Zengin muhitinden fakir muhitine taşınmak. o.O

Ühühühühü! :'(

Evet arkadaşlar, bu saçma olay benim başıma yakında gelecek.

Hayatımın 18 yılını Bağdat Caddesi üzerinde yaşayarak geçirdim. Ailevi bazı saçma salak durumlar yüzünden (Ev babaannemin, babaannem de menyağın teki) taşınmak zorundayız. Elimizde de buralarda ev alacak para yok. Buralarda en b*ktan ev affedersin 700 bin 800 bin falan. O da en b*ktanı yani. He üst taraflarda 700 bine güzel evler var ama o kadar da paramız yok.

Şimdi mahalle mahalle bakıyoruz. En son Örnek Mahallesi diye Üsküdar'ın bir mahallesinde karar kıldık. 1-2 aya taşınma ihtimalimiz var. Tamam yeni evler var, şirin şirin ama abi; o şirin evlerin arasında gecekondular falan da var. Ulan Bağdat Caddesinde büyümüş bir çocuğun 18'inden sonra öyle bir yere gitmesi ne b*ktan bir çöküş biliyor musunuz?

Benim arkadaş da Erenköy'de yaşıyordu. Benzer şeyler başına geldi ve Şu an Kartal'a taşındı. Çocuğun psikoloji gitmiş. "Ağlayacağım, o kadar özledim Erenköy'ü. Buralar apaçi kaynıyor" diyor.

Hani Allah başka dert vermesin ama, çok zor lan. Bir kere arkadaşlarının arasında ezileceksin. Arkadaşlarım hala o lüks, Bağdat caddesi üzerindeki evlerde yaşarken ben Üsküdar'a gideceğim. Çok koyar be adama.

Benzer şeyler yaşayanlarınız var mı dostlar? Nasıl kendimi teselli etmeliyim?

Bir de bu tarz mahallelerde yaşayanlar bilgi verebilir mi? Nasıl yerler oralar? İnanın o tarz yerlerin içinden bile geçmedim şu zamana kadar. Bir kaç defa annemin iş arkadaşına gitmiştik Ümraniye'de. Onun dışında hiç bilmem etmem o tarz yerleri. Gasp, hırsızlık, tinerciler falan çok fazla mıdır?

0|0
12|8

En İyi Kız Görüşü

• Apaçiler her yerde buralarda da var ağliyazaaam :'(((

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Bizde burjuva semtinde fakir hayatı yaşıyoruz o ne olacak :/

1|1
    0|0
    • Yine iyi be abla. En azından etraf temiz.

• Harbiden ya. Mecidiyeköy'den ev bakıyorum. Öyle evler var ki, o tuvalete s.ılmaz yani, o derece. Başka bir yerde oturursun daha iyi. Zaten bir kira veriyosun, güya lüks semttesin ay sonunu zor getiriyosun.

• Şimdi de etraf tesbik sallayan apaçi dolacak :(

• Yokluğu da gördüm, bolluğu da, insan alışıyor zamanla.

1|0
    0|0
  • Sabırla okudum yazık başka bişey denemez babaanenin neden çıkarmak istediği belli.

Şükürsüzlük en büyük sorunun, şükretmeyene ne Allah verir ne kul.

0|0
    0|0
  • oncelikle ergenlik sonra da zenginlik basa bela

0|0
    0|1
  • bir saçmala ya
    Ben İstanbulun göbeğinden dağ başına taşındım hala mutluyum ve yaşıyorum
    Görende Diyarbakıra falan gtcen sanır

0|0
    0|0
    • niye diyarkabır dagbasından daha beter bır yermı?

konustuklarınız a hıc bakmıyorsunuz?

insan ın nerde yasadıgı onemlı degıl..

sende de para olsa sende sabancı gıbı yasarsın ama olmayınca oldugu ıle yasarsın dımı?

ıster hakkarıde yasa ıster londrada once kafa yapısını degıstırmek lazım.. ıyı bır hıtap degıldı dıyarbakır sozu..

• bende örnek mahallesinde oturuyorum.

0|0
    0|0
  • 3 güne kalmaz deşerler seni, yazık

0|1
    0|0
  • alısırsın zamanla yapcak bsey yok hayatın gercekleri

0|0
    0|0
  • 700 bine b.ktan ev mi olur lan..

Ben o paraya gider şato yaptırırım.

1|0
    0|0
  • sizde babaanneni hoş tutsaydınız çıkarmazdı

0|0
    0|0
    • Sevmiyor ki bizi. Kimseyi sevmiyor. Kendisi oturacakmış o evde. Bu yaştan sonra sanki barlar sokağına gidecek. Tövbe tövbeeeee...

• dedenden kalma evse babanında hakkı vardır çıkmayın

• Dedem de babaannemin kuklası olmuş. Şu an hakkımız yok ama onlar öldükten sonra miras olarak hakkımız olacak. Ama babamın 2 kardeşi var. Maalesef 3'e bölünecek miras. Olsun, oradan aldığımız parayla, şuan oturduğumuz evin parasını toplarız. İşte o zaman geri dönebilir ama kim bilir ne zaman ölürler :D

• babanneni ikna etsen

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bende yıllardır bostancıda oturuyorum burada evler 350-400 binden falan başlıyor bostancıdan bakabilirsiniz. Kazasker civarıda gayet güzeldir orada da fiyatlar bu civarda.. Örnek mahallesi dediğin yerde yaşanmaz ailen oradaki tipleri görse cayar zaten. Bildiğin gecekondular var bende görmüştüm :)

0|1
    0|0
  • hacı kötüymüş ya :( cadde den örnek mahallesi sıçtın sen neyseki başıbüyüğe falan taşınmadınız orda 5 yaşındaki çocuklar bıçakla geziyorlar.

0|1
    0|0
    • O kadar kötü mü? :/ Bugün içinden geçtik arabayla. Evler güzel gibiydi ama tabii Cadde nereeee, Örnek mahallesi nere :(

• o kadar kötü değil ya ben caddeyle kıyasladım ondan.alışırsın bir süre sonra üsküdar kötü bir mühit değil abarttım ben biraz üzülecek bişey yok yani özleyince gidersin caddeye takılırsın orda hatta hergün gidebilirsin okadar uzak değil.

• Her gün gideceğim zaten. Benim bütün arkadaşlarım, sevdiğim her şey orada :/

Alışacağız artık. İnşallah gelecekte bir yerden para gelir veya artık babaannemden miras kalır. Hayalim bir gün tekrar dönebilmek buralara :/

• bende aynısnı Beverly Hillsten Los Angles'ın gettolarına taşındığım zaman hissetmiştim. Milyon dolarlık evi bir inat uğruna verdik neyse insan herşeye alışıyor arkadaş. Hep doğu yakasından hayat ibaret sanardım hayatı :(

2|0
    0|0
    • Get out of HERE!

• Shut up asshole! :( You make me feel so bad...

• come on be a man at least just a moment , real man don't use bad words. probably you still not realize that you insult many of people in here. Do you think that everybody happy where they live? don't cry just be a man.

• Caddebostan çimlerinde yatarken gördüğün taş parçalarını elde edemeyince pes ettin tabi:D

1|1
    0|0
  • Harbi harbi ergenin tekisin. Hayatta hiçbir tecrübesi olmayan amalenin tekisin. Dert ettiği şeye bak. En önemlisi söylediği ayrıma bak. Sınıf ayrımına bak. Bakış açını s*keyim senin. Umarım o mahallede seni rahat bırakmazlar. Takarlar bir kaç tane. Senin gibiler yaşamayı hak etmiyor.

2|1
    1|0
  • 1 hersey ınsanlar ıcın dusmez kalkmaz bır allah allah kımseyı gordugunden gerı koymasın 2 kendın kazanıp kendın yıyeceksın eyer oralar oturmak ıstıyorsan ona gore kendıne hadef belırleyıp calıscaksın baskasının evı suyu buyu hıkaye.

0|0
    0|0
  • derdini şeedeyim senin

daha iyi, hayatı tanırsın. hep aynı çevre birşey katmaz adama

0|0
    0|0
  • kardeş
    bir laf var bilirmisn

ne oldugum değil ne olacagım demeli insan

senin begenmedigin o mahallelerde evlerde seninle aynı havayı soluyan okul arkadasların dersane yeva sokak arkadasların yasıyor..

sınıf ayrımcılıgı yapıyosun resmen..

git gör bakalım nasılmış öyle yerlerde yasamak..

ne yapıcaksın okuyup adam olacaksın. daha iyisini yapıcaksın rahat yasıcaksın..

ama senin bu zengin muhit fakır muhıt tıplerını begenmedım

gun gelecek zengın de fakırde bır parca bezle girecek o mezara..

senın mılyarlarında olsa dagdakı cobanla yaradanın gozunde aynısın..

devlet sana da bır oy hakkı verıyor onada sen zengınsın dıye sana uc oy veren yok..

neyse allah yardımcınız olsun hayatını ıyı gecırmen dılegıyle

0|0
    0|0
Yükleniyor...