Rakip firmanın çalışanını kapmak doğru mu?

Merhaba arkadaşlar. Şirketimde kritik bir projedeyim. Rakip firma bunu bilerek görüşmeye çağırıyor. Görüşüp anlaşırsak bir sorun yaşar mıyım? Bunu önleyecek bir yazılı sözleşme imzalamadım. İşyerim gitmeme engel olabilir mi

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• bunu avukata sor bence, iş hukukuna aykırı bişiler olabilir. mesela gıda sektöründe bazı ayrıntılar oluyor. teknoloji alanında çalışan birinden de buna benzet bişeyler duydum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Şu an çalıştığın firmanın seninl yapmış olduğu sözleşmede bu olaya dair bir madde var. Ihlal ettiğin takdirde 500.00TL tazminat ödeme durumun olur.

Lokmasını yediğin yere ihanet etme. Rakip firmanız sana oyun oynamak, açığınızı bulmak için yaklaşıyor olabilir. Yanlış şeyler yapabilirsin.

Sen imzaladığın sözleşmenin 2-EK'ini okudun mu?

0|0
    0|0
    • Yazılı sözleşme yapmadık. Girerken maaş hesabı açmak için birkaç sayfa imzaladığımız hatırlıyorum o kadar. Okumadım ama bankanın standart bir evrakıydı o. Şirketim benim yaptığımda ayakta durmuyor ama gitmemi istemeyecekleri kesin. Karşı tarafla bir konuşacağım bu durumu bakalım..

• Banka hesap sözleşmesinin yanı sıra imzaladığın evrakların arasında muhakkaak işe girişinle ilgili bir şeyler imzalatmış olmalılar.

Sen bilirsin tabii de, bence riske girmesen daha iyi olur.

Erkekler Ne Diyor 4

• sen gidersen kimsenin ruhu duymayabilir. onu bunu boşver, yasal yollarda hiçbir engel yoksa bile bu insani yasalara aykırıdır.

0|0
    0|0
  • gidersin ama gerekli bilgi,belge ve tüyoları alıp 6 ay sonra olmuyor dememeliler kritik bir sözleşme yapman lazım.

0|0
    0|0
  • Barçadan madride gitmek gibi birşey bu mk. kan çıkar

0|0
    0|0
    • Maaşım 1.5 katına çıkarsa kalırım mk. Kan çıksın :)

• hiçmi için sızlamadı sattın şirketindekileri :DD

0|0
    0|0
    • Hacı gelirken istediğim maaşı çok buldular, maaşımı düşürüp gelmiştim zaten. Bide hoşlanmadığım durumlar oldu fazla mesai istediler filan. uçarsak giderim valla :D yeter ki teklif gelsin

• o zaman haklısın yeni şirketinde başarıalr diliyorum :)

Yükleniyor...