setler

Arkadaslar salonda calisirken genelde bir kas grubunu calistirir ve o kas grubunu calistiran aletlerdeki tum setleri bitirip diger kas grubuna geciyoruz.

Peki evde calisirkende her kas grubundaki seti tamamlayip digerine mi gecmeliyiz yoksa her kas grubunu sirayla calistirip, sonra ayni seriyi tekrarlamalimiyiz?

Biraz acayim (sorumu anlayan ve usenenler burdan sonrasini okumayabilir :)))

Mesela dambilla, gogus omuz ve kol calisip sonra karin calisacagiz.

1 set gogus, 1 set omuz, 1 set kol, sonra karin calistik. Mola verip sonra ayni seriyi iki kez tekrar ettik ve bitirdik.

Veya

Salondaki gibi: 3 set gogus ve mola, 3 set omuz ve mola 3 set kol ve mola ve son olarak 3 set karin calismasi ile bitiriyoruz.

Sizce bunladan hangisi daha dogru bir uygulamadir?

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• salon aha iyi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 4

• Salonlarda 1 yılda yapcağın vücudu 2 yılda zarzor yaparsın evde sana tavsiye çevrendeki spor salonlarına gitmen düzenli yemek ve çalışmana bağlı yapcağın vücut .)

0|0
    0|0
    • Zaten spor salonuna uyeyim ve normalde cok duzenli gidiyorum. Ama isim geregi cok fazla seyahatim var. İki haftadir bir gun ofiste bir gun baska bir sehirdeydim. Ofiste oldugum gunlerde bile sabahin korunde evden cikacagim icin salona gidemiyorum bu tempoda. Haftasonu da kampa gittim arkadaslarla. Baya ara verdim. Salona duzenli gidemedigim bu tip donemlerde cok rahatsiz olup evde karin calismasi yapip, dambilla calisyorum. Ama aklim sorumda ki konuya takildi.

• Salondaki gibi olmalıdır. Eğer zaten salona gidiyorsan diğer günler evde kas gruplarını sırayla çalıştırabilirsin. Eğer 6aydan uzun süredır çalışıyorsan salonda, evdeyken salondaki gibi ama daha az çalışmalısın. Dediğim gibi salona gitmeyi bırakmışsan da evde salonda çalışır gibi çalış

0|0
    0|0
  • 3 set çalış her sette tekrar sayını 15 ten başlatırsın her hafta 1 tane arttırırsız

0|0
    0|0
  • kardeş ya salondaki gbi yap ya da şöyle derim hergun belirli kas gruplarını çalışştr boylece dha fazla zmn ayırırsın bı gruba.. demek ıstedıgım salondakı gbı verımlı olmayacak evde fakat boyle yaparak o arayı az da olsa kapatabılırsın :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...