Ailesinin evlilik için en az 30 milyar civarında altın isteyeceğini söylüyor, ne yapmalıyız?

Arkadaşlar son zamanlarda sevgilimle evlilik ve evlilikte takılacak altın miktarı üzerine konuşuyorduk.. Ve kendisi bana ailesinin en az 30 milyar civarında altın isteyeceğini başka türlüsünün olmayacağını.. ailesini çok iyi tanıdığını felan söylüyordu.. Ben o anlık herhangi bir yorum yapmadan kaçındım.. Fakat benim annem veya babam olmadığını.. hayattaki her şeyi kendi başıma yaptığımı ve bu miktarların beni evlilik için astığını kendisine anlatmaya çalıştım.. Son zamanlarda konu bir kez daha gündeme geldi ve düşünceli olduğumu söylediğimde bana neden diye sordu ve aramızda geçen diyaloğu sizlere harfiyen aktarıyorum...

Ben: Evliliği düşünüyorum bitanesi, umarım altına, düğüne felan güç yetirebiliriz...

Kız: ikimiz de çalışcaz bunun için..

Ben: Yeni evlenen arkadaşlarıma soruyorum da hayatım.. her şeyi "düğün altın ev" 15 milyara halleden bile var...

Kız: Aşkım ben altınlardan korkuyorum sadece, gerisini yavaş yavaş yaparız bi şekilde diye düşünüyorum..

Ben: Arkadaşın düğününde altına 5 milyar harcamışlar sadece..

Kız: 5 milyar kesinlikle yetmez bize bebisim..

Ben: Neden ki aşkım?

Kız: 2 bilezik 5 milyar ediyo anca. senin kafadan 7 8 bilezik yapman gerekir en az..

Ben: Arkadaşlar 3 bilezik bir de set takmışlar 5 milyara..

Kız: Aşkım kurtarmaz, ben biliyorum bizimkileri.. Senin baya bi para ayırman gerekiyo altınlara..

Ben: Bence biz birbirimizi sever, sonuna kadar dimdik ayakta durursak karşılarında bu kadar fazla istemekten vazgeçerler..

Kız: yok aşkım sen böyle düşünme.. Alman gerekiyo diye yap hesaplarını...

Ben: Ya alamazsak hayatım ama? onuda düşün... o zaman ailenin karşısında sağlam durmamız gerekecek..

Kız: alıncaya kadar çalışcaz bebikim..

0|0
12|1

En İyi Kız Görüşü

• kız arkadaşın çok düz mantık düşünüyo. galiba ailesi ele güne bizim kıza ağırlığınca altın taktı damat demek için isteyecek o kadar altını ama hiç gerek yok.

en başından benim durumum belli anam babam yok. şimdi size o kadar altın sözü verip de yarın iş başa düşünce caymak yerine şimdiden yapabileceğim kadarının sözünü veriyorum diyerek dürüstçe durumunu açıklarsın ailesine. insan gibi insanlarsa zaten seni biraz zorlasalar da çok fazla üstüne gelmezler.sonuçta o altınlar yine sizin olacak. sıkıntıya girmeye gerek yok bunun daha evi var eşyası var düğünü var var da var yani...bunlar daha önemli bence.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• yatıp kalkıp dua ediyorum, aklını geleneklerle bulandırmış bir ailem olmadığı için, kimseyi böyle garip beklentilerle üzmedik çok şükür...

ailesiyle bir görüş bakalım, durumunu bir anlat. Alım değeri satışından çok daha düşük ve değersiz işlenmiş altınlar yerine, bir adet sağlam altın hesabını ve çalışkan bir damadı kabul ederler belki?

0|0
    0|0
  • öyle saçma şey olur mu anne yok baba yok senin yapabileceklerin belli tabi ki çalışır birikim yaparsında düğünde takabileceğin bellidir bunun yanında evi eşyası düğünü bir sürü masrafı vardır. bugün biriktirmeye başlasan zaten eşya düğün ve takacağın takıyı karşılarsın. tabi ki akrabaların takar ama sen kimin ne takacağını bilemezsin. zor sizin işiniz. olan kadar istenir çalacak halin yok

0|0
    0|0
  • walla iyi düşün taşın, onlar da ne istediklerini netleştirsinler ama araya büyükleri koy, ne onların ne de senin dediğin olsun, bi orta yolu bulun, arayı bulun işte, böyle engelleri aşın, kendinizi yıpratmayın, sıkıştığınız yerde aile büyüklerinden ılımlı, samimi arabulucu kişilere başvurun kendiniz çözmeye çalışıp iyice çıkmaza sokmayın

0|0
    0|0
    • cok tesekkur ederim.. cevabiniz cok mantikli.. buyuk bir ihtimal oyle olacak zaten... su anda tek yapacagim alternatifleri kiza sunmak.. ve ilimli konusmak.. bu arada sanirsam birden fazla iyi cevap secemiyoruz.. :(( herkese cok tesekkur ederim

• sevgiline aldırma sen o havayı düşünmüş biraz. Seviyosan iste gitsin. Bence hiç altın takmasalarda olur. Önemi yok öyle şeylerin.

madem altın iştiyo seni de çok seviyo beraber üstesinden geleçeksnz bunların:

Çek kizin üstüne krediyi al altınları evlenin. Beraber üstesinden gelin. Veya bozdurun borcu kapatın

0|0
    0|0
  • altınları güvendiğiniz bir arkadaşınızdan alın..borca girmeyin...pişman olursunuz..kızıda ailesine mahcup etme..ama kız arkadaşın seni seviyorsa maddiyta bakmamalı..sonra o borcu beraber ödeyeceksiniz..o sıkıntıya girmeyin..

1|0
    0|0
  • :S 30 000 tllik altın mı :| ve şart gibi konuşmuş çok saçma neyi güvence altına alıyomuş o aile merak ettim. kredi çekip altın alırsın artık .durumun olsa bile üzgünüm ama bu açgözlülükten başka bişey değil.

0|0
    0|0
    • sizce ne demem gerekiyor? nasil tepki vermem gerekiyor?

• benim boyumu aşar diyeceksin.yapabileceklerini konuşursun zorlar alırsam da evlendiğimizde sıkıntı yaşarız kredi çekip altın mı alayım dersin :/

• "dugun altin ev" 15 milyar 15 milyara kapatabiliyorsan ne mutlu sana :)

hem alman gerekiyoo ne ya bu tür yorumlardan nefret ederim evlilikten sonra da alabilirsin 1 2 bilezik ne olacak yani para gözlüktür bu kusura bakma ama saçma geldi bana

0|0
    0|0
  • ohaa, çüşşş, daha neler, senle mi evlencek altınlarla mı, hangi devirdeyiz ya, hani sevgi hani aşk

0|0
    0|0
    • Bende de hata var.. Su anda baktimda.. 22 ayar 2 li burma bilezik tanesi 1 milyar.. 7 8 demis. ee tamam 8 tanesi 8 milyar eder... set fiyatinada baktim.. oda 1 milyar kusur... oplamda tas catlasa 10 milyar ediyor.. soyledigi gibi 30 milyar tutmuyor.. bu sekilde soyleyeyim mi sizce ona?

• kusura bakma amma saçma bi diyalog ben bunu evlenecegım adama dıyemem sankı altınlarla evlenıyor

0|0
    0|0

• Saçmalık. 30 milyara ev döşenir be.

0|0
    0|0
  • böyle saçmalık olur mu yahu? aklıma gelen en iyimser çözüm, altınları kiralayın.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Daha kızı istemeden bunları konuşuyorsanız Allah yardımcınız olsun .

0|0
    0|0
Yükleniyor...