Du bakam neresine kadar geldin?

Şindi bir plan yapıyoruz.

Lise 18'de bitiyor. Sınava gir kazan 19'da üniversitelisin.

Başka bir şehirde okuyacaksın. (Özgürlük adı altında kızların sevgili yapıp kimseye görünmeden el ele dolaşması erkeklerin eve kız atması)

4 yıllık istenir bir de. 2 yıllıklar adam değildir. Karizma çizilir.

23 yaşında okul biter. Stajı düşünmeyiz. Direk çalışacağımızı çünkü işi zehir gibi bildiğimizi düşünürüz. Neyse staj gelir. Ardından bizim için askerlik.

25-26 yaşında işe başlarsın. 30 yaşında evini yaparsın. O vakte kadar çalıştığın için maddi özgürlüğün vardır barlar discolar diye gezer tozarsın. Tabi bunları karınla ya da kocanla yaparsın. Niye? Çünkü 25 yaşında askerden gelir gelmez düğün mobilya beyaz eşya kira masrafını düşünmeden evlendin.

31 yaşındayken 6 yaşında çocuğun son model araban olur. 31'den 25 çıkarınca 6. Bunun düğününü 9 ay gebeliğini sayarsan sırf gebelik yüzünden evlenmiş gibi oluyor ama neyse, onu da görmezden geldik.

31 yaş. Gençliğin son yaşı. Hem gücün kuvvetin yerinde, hem saygın bir şirkette mükemmel bir pozisyondasın, hem harika bir evin, sıfır eşyaların, son model araban, marka kıyafetlerin, özel kreşte çocuğun, varlıklı olduğun için eksiğini gediğini hallettiğin anne baban...

Bu hayali biliyoz saklamana gerek yok. Vahi gibidir. Herkese belli bir yaşta gelir. Merak ettiğim neresine kadar geldin? Ha ben uzamasın diye genişletmedim. Bu hayalin ortalarında başka parçaları da var. Onları da yazabilirsin.

0|0
16|6

En İyi Erkek Görüşü

• Sen zor dediğin hayatını benimki ile mukayese et. :)

ben ortaokul yıllarında tatillerde bilgisayarcının yanında neredeyse bedava çıraklık yapardım. beşiktaş lisesinde okudum ve lise 3 e giderken beşiktaş ilçe emniyetin bilgisayarlarını tamir etmeye başladım. haftasonları da taksimde arkadaşımın abisinin barında barboyluk yapardım çünkü annem ve babam olmadığından ve beni yetiştiren babanem vefat ettiği için tek başıma ayakta kalmam gerekiyordu. 17 yaşımda kendi evimi tutup ufak ufak eşyalar almaya başladım. üniversiteye gidemeden iş hayatına atılmak zorunda kaldım. bir sürü giyim firması ve sonunda vatan bilgisayarda satış elemanı olarak çalıştım ve tem yönetimden kişisel kalite, hizmette kalite, satış teknikleri ve satış kapama sertifikaları aldım yükseldim. 25 yaşımda mavi bilgisayardan teklif alıp kategori yöneticisi oldum. Bu arada haftasonları bir ajansta supervizörlük yaptım... ajans sayesinde nokia ve mercedes gibi devlerle çalıştık. nokia benden çok memnun kaldı satış eğitmeni olarak kadrolarında kalıcı oldum. bilgeadam a gidip hayalimi gerçekleştirdim. sistem ve network mühendisliği eğitimi aldım üstün başarı sertifikası ile bitirdim. üsküdar devlet hastanesinde bilgi işlem yöneticisi oldum ve 3 sene çalıştım. şimdi hayatımı biraz basitleştirmek ve kafa dinlemek için bir başka hayalim olan alanyada yaşamaya başladım. biltech bilişimde sistem ve network uzmanı olarak çalışmaya devam ediyorum. zamanı geldiğinde de evlenirim inşallah. Yaşım şu an 30. İyi tarafım şu idi... millet eve kız atmanın derdindeyken ben hep kadınlarla yaşadım ve eksikliklerini çekmedim. Hayatı gereğinden fazla hızlı ve doya doya yaşadım. kötü tarafı da size göre daha fazla yoruldum.

0|4
    0|0
    • Hacı bunu mu okuyacam şimdi ya? Neyse başlıyorum az bekle.

• Abi sana helal olsun demekten başka bişey gelmez elden :)

• Eyvallah ... hepimiz ne kadar kasarsak kasalım yazılı olan kaderimizi yaşıyoruz işte .

Kızlar Ne Diyor 16

• Şu adadan kurtulup Üniversiteye Türkiyeye gelmek için uğraşıyorum şuan :) yerleştirmeleri bekliorm.18 yaşındayım.. Bu saydıkların bana göre değil yani askerlik kısmı falan zaten olmaz da.. gerisi yani evlilik hazırlıkları eşyalar mobilyalar koca ve çocuk...Hiçbirini yaşamayacagm :) sadece okuyup kendi hayatımı yaşayacagm bir de annecigime iyi bakacagm :))

0|1
    0|0
  • Tşk yaşantılarımızı hayatlarımızı bır kısa özetle yazmısıssınız hayatlarımız bunlardan ıbaret degılmı- kuculugumuz berı ağustos böceği ve çok çalısan karınca masallaır ıle buyumedıkmı hep aç kalma duygusu ıle daha fazla kazanma hırslarına yönelmedıkmı

0|1
    0|1
  • 15 yaşında liseden mezun oldum 2.girişimde üniversiteyi kazandım 17 yaşında üniversitedeydim.21imde mezun olur olmaz işe başladım 22 yaşında hayatımın adamıyla tanışıp evlendim.Şu an çalışmıyorum ama hayatımdan memnunum :)

1|1
    0|1
  • Daha üniversiteli bile olamadım ben ya:/

0|1
    0|0
  • şuan 18 yaşında lise4 ü okuorum az kaldı az ,:)

0|1
    0|0
  • vay arkadaş sen ne hainmişsin neden moral bozuyosun ki şimdi :) valla hiç bir hayalim gerçekleşmedi ne yalan diyeyim. bazıları için çabaladımda olmadı bazılarını ben bıraktım. zatn böyledir ya ne zaman vazgeçersen o zaman gerçekleşir..

0|1
    0|0
  • bende üniversiteye giricem bu sene inşallah senin anlattıklarını çoğunu lisede hayal ettim arkadaşlarla bakalım hangi biri gerçekleşcek :)

0|1
    0|0
  • Ya herşeyin başı sağlık olacağına herşeyin başı para oldu... İşte sen düşün artık

0|1
    0|0
  • İstediğim hayatın ucundan bile geçmiyor.

20li yaşlarımı bir kedi ile çatı katı bir evde geçirmek istemişimdir hep,tatillerde dünyayı köşe bucak gezmek..

30' a kadar evlenmek hele ki bir de çocuk yapmak pranga takmaktan farksız..

0|0
    0|1
  • Ben daha üniversiteye girme çalışmaları yapma bölümündeyim :D

1|1
    0|0
  • Ben hayallerimin daha çooook başındayım.

0|1
    0|0
  • 19 yasindayim. Baku State University 2. kurs talebesiyim ;)

0|1
    0|0
  • Kısaca "okumucam ben yeaa " kısmı makbul

0|1
    0|0
    • Ben de istedim onu da... Üniversiteyi bitirdikten sonra istedim. Ne vardı liseyi bitirene kadar yazları tamirci çırağı olsaydım. Sonra bana bir dükkan açılırdı heralde. İş işten geçti.

• bu planın 25 yaş kısmıyım dierleri komple doğru dur bakalım senin plan uyuyo benim hayata yaa

0|1
    0|0
    • Benim planım diye bişey yok.

En geç lise 2'de bunu yaparsın. Kesinlikle bir yerde otururken arkadaşınla bu plan yapılır.

Ya da 90'lılar yapmadı da 80'liler yaptı. Bilemicem 90'lıların kafası farklı çalışıyo.

• tamam snin planın değil kısır döngü ok ...

• bune ya :D doğru ama

0|1
    0|0
  • Daha18 oldugum icin Uniye baslayim inş gerisi kolay gibi gözüküyo hayalim de hayirlisi gibi olursa ohh ya :) ama bir erkek böyle bir hayalle yasamaz sanki evlilik 35 sonrasi gibi yapar :)

0|1
    0|0
    • Benimkisi standart bişey. Yılları kafana göre esnet. Sende takıldığım olay şu: üniye başlayayım gerisi kolay. :D Peki.

• Peki napmaliyim o zaman?

• Şans faktörü. Bişey yapamazsın. Şimdi en iyi cevap seçeceğim şeyi oku.

Erkekler Ne Diyor 5

• 31 yaşında 6 yaşında çocuk demişsin, ben o zaman evlenmemiş bile olabilirim. Benim planım ne?

18 üniversiteye gir

20 üniversite 2. sınıf, arada 2 sene üstüste yaz okuluna gidip fazla ders al (buradayım)

22 mezun ol, çift anadal ve uzmanlaşma yapmış ol

24 master da yap aferin sana :)

25 asker bitti

? Bilinmiyor

0|1
    0|0
    • Görmüş biri olarak:

Bölümünü okuduktan sonra kesinlikle devam etmeyeceksin. Bir iş bulacan ya da askere gidecen. Çift anadal, uzmanlık, doktora... Bizim sınıfta 60 kişiydik 59'u öyle derdi. Aramızdaki tek fark onlar benden bir dönem önce bitirdi. Ben Ocak'ta sınavı verdim çıktım. Şimdi üç kuruş biriktiren arabayla takla atıp ölüyor. Dünkü Erdemli kazasını seyretmişinizdir televizyonda. Demek ki neymiş? Bir dönem uzatmak lazımmış.

• Şu an çift anadala başvurdum dersleri almaya başlayacağım, uzmanlık için bir kaç ders aldım bile. Umarım senaryon benim için geçerli olmaz :)

• İnşallah hadi bakam. Nasıl sevindim.

• 25 e kadar olan kısmı tamam.

Sırada şirket kurmak var.

Gerisini hayatın akışı gösterecek

0|1
    0|0
  • hatunu buldum üniversiteyi bitirmeye calısıyorum :)

0|1
    0|0
  • aga sen ne kadar soru soruyonya nereye girsem senin sorularını görüyom mk :D

0|1
    0|0
  • aynn ünivde gtrdğm manitalar haddi hesabı yok oraya kadar geldim asdlfkjdf

0|1
    0|0
Yükleniyor...