Neden insanlar bazı şeylerin farkına vardıktan sonra pişmanlık duygusu yaşar?

neden insanlar bazı şeylerin farkına vardıktan sonra pişmanlık duygusu yaşar?

hiç yaşamadığım için soruyorum.

Eski sevgiline niçin dönmek istersin ? Yanlızlığa ittiğin birini neden ararsın ? Neden ınsanlarımız böyle bilen , duyan oldu mu?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Ateş düştüğü yeri yakar misali, yıllardan beri bildiğimiz sözler vardır, meğer bir kulağımızdan girip diğer kulamızdan çıkmış olan sözler, ne zaman başımıza gelir, ne zaman gerçekten içimiz yanar, o zaman anlarız bu sözlerin neden söylendiğini. O zaman vay be deriz, yıllardır bildiğimizi sandığımızı, hiç ama hiç bilmiyor muşuz. Ciğerin yanmasının ne demek olduğunu anladığımızda… Kim bilir daha neler var, anlamadığımız, yaşamadığımız, yanmadığımız. Her şey biliyormuşçasına yaşamaya çalışmaktan mı kaynaklanıyor yoksa? Yoksa hiçbir şeyi bilmediğimizi kendimizden nasıl saklayabiliriz ki?

0|0
    0|0
    • bunu sevgili için yazmamıştım aslında ama bana cehalet gibi geliyor. anlamadığım niçin pişman oluyorlar? Ateş düştüğü yeri yakar da yangın dan hem kaçıp hem geri dönmek de ne demek oluyor? Yok ailem istemdi, yok geleceğime engel olursun sonra senden iyisini bulmayınca

Ama seni seviyordum.

Hani nerde? Neden gittin ki? Beni yanlız bıraktın tamda ağlarken ?

Hayatta bize en çok ders veren şey kazık olmalı diye düşünüyorum :)

Kapak olsunnnnnnnn bedennnnnnn (:

• bu kadar sorun yapma kendine istersen herkesin yaşayacağı acı tecrübeler vardır hayatta

• ben tınlamıyorum bile ama sergiledikleri tavırlar midemi kaldırıyor

Erkekler Ne Diyor 5

• çünkü pişmanlık yaşamdan doğru veya yanlış olduğunu anlayamassın. O anki duygularınla hareket eder zamanla da doğru mu yanlış mı yaptığını pişman olarak anlarsın :)) Zaten yapacağın şeyden pişman olacağını bilsen yapmassın demi :DD

0|0
    0|0
    • sen arkadaşını trafik kazası geçirdi diye bırakırmısın? Ülkeni para için hiçe sayar mısın?

Sen zengin olacağım diye hırsızlık yapar mısın? Sonra dua eder Allah kabul edermi dermisin?

Çok geç af dilemktense insan olmayı öğrenmemiz gerekiyor toplum olarak.

cut.. yani kapak )

• insan kendi menfaatlerini düşününce dediklerini yapanlar olur tabi ki ama o aşağılık kişilerin pişman olacaklarını hiç sanmıyorum

• ben genel yazıyorum :) soruların hepsini okudum ortada bulaşalım dedim. pişmanlık ile ilgili değil bu..affetsende, pişman olsalarda

insanın gözünde sivri sinek kadar değerleri kalmaz zaten.

• İş işten geçtikten sonra farkıa varırızda ondan o an yaptımız şeyler mantıklı gelir aslında ço anlamsız bir şeydir sonra zamanla anlarız ne kadar gerksiz bir şey için yaptıklarımızın mantıksız oldunu.

0|0
    0|0
  • bazen bazı şeylerin değerini sonradan anlarsın ya da sadece yokluktan.

0|0
    0|0
    • değer mi? sen ona hayatını ada o seni ölüm döşeğinde yanlız bıraksın sonra

hayatta sarılınca tekrardan

ama ben seni seviyordum. Yok öyle bir dünya.

İnsanlar kendilerini darda ve yoklukta belli edermiş. ( tecrübe )

• bilmiyorum. kızdım kırdım ama hiç bırakmadım birini ben karaktere bakarak seçimler yapıyorum alıştığım kişilere bağlılık hissediyorum bana bilerek zarar vermedikçe bırakmıyorum. haklısın hanımefendi.

• duygular ve düşünceler değişken çünkü bende pişmanlık yaşamam pek ama çoğu insanda istikrar yok ya verdikleri kararların sonucu bilemiyolar ya da sonucuna katlanamıyolar :)

0|0
    0|0
  • 2 gün ihtiyacı olmadı diye çıkarırlar insanları hayatlarından ama bilmezler ki insan insana her zaman lazımdır

0|0
    0|0
    • böyle insanlar benden ve sevdiklerimden uzak olsun

�min

• beni sev, ki benden de uzak tutsun Amin

Kızlar Ne Diyor 2

• insanın doğasında var

0|0
    0|0
  • Çünkü birşeyi sevmenin yolu onu kaybedeceğinizi farketmkten geçer... :(

0|0
    0|0