Herkes bayramı hak eder mi?

Ramazan bayramı ramazan ayını en güzel şekilde değerlendirip,günahlarından arınabilme bayramı mı ? yoksa önüne helen herkesin kutlama hakkının olduğu şeker bayramı olarak da adlandırılan bir eğlence günü mü ? düşüncelerinizi paylaşırmıısnız?

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• İsteyen kutlayabilir.Sadece iyi müslümanların bayramı değil sonuçta.Günahlardan arınma her zaman olabilen bir şey, tövbe eden için.

0|0
    0|0
    • Müslümanların evet .ama ramazan sonrasına konulması ve adının ramazan bayramı olmasının hikmetleri neler ? kimlikte Müslüman olan herkes kutlar ama acaba kutlamayı hak ederek ,ve farkına vararak kutlamak daha hoş olmaz mı ?

• Herkes kutlayabilir ama dediğin gibi kutlanması tabi ki daha hoş.

Kızlar Ne Diyor 4

• Ramazani hakkiyla gecirenlerin bayrami digerleri de otlaniyor

0|0
    0|0
  • Bayrami herkez kutlar ama herkesin ayri sevinci ayri duygulari vardir...

0|0
    0|0
  • Tüm müslümanların bayramı.

0|0
    0|0
    • Müslümanların evet .ama ramazan sonrasına konulması ve adının ramazan bayramı olmasının hikmetleri neler ? kimlikte Müslüman olan herkes kutlar ama acaba kutlamayı hak ederek ,ve farkına vararak kutlamak daha hoş olmaz mı ?

• İsteyen istedigi gibi yaşar zaten artık bayram kutlanmıyo pek.

• Bayramı tüm müslümanlar hak eder. Kimi sevap alır, kimi şeker...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• müslümanların bayramı işte. TÜM müslümanların.

0|0
    0|0

• Orucun bitmesini kutlamak niyetindedir aslında bu bayram. Zekat verilir. Müslümanlar arasında bir ziyaret, hediyeleşme gibi bir amacı da var. Bir önemli diğer hususta ölen yakınların mezarlarını ziyaret etmektir. Ama asıl sebebi, oruç süresinin bittiğini ifade etmektir. Dediğim gibi tüm Müslümanların bayramı, ayrım yok. Tutanın da tutmayanın da. Kutlamayı hak etmek çok kaba bir tabir oldu. Demek istediğinizi anladım, herkesin oruç tutmasını ve bayramın ruhunu yaşamasını istiyorsunuz.

• Deliyim hakediyorum.

0|0
    0|0
  • Evet bence hak eder

0|0
    0|0
    • yani oruç tutmadan,ramazana özgü bir farkındalıkla yaşamadan bayram geldiğinde doya doya ramazan bayramı kutlar diyorsun .acaba kutlama hakkı olmayanlar için mi şeker bayramı diye öylesine bir isim konulmuş diye düşünmüyor değilim

• sen beni anlamadın vesselam.ramazan bayramı boşuna bir bayram değil.müslümanlar bu ayın sonrasında günahlarından kurtulabilme sevinci yaşarlar ondan bayramdır.sırf gülüp güzel elibiselerle yyip içme anlamı taşımaz.bayramda da ramazan gibi günah işlenmemelidir.mübarek gündür.şeker bayramı tabirini ayrım yapmak amaçlı kullanmadım canım

• Tamam canım :D

Yükleniyor...