Kapalı olmanın beni kısıtladığını fark ettim, ne yapmalıyım?

Şu an kapalıyım ve 6 ay oldu.kendi isteğimle oldu.ama şimdi zorlamdığımı farkediyorum.normalde sosyal bir insandım okulda beni kısıtladığını ve sosyal hayatımı engellediğini farkettim.istediğim hayatı yaşayamıyorum bir nebze..bunlar olumsuz yanları.ama işin bir de dini boyutu var.ve insanların bazıları hoş bakmayacak.bi çoğu hiç umrumda değil ama bunların bir kısmı sevdiğim kişiler.ama istediğim tıp alanında ilerleyip iyi bir doktor olmak, insanlara faydalı olmak ve sosyal olanaklarımın kısıtlanmaması.sizce ne yapmalıyım?

0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

• duamdasin kardeşim ALLAHIN izinile inşaallah cok iyi doktor olursun!

sen yeterki ALLAHTAN umudunu kesme ALLAH büyük.

cevrene gelince senden örnek alsınlar diyorum.

kapalı üniversite de var internet den araştırırsan doktor olmak için internette bişeler yazar kesin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• mutlu olduğun sekilde yasa. inanc her zaman bunu soyler.

0|0
    0|0
    • O öyle değil işte.inanç inançtır.bunu kişiselleştirmek gereksiz bence.bi şey yap deniliyosa yapacaksın mecbur.şöyle mi yapsam böyle mi yapsam ya da yapmasam mı yok malesef.yapacaksın, yapmazsan da sonuçlarına katlanırsın nokta..

• nasıl istiyorsan. hayat senin. tercih senin.

• sen bilirsin... ya islami gereklere göre yaşarsın, ahiretini güzelleştirirsin, ya da ahireti sallarsın, etafındaki arkadaşlarını mutlu edersin sosyal yaşarsın, kariyer yaparsın dünyanı güzelleştirrirsin, tabi bu kapalı ya da açık olmakla nasl güzellelşcekse, kapalı oluptaa sosyal olabilen hatta olan çok kişi var. bence sen kapandığında bazı kişiler tarafından gelebilcek tepkilerden , karşıllaşcan bazı zorlujlardan korkuyosun... yani mücadele etme azmin zayıf...

0|0
    0|0
  • büyük insanlar başka insanlar ne düşünür diye iş yapmazlar ALLAH benim hakkımda ne düşünür diye olaya bakarlar başı kapalı da kariyer yapabilirsin artık ünilerde kapalı insanlar okuyabiliyor helal daire keyfe kafidir sosyalleşmekten kastın disko bar değilse arkadaş ortamını değiştir daha mutlu olursun istediğin gibi dilediğin gibi yaşar ve sosyallleşebiirsin

0|0
    0|0
  • tesettürle de tip okuyan bir dolu insan taniyorum .zorlamayla olmaz ya gereklerini yerine getir ya da tesetturu birak bence

0|0
    0|0
  • fani hayattaki nisanın en büyük çelişkisi bu, ya kapalı kalıp sosyal hayatından taviz verirsin ya da açılır öbür taraf için taviz verirsin, make your choice

0|0
    0|0
  • senin için en doğrusu neyse o kararı ver. tek tavsiyem başkalarını takma.

0|0
    0|0
  • cok sey yapmalsıın co şey

0|0
    0|0
  • sen bildigini ve istedigini yap kapanmak istiyorsan hiç bir şey seni engellememeli

0|0
    0|0
  • emin ol açık insanlarla ilgilenen ne kadar varsa bir o kadar da kapalılarla ilgilenen var

0|0
    0|0
  • Oluruna bırak...

Her gün güzel geçmeyebilir ama her günün içinde mutlaka bir güzellik vardır...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bir çok doktor hemşire var tesettürlü,bunlara aldırış etmemelisin.

Ha tepki çok gelecek belki yıllarca yaşayacaksın ama alışıyor insan bir süre sonra. Benimde 1,5 ay oldu hiç beklemediğim tepki ve mahalle baskısı gibi bir şey yaşadım. Daha sonra alışıyorsun tepkiler rutinleşiyor klasikleşiyor sana göre.

Sosyal hayatını ne gibi etkiliyor anlayamadım pek,keşke biraz daha düşünseydin tamamen hazır olduğunda kapansaydın

0|0
    0|0
    • Hazır olduğumu sanmışım galiba.sizin söylediğiniz tepkiler kapandığınızda mı geldi?

• Evet kapandığım zaman geldi ama inan isteğim daha da güçleşti,dahada bağlandım.

Kapalı olduğun için seni yadırgayanlarla ilişkini kes en iyisi bu oluyor

• Müslüman değilim

Ama kişisel görüşüm eğer bir inanışın varsa onu içinde yaşamalısın kimsenin bilmesine gerek yok açık iken de ibadetlerini yapabilirsin

Baş kapatmayla beyin kapanmaz .

1|3
    3|0
  • Açılmadan da doktor olabilirsin. Eğer kapalısın diye seni dışlayıp hor gören insanlar varsa sen kendin onlardan sakın zaten. Öbür dünyada onlar seni kurtarmayacak senin yerine onlar allaha hesap vermeyecek.

0|0
    0|0
    • İşte galiba çekindiğim en önemli şey bu.ama şu an da isteyerek devam ettirmiyorum sıkıntı orda.

• Evet..belki de gelip geçici bir bıkkınlıktır bilemiyorum.

• Etrafındaki insanlardan dolayı hevesin kırılmış olabilir. Ama yine de içinden gelmiyosa zaten onun sana bir sevabı yoktur.

• Hic kimseyi onemseme, kendi fikirlerini uygula.

0|0
    0|0
  • Demekki sevdiğin insanlar seni sevmiyolar yoksa düşüncene saygı gösterir ve arkanda olurlardı

0|0
    0|0
Yükleniyor...