Spor sonrası kas ağrısı mevcutken tekrar spor yapılabilir mi?

Bugun sporu fazla kacirdim sanirim su anda her ayaklarim backlarim omuzlarim kollarim falan cok kotu kas agrisi var yururken ozellikle cok kotu hissettiriyor yarin daha artar sanirim yarin gene bu agrilara ragmen spor yapsam bir sorun olur mu yapilabilir mi?

0|0
5|25

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle ve kesinlikle kasların ağrıyorsa spor yapmamalısın.Ama bölge için değişir mesela bacak kasların ağrıyordur omuz,göğüs sırt falan yapabilirsin.Ama göğüslerin ağrıyordur omuz yapamazsın mesela.Kaslar dinlenirken gelişir ve ağrıması demek gelişmesi demek kasların kendini toplaması demek.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• fazla zorlama kaslar soğusun

1|0
    0|0
  • spor yaparken vücudun ısındığında o ağrıları hissetmezsin spor sonrası ağrılarına daha iyi gelir hatta.

1|0
    0|0
  • kaslarını yıpratma fazla ^^ Bir gün çalış bir gün dinlen :) Ama günlük koşu, mekik ve şınav aşırıya kaçmadan yapabilirsin :)

1|0
    0|0
  • biraz tatlı ye. ne tur bir spor yaptın ?

0|0
    0|0
  • Yapılır faydası olur zararı olmaz..Birkaç güne alışır vücut zaten..

1|0
    0|0
  • valla şu an o ağrıyı çekenlerdenim

1|0
    0|0
  • ben ceket bile giyemiyordum o derece ağrıyordu ama sen hafifletmeye bak yavaş yavaş seviyeyi yükselt

1|0
    0|0
  • kasların fitleşmesi için zorlanması, yırtılması ve onarılması gerek. Zorlamışsınız, yırtılmış ve onarılması için bekleyeceksiniz. Onarılma alınan proteinlerle uykuda olur. Uykuda tüm onarım ve büyüme hormonları fışkırır adeta. Gündüz aldığınız proteinler kullanılır. Gece yatmadan önce lor peyniri yiyin, kazein proteini vardır ve yavaş sindirildiği için genelde yatmadan önce yenilir. Gece de en verimli uyku saatleri olan 22:00-02:00 arası uyuyor olun. Ama sporu bırakmayın, sadece bir gün azaltın, dans edin, hafif cardio yapın. Özetle Gündüz protein alıp lor peyniri yiyin akşam 10da da uyuyor olun. Çok faydalı gelecektir. Yine de ağrı da olsa en tatlı ağrıdır kas ağrısı :) Geçmiş olsun :)

0|0
    0|0
  • spora yeni basladn sanirim.

bu agrilarin kasin ham olusundan. spordan sonra vucut laktik asit uretir. bu kasi onarmak icindir. sana tavsiyem.

bu agrilari cekmek istemiyosan ayni antremani bidaha yapki kaslarn damar yolunu acsn. ve rahatlasn. ve son olarak. spordan sonra muhakkak acma germe esneme yap.

0|0
    0|0
    • yeni sayilmaz aslnda 4 aydir duzenli ugrasiyordum ama dun nasil bir ofkeyle yapmissam artik

• 1 gun dinlen 1 gun çalış bana böyle soylemişti hocam kasların yıpranır yoksa

1|0
    0|0
  • kendini sakatlamayacak şekilde, dozunda yapılır. bugün çalıştırdığın kas gruplarına fazla yuklenme, diğer kasları çalıştır.

0|0
    0|0
  • Bunun nedeni iyi bir ısınma yapmamış olman ya da spora yeni başlamış olman, normalde 15 dakika da ısınıyorsan yarım saate çıkar, her çalışmadan sonra soğuma hareketlerini mutlaka yap.

0|0
    0|0
  • Ağrının türü önemli. Bıçak sokulmuş gibi acıyorsa yapma. Ama yumruk atılmış gibiyse yapabilirsin. Ağır çalışma hafif hafif çalış. Kas ağrıların daha çabuk geçer. Sadece dinlenirsen uzun sürer ağrı.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle yapmamalısın ALLAH GÖSTERMESİN SAKATLIK OLABİLİR ayrıca her idman öncesi ve sonrası açma germe ve hafif tempo koşular yap.. idmandan sonra 1-2 dk. jog(hafif tempo) koşu yap

0|0
    0|0
  • yapma

0|0
    0|0
  • yapmamalısın. kaslarına o idman agır geldigi için agırıyor. bir gün dinlenmeye bırakmalı ya da yarın başka kas guruplarını çalıştırmalısın.

0|0
    0|0
  • dinlenme olmadan gelişme olmaz, verimli çalışamazsın o şekilde daha da kötü olur etil alkol basar kası tamamen.

0|0
    0|0
  • fazla zorlama kas yırtılması olur allah korusun. birde hergün aynı yere çalışma mesela diyelim bir gün kol çalışıyosun ertesi gün bacak:D

gerci erkekte degilsin kasmı yapmaya calısıon ? :D

0|0
    0|0
  • Evet yapılır

0|0
    0|0
  • git duşunu al ve yarın dinlen spor bir gün ara verilerek yapılırsa daha yararlı ve etkili olur.

0|0
    0|0
  • Yapılır hatta omzu kasları daha çok gelişir..

0|0
    0|0
  • yapma

0|0
    0|0
  • hiç denemedim

0|0
    0|0
  • yapılamaz karşiim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• fazla yüklenmişsin,daha hafif çalış.

1|0
    0|0
  • Kas ağrılarına sabah akşam yüzde yüz nar suyu iyi,geliyormuş ben denedim evet baya etkili ağrıyı baya hafifletiyor sonra alışınca hiç çekmiyorsun.

0|0
    0|0
  • Hic bir sknti olmaz.kas gevsetici kremle iyce mesaj yap kndine biseyin kalmaz.bide spora baslamadan once iyce ısın

0|0
    0|0
  • Dinlen biraz..

0|0
    0|0
  • Haftada 6 gün spor ve yüzme ile ayaktayım.Geçer.

0|0
    0|0
Yükleniyor...