Ne kadar samimiyiz bu hayatta?

Arkadaşlarımıza karşı, iş hayatında, özel ilişkilerimizde kısacası hayatınızın her alanında ne kadar samimi davranıyorsunuz? Samimi olmak ne demek sizce? Bu sebeple kazandıklarınız neler, kaybettikleriniz neler sizce? Aynı şekilde samimi olmadan "idareden" olan davranışlarınız hayatınızdan neler çalıyor ya da size katıyor?

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• İdareden davranış insanın hayatını ve çevresindekileri sahte yapar.Sonuçta hayat bizim hayatımız , kendimiz gibi yaşamak varken şu kısa ömrü , sahte kişiliklere bürünmeye hiç gerek yok.Her konuda kendi olan ve samimiyetle yaklaşan insan tabuları yıkmak zorunda olan insandır.O kadar gereksiz kalıplaşmış şeyler var ki ...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• yakın çevrem bilir ne kadar samimi olduğumu.tam tersine benim kendimle ilgili şüphelerim var "acaba samimi miyim" şeklinde sorarım kendime.ben elimden geldiği sürece samimi davrandığımı düşünüyorum.Ne kadar samimi isek o kadar sağlam dostluklar kurmuş oluruz bana göre

1|0
    0|0
    • Sadece dostluk kurmak adına degil asıl kendimiz için samimi olmak gerek. Sadece bir ömrümüz var ve olmadıgımız biri gibi gözükerek heba etmemek gerek...kısacası cevabın ve yaklaşımın guzel

• peki kaba oluyorum rica etmiyorum kendi kişiliğime aykırı davranarak bu yorumu yapıyorum o zaman

hatta sonuna da gülücük koymuyorum ki gülüyorum ama güldüğümü göstermiyeyim kendime aykırı bir ikinci şeyi yapayım diye.ben de teşekkür ederim güzel diyalog oldu :)

• Bence de oyle oldu:)))

• Her zaman samimi ve içimden geldiği gibi konuşmuşumdur ve davranmışımdır.. Asla yapmacık olmadım olamamda.. Sevmem böyle şeyleri..

0|0
    0|0
  • Karşımda ki ne kadar samimi ise o kadar samimi olurum. NE kadar uzak ise o kadar da uzak.. Bu yüzden hiç bişi kaybetmedim..

Bu arada size samimi olmayan birine sizin samimi davranmaya çalışmanız özellikle bu kişi işte amir okulda hoca ise Adınızı yalakaya çıkarır..

0|0
    0|0
  • samimiyetsizliği hiç hoş kaldırmam, üç kagitci adam profili gibi sanki. Genellikle kendi gerceği ile yüzleşememiş insanlarda görüyorum bu tavrı ve ömürleride hertürlü kisa sürüyor gerek özel gerek iş hayatlarında. İş hayatınızda yaptığınız iş nedeniyle profesyonel olmak gerekir görüntüyü ona göre sunmak lazım ama özel hayatta bu tavirla hep kaybedersiniz. Diğer taraftan ilişkileri yönetmek açısından kendizi sürekli aynı tepside sunmakda aptalca olur bir dengesi var yani mevzunun bilmem anlatabildim mi.

0|0
    0|0
    • Tam da işte yaptığımız politik tavırlardan bahsetmiştim bizden ne kadar götürüyor? Yoksa özelinde bile Samimiyetsiz olanın vay haline

• Kime göre azıcık? Neye göre azıcık? Sorguluyor musun, az ne, çok ne, senden ne aldı, ne verdi?...sorularımda yargı yok, yanlış anlama sadece merak, sohbet vs..

• sorgulamıyorum çok fazla herseyi ayarında bırakmayı seviyorum. İşin ederi neyse onu yapmaya çalışıyorum, insan ilişkilerinde de geçerli bu. Bazen acimasiz olabiliyor insan, olmak zorunda kalıyorsun, ben kişiyi değil sistemin varoluşunu önemserim detay ben bile olsam çok önemi yok.

Not: Devamı için özel'den konusalım istersen.

• bu güne kadar dürüslükten kaybeden olmadım davranışlarımda hic yapmacık olmadı hep samimi olmaya özen gösterdim bu güne kadarda hayatım hep istikrarlı gecti en azından eyilmedim dik durmayı seviyorum atalarımız boşuna söylememiş ya oldugun gibi görün yada göründügün gibi ol diye

0|0
    0|0
  • dengesi zor , terazi olsan şaşarsın

0|1
    0|0
  • samimi olmamak en doğrusu bu hayatta

0|0
    0|0
  • Kım olursa olsun kaybetmeyı goze Alıcak kadar. Asla acık sozlulugumden tavız vermem.

0|0
    0|0
  • patronuma cımcıme dıck kdar samımıyım:D

0|0
    0|0
  • Aşırı samimi olmam kimseyle hep mesafeliyim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• idareten o kadar çok tavır sergiliyorum ki sinirlerin kaldırmıyo bi noktada kopuyo ve haklı haksız herkesi terslemeye başlıyorum,işim gereği alttan almak zorundayım aslında insanların saçmalıklarını normal hayatımdada ters biriyimdir ama iş hayatımda sabrım yettiğince güleryüzlü olmaya çalışıyorum

0|0
    0|0
  • samimiyet, içtenliktir.

ben çok içten davranırım, herkes bunu farkeder,. kazancım sevgi olur.

1|0
    0|0
  • İş gereği bazen her insana tahammül edemesende etmek zorunda kalıyorsun bir insana laf anlatmak veya huyuna gitmek gerçekten insanı çok yoruyor.Çevremdeki insanlara elbette daha farklıyım sevdiğim insanlara daha sabır gösteriyorum.

0|0
    0|0
  • ilk tanıştıklarıma samimi yaklaşırım. ama hepsi bi süre sonra sıkıyo. dostlarım hariç tabi. bi süre sonra konuşacak bi şey kalmıyo samimilik bitiyo. yani ben devam ettiremiyorum daha fazla.

0|0
    0|0
  • Herkese aynı muameleyi yapmak samimiyet değil,ciddiyetsizlik olur.Yeri geldiğinde samimi,yeri geldiğinde resmi olmayı bilmeliyiz.

0|0
    0|0
  • adamına göre muameledir samimiyet...

0|0
    0|0
  • salaklık derecesinde samimiyim. ne geldiyse başıma bundan geldi.

1|0
    0|0
Yükleniyor...