Evlenmekten korkuyorum arkadaşlar

yakında evlenicem ama korkuyorum tanımadıgım bilmediğim bir adamla evlenicem ve başka şehire gidicem çok korkuyorum evlenmek istemiyorum ama etrafımdaki herkes evlen diyor evde kaldın diyorlar bide adamın huyunu suyunu hiç bir şeyi bilmiyorum başka bir şehire gelin gidiyorum korkuyorum ailem yanımda olmiyacak aslında istemiyorum ama yaşım geçiyor ne yapabilirim adam çirkin ben kendime yakıştıramıyorum çirkin olmadıgımı söyleyen çok ama daha isteyen tek bir adam çıktı bana evde kaldın demeye getiriyorlar ama meecburum gibi bir şey üzülüyorum gece uykum kaçıyorum uyuyamıyorum düşününce bile

evlendikten sonra pişman olurum diye korkuyorum evlendikten sonra eri dönüşüm yok bu adamın istemiyorum kötü desem bile boşanamam bide başka şehir beni koruyan kollayan olmayacak çok korkuyorum arkadaşlar

evlendikten sonra pişman olmamak için şimdi ne yapmam gerek

sizce ne yapim evlenme demeyin mecburum evlenmeye

Güncellemeler:
bide kaynanayla oturucam yazmayı unmuşum

adam üni mezunu ama atanamamış kaç yıldır beri giriyor atanamamış bu saatden sonra atanacagını sanmıyorum sadece üni mezunu çirkin bir adam

0|0
14|11

En İyi Kız Görüşü

• Üzüldüm ben..

Hiç tanımadığın huyunu suyunu bilmediğin biriyle evlenmek çok zor olacaktır. Senin yerinde ben olsam ben de çok korkardım. Evlenme demeyin demişsin ama bence hiç istemiyoken bu derece zorlayabilirler mi seni? evde kaldın diyorlarmış, e desinler, bu devirde kaldı mı öyle muabbet, ben de kaldım o zaman aday yok birşey yok. Ama hayatta tek amaç evlenmek mi? Bu derece tereddüt varken içinde, tüm hayatını hiç bilmediğin bir kişiye bağlamış olacaksın..

En azından illa ki evlendireceklerse bile, bir süre versinler onu tanıyabilmen için, gelsin belli aralıklarla yanına görüşün, belki hiç anlaşamayacaksın. Öyle hayat geçmez ki..

0|0
    0|0
    • adam başka şehirde ama burda olsada öyle konuşmaz çekingen gibi

bide ailede büyük benim büyük çocuk evlenmemi dört gözle bekliyorlar evlen çocuk dogur kendi evin olsun falan diyorlar

• doguluyum

evlenmeme ses çıkarmayacak kimse yok etrafımda arkadaşlarımda dahil

• Mücadele etmektense kabullenmeyi tercih ediyorsan eğer o zaman olumlu düşünmekten başka çaren yok. Belki de çok iyi anlaşacaksınız gibi.. Ama yine de yanlış ailelerin bu derece baskı kurması kişilerin üstünde. Hayat senin hayatın ama onlar için onların istediği şekilde yaşamış olacaksın..

Erkekler Ne Diyor 11

• ne hissediyorsan ailene açık olarak anlat hayat senin hayatın içine sinmeyen korktuğun bir şeye nasıl adım atabilirsin...okurken ben üzüldüm senin durumuna ki sen neler hissediyorsun kim bilir...

0|0
    0|0
  • Uyum sağlamaya calış alttan al sorunlarda ama asla kendını ezdırme alısırsın bı süre sonra merak etme ? merakımdan soruyorum nereye gıdıyosun ?

0|0
    0|0
  • içine sinmiyorsa red et teklifi

yoksa hayatın boyunca pişmanlık yaşayacaksın

evlilik zaten öyle bişeydir aslında tanıdığın biri ile evlenilmez ki elbette tanımadığın olacak

görücü usulü ise birbirinizi tanıyacak bir sürü zamanınız olacak

0|0
    0|0
  • ee tabi gerdekte yiceğin * aklına geliyor korkuyosun sende :D tamam şaka.. tanımadığın bir adamla evlenme yanii..

0|0
    1|0
  • Madem bu adamı kim buldu sana ? Ayrıca dini olarak ne gibi haller içindeymiş anlatsana.

0|0
    0|0
    • öyle dindar degil kendi halinde biri işte

• evlenme lan evlenme ne mecbur olcan manyakmısın hey alalhım yaa

0|1
    0|0
  • hadi hayırlısı :D

0|0
    0|0
  • millet içinmi evleniyosun sen

0|0
    0|0
  • sert ol kocana sözünü geçirmeye bak ki patron sen ol rahat ol :)

0|0
    0|0
    • kaynanayla oturucam öyle sert olamam bide beni sessiz sakin diye evlenmek istiyorlar

• nasıl yatakta sahip olim bir anlat nasıl sert olim ya

• ekle burda anlatcak değilim :S

• küçüklükte olur öyle şeyler.

0|0
    1|0
  • abla ? Umarım yanılıyorumdur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• naptın sen yahu :(

evlenme demeyin diyorsun ama başka ne söylenebilir ki.. adam sana nasıl davranacak, sevebilecek misin, aman toplum laf etmesin diye bile bile mutsuzluğa gidilir mi? hadi diyelim çok sevdin, çok iyi biri çıktı ama atanamadı diyorsun nasıl geçineceksiniz ve bu konu problem olmayacak mı?

evde kaldım dediğin, yaşın kaç ki? sen kaldıysan ben çoktaaan kocadım, napıyım yani bu dert edilecek konu değil ki.. bugün olmaz yarın ne olacağını bilemezsin.

bu kadar korku varsa içinde yapma, annenle konuş olmadı adamı biraz tanı bak bakalım sevebilecek misin böyle körü körüne yapılır mı bu iş..

0|0
    0|0
    • ailesiyle yaşıyor kaç yıldır atnamamış bu saatden sonra atanacagını sanmıyorum sevmedim öyle yakışıklı degil yaşım 27

annemle çok konuştum ama bana bakan yok işte her gün evdeyim ev kızı işte mecbur bu şekilde aile bildiği ile evlenicem

• Evde kaldım korkusuyla tanımadığın bilmediğin bir adamla evlenilir mi ya saçmalama..

Hiç bir şekilde kendine yakıştıramadığın içinin ısınmadığı bir adamla evlenmek yerine evde kalmayı tercih etmelisin ki evde kaldığını da düşünmüyorum..

İlla evlenmem gerek kafasıyla saçma sapan evlilikler yapıyosunuz milletin gözü korkuyo sonra anasını satim.

0|0
    0|0
  • hiç görmediğiniz bir adamla evlenmek? İstemeye gelmediler mi o zamanda mı görmediniz?

0|0
    0|0
    • bi tek o zaman gördüm adam çirkin öyle konuşkan degil babası hep konuşuyor

• anlarım canım.Geçen sene urfaya gittim. Dostlarımız vardıYapıyı az çok tahmiin edebiliyorum.. Ailem kötğ dedin, nasıllar ?

• kız çocuklarının bir hakkı yok işte evlendiyince onlar seçiyor adamı

• annene babana söyle bu durumu evlenmek istemediğini yoksa bir ömür istemediğin birisiyle geçer mi ? hem kendine hem de başkalarına yazık edersin...

0|0
    0|0
    • biliyorlar istemediğimi ama başka talibim yok bana güzel oldugumu söyleyen çok ama görücüde yok adayda yok ondan başka bu olmada ömürboyu evde kalırmışım

• işte ögrenmenlik okumak istedim kazanamadım yoksa okumayı isterdim diger bölümlerde kız için iyi degl diyorlar işte o yüzden böyle oldu yksa isterdim

neden kzanamadın dersen evin büyük kızıyım bütün iş bende yemek temizlik kardeşime baktım öyle fazla çalışma imkanım yoktu sebeb bir nevi bu evin büyügü oldugum için önce büyük evlenir diyorlar keşke ortanca çocuk olsaydım herşey benim üzerime yük zor ölsem artık diyorum hayatın yükü agır

• hmm anladım canım benim ya ne olursa olsun kimse sevmediği birisiyle evlendirilmez sen omzunu Allah'a daya o sana çaresini gösterecektir , bir gün ummadığın bir müjde verir . rabbinden ümidini kesme O ki yerleri gökleri yaratan , sana deva verebilecek tek şey Rabbindir. sen umudunu kesme bol bol Allah'ı zikret bir gün kurtuluşa ereceksin

• Hiçbişey için mecbur değilsin istemiyosan evlenme bu kadar basit.

0|0
    0|0
  • Millet evde kaldin dio diye sen evlenmeye mecburmusun?

Hicbir seye mecbur değilsin..millete ne ya..hayat senin hayatin neden baskalarina yonlendiriyorsun..

Pisman olmaman icin ne yapcagini bilemiorum cunku sen simdiden pismansin..evlenme dicem mecburum diosun..ozaman evlendigin adaminda herseyine evet ve amin deki adam mutlu olsun sende mutlu ol bari..ne diyimki baska..uzuldum dogrusu..

0|0
    0|0
  • Evlenme o zaman, zorluyorlarsa al basini kac git evden.İse gir, ayri eve cik, arkadaslarinla yasa.

0|0
    0|0
  • manyak mısın bebem sen evlenme işte. başka ne yapacaksın.

0|0
    0|0
  • kaç yaşındasınki?

0|0
    0|0
  • neden mecbursun zaten sevmıosun evde kalma kelımesını cıakr kafandan cok sacma

0|0
    0|0
  • Evlen bence.

0|0
    0|0
  • bu ne kötü bir durum böyle yaa, adamın çirkinliğini falan boşver sen şimdi, maneviyatı nasıl?

0|0
    0|0
    • hiç bir fikrim maneviyat hakkında

ama o çevreler kadına deger vermiyor onu biliyorum

• maneviyatlı dinini bilen biriyse iyi de değilse bilemicem

• öyle kendi halinde sessiz

bende öyle sessiz erkek istemiyorum hani adamın elinden ekmegini alalar neden aldın demez bagırmaz kızmaz öyle erkek bende korkuyorum işte kız sessiz olsa iyi ama erkek öyle sessiz se korkulur bence

• Yas kac senin ve onun?

0|0
    0|0
Yükleniyor...