Dindar arkadaşlar cevaplasın...

hz.muhammedden önce islam yoksa hz.muhammedin babasının ismi nasıl abdullah oldu?

peygamberler niye erkek?

niye peygamberlerin günah yapmaması için o kötü duygular alınmış içinden? biz neden günah işlemeye meyilliyiz?

neden peygamberlerin hepsi değilde bir tek hz.muhammed allahı görebildi?

neden x kişisi değilde onlar peygamber? neye göre?

ve daha bir sürü soru...

bunları inanmadığımdan değil,gerçek anlamda merak ettiğimden soruyorum.kimse kimsenin inancını sorgulayamaz.bunuda hatırlatayım dedim.

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• İslam yoktu lakin arapça vardı ve arapcada anlamlar dılbılgılerı kuranla beraber var olmadi. Çünkü arapcada bir kelımenın anlamını tam olarak bulabılırken Kurana gore bir kelımenın anlamı 63 kez degisebilmektedir. Erkektir cunku o zamanlar bayanlara deger verılmemekte kole olarak kullanılmaktadir. Bir köle den ne kadar söz dınlenir ne kadar onun tarafında olunması ıstenılır. Yani eskı zamanda su an gunumuzdekı gıbı bayan erkek ılıskısı yok. Erkeklerın eşleri üzerine baskın ve eslerın pek düşünce ozgurlugu olmadıgı ıcın erkeklerın eslerıne de kabul ettirilebilecegı anlamını gormekteyim. Kötü duygular alınmıs dıye bır sey yoktur. Her kulda nefsi ibareler yer almaktadir. Bazı ınsanlar nefsı yok edecek sekılde ınzıva hayatına cekılır ve kendılerını daha anlamlı kılmak ısterler. Peygamber efendimiz (s.a.v.) Allah görmemistir. Sadece Cibril (a.s) ile iletişim kurulmustur. Sadece kudretini kurban edılecekken Hz. İsmail görmüstür. KAderın onceden bılınıyor nasıl yasayacagın nasıl bır ınsan olacagın her bılındıgı ıcın en guzel amelli ve nıyetlı ınsanlar genel olarak peygamber olmustur dıye dusunuyorum. Daha fazla sorun varsa ve aklının takıldıgı yerler olursa sorabılırsın bılmedıklerımı arastırırız. Bildiklerimi ifade etmeye calısırım.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Hz. Muhammedden önce islam yok diye birşey denemez, İslam tamamlayıcıdır. İslam hiçbir zaman diğer peygamberlere gelen kitapları ve nüshaları inkar etmemiştir, gelenler insanlar eliyle değiştirildiği için yani kısaca o din ortadan kalktığı için müslümanlık islam gelmiştir. Peygamberler niye erkek, Yaratan en iyisini bilir ama kadınlar daha daha nazik ve duygusaldır, yaratan onlara annelik görevini vermiştirki ulvi bir görevdir, hiçbir baba annenin yaşamış olduğu duyguyu yaşayamaz. Peygamberlerde zamanla hatalar yapmıştır ama bunu insanlara göstermek için...Tüm insanlar günah işemeye meyillidir. Allah insana akıl vermiş bizi diğer yaratıklardan ayıran akıl değilmi.. aklını kullanabilsen buradaki soruların birçoğuna kendi kendine cevap bulabilirdin. Sadece peygamberler değil tüm insanlarda Allahı görebilir. Allahı görmek seninle binim birbirimizi görmemiz gibi olmayacağını herhalde bilirsin. Mesala Güneşin asılı bir şekilde görevini ifa etmesi gündüz ve geceyi oluşturan ay gibi milyonlarca sene bugün görevimi yapmayayım yoruldum dememiştir. İşte bu olayda dahi Allahı görmek istersen görüyorsun. Peygamberimizin hayatını okumuş olsan sana gerçekten faydalı olacağı kanatındayım, Kendilerine peygamberlik gelmeden dahi emin (bir ismide emindir) kişi güvenilir yalan konuşmayan herşeyi doğru olan birisi, bunu inananda inanmayanda öyle biliyordu. Not . gerçekten merak ediyorsan Peygamber efendimizin hayatını okumaya başla arkası gelir.. Bu sorulara burada pek cevap bulamayacağını sende bilirsin.. saygılar

1|0
    0|0
  • Abdullah o zamanlar koyulan isimlerden.. Peygamberlerin Kız veya Erkek olmasını biz değil Allah bilir.. Peygamberler bize Örnek olanlardır Onlar kötü birşey yapsa bizde yaparız o yüzden içlerinden kötülükler arındırılmıştır .. biz neden günah işlemeye meyilliyiz şeytan Allaha inkar ettiği için , ve Allaha sana kulluk edeni senin yolundan çevircem demiş bu yüzden .. Peygamberlerin Hepsinin Allahı görmediğini nerden biliyorsun ? Neden x kişisi değil demişsin Allah Onları Ayırdı Onlar Bize yol gösterici o yüzden PEYGAMBER.. Umarım açıklayıcı olmuştur .. Saygılar..

1|0
    0|0
  • islam yoksa hanefi dini yokmuydu tek tanri inanci vardi zaten buda hz ibrahimin dinidir

peygamberler erkektrr cunku erkekler aciya dayaniklidir savasir mucadele eder olecek oldurecek gocecek kadin bunu yapabilirmi ?

Allahi gorebildigine dair bilgiyi nerenden uydurdun acaba?

neden x kisisi degilmiste muhammet peygamber olmus? ulen x kisisi olsaydi bu sefer neden Z kisisi degil diye sormazmiydin

2|0
    0|0
  • hepsini geçtim de hz muhammedin allhı gördüğünü nerde okudun duydun sen babasının isminin abdullah olmasıyla dinin ne alakası var bizler günah işlemeye meyillii dğeiliz önünde seçim hakkın var istediğin yöne gidebilirsin sadece sorularından birini bende çok düşündüm benziyo biraz onun haricindekiler saçma

1|0
    0|0
    • Teşekkürler.

• miraç ta peygamber efendimiz s.a.v allahu telayla bizzat görüşmüş ve knuşmuştur arada perde olmaksızın

• nerden okuyosunuz arkadaş bunları allah la direk konuşan sadece musa peygamberdir yahudiler sırf bu yüzden kendilerini üstün ırk görüyo zaten kuranın hiç bir yerinde hz muhammedin allahla konuştuğu yazmaz

• hERŞEYİ SORGULAMAK İYİ GÜZELDE BU KADAR AYRINTIYI BİZDE BİLMİYORUZ GİT HOCALARA SOR .. Peki sana ben başka bişey sorayım sen neden kızsın ben neden erkeğim? çok incelersek olmaz derinlerde boğuluruz onun için kalbini bozma o ALLAH herşeyi kadir dir ;)

0|0
    0|0
    • Bi yerde okumuştum ve benim de aklıma takıldı bikaç gün oldu sorayım dedim çnkü aklımdan çıkmıyordu :/

• Bilen bir hocaya sor sen bu soruları tamam ? o da bilmese bile mantıklı bir cevap aklına yatacak bir cevap verir mantığına yatar soru işareti kalmaz Bana ona şuna buna bakarsan iyice kafan karışır ALLAH korusun inancında sapmaya uğratırız günahı da beni bulur anladın?

• bu soruların bir çoğunu kimse sana cevaplayamaz

merakını anlayabiliyorum ama beynimizin bir noktadan sonra bir şeyleri öğrenmesi yasaklanmş

ancak inancımıza göre bunları öğrenmenin yeri ve zaman burası değil

1|0
    0|0
    • Abdullah kelime olarak Allahın kulu demek.İslamiyetten önce böyle bir ismin verilmesinide acıklayamımosan maşaaalla

• birini yanıtlayıp diğerlerini yanıtsız bırakmam saygısızlık olabilirdi

hepsi demedim bir çoğu dedim cevapta

yazdığım cevabı iyi oku ve ona göre yorumla!

• babasını ismi sonradan değişmiş olabilir peygamberler günah işliyo olsaydı onlara inanmaya bilirdik mesela kerhaneci bir adamın imam olabileceğine inanırmısın sen? Bütün Cümle Alem onsekizbin alem PEygamber efendimiz s.a.v in yüzü suyu hürmetine yaratılmış ve allahu tealnın en sevdiği kuldur sebebini biz bilemeyiz sana şöyle söyleyim çıktığın cocuklamı daha çok görüsmek istersin yoksa sınıf arkasnla tabikide allah cc vardır bir bildiği hem cebrail a.s da allahu telayı görememis ileri gdememiş bir yerden sonra çünkü yanıp kül olurdu,

0|0
    0|0
  • Adem a.s adı Lut A.s adı neden öyleyse onunda öyleydi. Allahın zatını bize verdiği şeylerin nasıl oluştugnu düşüneceğinize gidin iki rekat namaz kılın. Bilin ki akıl ancak allahın sıfatlarını anlar ama zatını anlamaktan acizdir.

0|0
    0|0
  • La Fontaine den mi alinti yaptin?

0|0
    2|1
  • Allahın zatını bize verdiği şeylerin nasıl oluştugnu düşüneceğinize gidin iki rekat namaz kılın. Bilin ki akıl ancak allahın sıfatlarını anlar ama zatını anlamaktan acizdir.

0|0
    1|0
  • Abdullah olayı gerçekten bomba.Hiç dikkat etmemiştim aahahaha

0|0
    0|3

Kızlar Ne Diyor 3

• Bunlar derin konular burda bulamazsın bunların cevaplarını :\

0|0
    0|0
  • Bi soru da benden..

Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi ?!?!

0|1
    2|1
  • İslam dininde kadınlar neden ikinci planda?

0|0
    1|2
    • Kim demiş. Kuranda bile nisa isminde süre var. Kadın islamla birlikte yüceltildi. İslamdan önce kız çocukları diri diri gömüülürken islamla beraber kadının ayağı altına cennet serilmiş.

• Öyle diyorlar link atiyim durun

• m.uludagsozluk.com/k/kuran-da-ge%E7en-kad%FDna-%FEiddet-ayeti/

Yükleniyor...