Bir insanın karakterini değiştirmen vebalini alır mı?

Kadın ya da erkek fark etmez.

Bazı insanlar, insanların duyguları ile oynayıp hiçbirşey yokmuş gibi çekip diyor.

Sonra bu insan bu acıyla beraber, değişmeye başlıyor. Daha kötü bir karaktere dönüyor. Artık oda insanlara değer vermemeye başlıyor oda insanların duygularıyla oynuyor.

Bu insan başka insanın sorumsuzluğu yüzünden bu hale geliyor.

Sizce bu olayda sorumlu kişi, onun bu halinin vebalini taşır mı?

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• bir yere kadar.insan bencil olmamalı acımasız olmamalı bıraz vıcdanı olmalı hep kendını dusunmemelı.bunları yapmadıysa bu vebalı tasır,taşımalı.gunah ya da degıl bunu bılmıyorum ama ınsan olmanın farkı olmalı..ve bır yerde bunun karsısına cıkacagını dusunurum hep.belki aldıgın ahın sonucu olmayacak gercekte ama sen kendını sorgulaacaksın bır dusuneceksın ve yaptıgının uzuntusunu duyacaksın.

0|0
    0|0
    • Bazı insanlar o kadar vurdun duymaz ki. İnan şahit oldum. Benim keyfim önemli diyor, karşımdaki ne yaparsa yapsın. Beni ilgilendirmez diyor.

• evet ben de cok sahıt oldum yasadım.bılmıyorum hep bırıne guc vermek ısterken once kendıni dusun derım baskasına bu kadar deger verme derım çünkü dısardan hakedecek bırı olmadıgını goruyorumdur.ama ben yasarken boyle olmuyor benım ıcın her defasında belki bu odur diyerek yaşarım içimden geldıgı gıbı.hıc haklı cıkmadım ama.

• aynen. bende bu farklı diyorum ama kesinlikle hep yanılıyorum. kimse farklı değilmiş.

Kızlar Ne Diyor 2

• Hiç kimse değişemez veya bir başkası onu değiştiremez. kısa süreli veya uzun süreli rol yapılır ancak. belki farkında olmadan. ama gün gelir kötü patlak verir.

0|1
    0|0
  • Arkadaşım onu bu hale dusuren dıye birşey yoktur.

Herkezın kendı aklı fikrı ıradesı beynı kalbı var. herkez kendı iradesı ıle karralar verıyor oyzuden hıc kımse kımsenın vebalını almaz.

0|0
    0|0
    • niye? acı bazen insanı değiştiriyor. benim tanıdığım bir kaç kişi yaşadıklarından sonra insanlar bundan anlayıp diyip, değişiyor.

• Güven eksıklıgı normaldır ama, bu arada neden kabullenmek ve anlamak ıstemıyorsun. tuhafsınız

Erkekler Ne Diyor 3

• Her insan hür iradesi ile hareket eder,bir başkasından etkilenebilir ama ne ona benzer nede karekteri değişir,huyu değişmeye yüz tutar,böyle şeyinde vebali olmaz bir başkasına,onun yaptıklarını yapmasın,uçuurmdan atladı diye oda mı atlayacak,hayır,kimse atlamaz,günahlarda sevaplarda kişiye aittir,

0|0
    0|0
  • taşımaz

0|0
    0|0
    • neden? sen birini etkiliyorsun açıkca.

• zor ve düşündürücü bir soru

0|0
    0|0
Yükleniyor...