Bir gün anne veya baba olursanız annenizin babanızın size yaptıklarının hangisini yapmazsınız?

Eğer bir gün anne veya baba olursanız Annenizin Babanızın size yaptıklarının hangisini yapmazsınız.

"Çocuğum olsun asla böyle olmicam" Nasıl olmayacaksın?

Ben mesela babamın bir şeyi anlamadan dinlemeden kızıp bağırıp çağırmasına deli oluyorum. Elimden geldiğince çocuğumu hatalı dahi olsa yargılamadan dinleyeceğim. Kendime sözüm bu... Bide elalem ne der lafına görede asla yetiştirmicem çocuklarımı... İnshaallah.

Peki ya siz?

0|0
13|6

En İyi Erkek Görüşü

• 1- Asla onu tek bırakmayacağım, bir kardeşi olacak.

2- Eğitim hayatında saldım çayıra mevlam kayıra demiyeceğim. Bunun pişmanlığını yaşıyorum hâlâ. Çocuk yaşta yanlış yapılan bir lise tercihi dolayısıyla istemediğim bir bölümde okuyorum.

3-Elimden geldiğince yakın olacağım evlatlarıma. Belki arkadaş gibi yakın olamam, belki olurum bilemiyorum zaman gösterecek bunu. En azından benim gibi babasıyla arasında aşılmaz duvarlar olmasın...

4- En azından bir hobisi olması için teşvik edeceğim. Müzik olur, spor olur, dans olur. Belki meslek seçimini bu alanlardan yapacak. Hep bir bateri çalma isteğim var ama bu saatten sonra bu konuda pro olacak kadar vakit harcayamam. Keşke küçük yaşta elimden tutan birisi olsaydı.

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• İnşallah beni nasıl yetiştirdiler ise bende çocuklarımı aynı şekilde yetiştirecem .

2|0
    0|0
  • bana yaptıklarının %1 ini bile yapmıyacagım kesin ama ne oldugunu ben bile bilmiyorum :D

1|0
    0|0
  • çocuğumu kendi haline bırakmayacağım

onun gelişimine göre yardımcı olmaya çalışacağım

para sadece iş çözmeye yetmediğini ve ilginin

gerekli olduğunu aklımdan çıkarmayacağım

1|0
    0|0
  • kızını dövmeyen dizini döver:)))

1|0
    2|0
  • bağırıp çağırmam ben olsam çocuğuma

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• --Tek çocuk olduğum için bunun sıkıntısını çok çektim çok sıkıcı geçiyor hayat ilerde aile olmadığında canın kanın birisi olmalı o da kardeş olmalı ilerde anne olursam mutlaka 2.bir çocuk yapıcam.

--Çocuğumun yeteneklerine bakıcam ve ona göre bir hayat sürdürmesi için onu gerekiyorsa özel kurslara göndericem kendisini geliştirmesi için.

--İngilizce eğitimine çok küçük yaşta başlatıcam ilerde sıkıntısını çekmemesi için.

--Asla eşimden ayrılma gibi bir düşünceye sahip olmycam Aldatma olmadığı taktirde.Çünkü benim ailem ayrı ve kötü ve zor zamanlar geçirdim.

1|0
    0|0
  • Ben şunu yapmam bun yapmam diye başlamıyorum (o zaman ki şartlar ne gerelktirir bilinmez )yapmak istemediklerim var elbet;

Ben çocuğum olursa ona şiddet uygulamam,istemem(şiddet demek her anlamda illa ki vurma değil kullandığım cümlelerde dahil buna)

elimden geldiğince yakınlık gösteririm annesi değil,arkadaşı olurum.hata yaptığında onu neden yaptığını sorarak öğrenmeye çalışırım.direk yargılamaya geçmem

daha çok dışarda vakit geçirmeyi öğretirim.küçük yaşta sosyal bir insan olmasını sağlarım ki çocukluktan içinde birşey kalmasın.büyüdüğünde gözü daha tok olacaktır böyle şeylere...

isteklerine ve beklentilerine yönelirim.

1|0
    0|0
  • çocuğumu dinlemeden ortalığı karıştırmak

derslerine yardım etmek 2 + 2 hadi oğlum önce gördük bunu :D

her şeyi onun yerine yapmak

eşek olana kadar yemeğini yapmak bulaşığını yıkamak 10 yaşına geldiğinde öğrenmeye başlasın ki bi gün bana bişey olursa ortada kalmasın bilsin ne yapıcağını

dil öğrenmesi için hoca tutmak

aktivitelere katılsın ki farklı ülkelerin insanlarıyla anlaşsın ayrımcılık yapmasın

sen bilmesin anlamasın dememek her konuda ona birşey öğretmek

yeter kitab yazıcam nerdeyse :)

1|0
    0|0
  • Anne baba yaptıkları değilde fazla kısıtlamayacağım ve kendi ayakları üzerinde durmaları için herzaman destek olacağım erkek veya bayan kimseye boyun eğmeyecek kadar güçlü olmalarını istiyorum

0|0
    0|0
  • ben çocuğumu her alanda özgür bırakıcam yanlış yaptığı zaman kaybedeceği tek şey ben olucam çünkü benle konuşmadan uyuyamaz hale gelcek öyle bi şekilde yetiştircem ki hergün sohbet etme herşeyini paylaşma ihtiyacı duyacak ve yanlış yaptığı zaman cezası beni kaybetmek olcak kitap okumasını önerecem ama istemezse zorlamıcam asla el kaldırmıcam aklından geçen herşeyi yapabilecek o özgür olduğunu düşünürken aklından geçenleri bile ben yöneticem kısacası benim çocuğum yanlış yapmamayı öğrenicek o benim bitanem olcak yaa :):):)

0|0
    0|0
  • Herşeyin güzelini verdiler sağolsunlar.Umarım ders alabilmişimdir.

Sadece ev gezmelerine benimle gelmeye zorlamayacağım:))

0|1
    0|0
  • kendi kararlarını vermesi için destek olacağım..saygı göstereceğim.

1|0
    0|0
  • bugün öyle yapmam böyle yapmam diyeceğim herşeyi yapacağım kesin

1|0
    0|0
  • kul gördüğünü işler derler...anne-babamızdan gördüğümüz olumsuz davranışlar için umarım böyle yapmayız...

0|0
    0|0
  • Annem ve babam kadar iyi bir ebeveyn olamamaktan korkup kimi zaman çocuktan vazgeçtiğim oluyor.Başka bir mesuliyet bu,herkes kaldıramaz.Fakat mesela çocuklarımın istedikleri yere gidebilmelerine izin verirdim.Ya da kızımın sevgilisinin olmasını normal karşılayabilirdim yaşıyla orantılı olarak.

0|0
    0|0
  • ben çocugum için baba olacak doğru bı adam sececegım insallah

0|0
    0|0
  • Bir gun Anne olursa cocuguma biraz rahat vericem .Soz

0|0
    0|0
  • çocuk istemiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...