Peygamberler günah işler mi?

Dini sorular sormamdan rahatsız olan kitleye arzı hürmet eder ve sorumu sorarım.

Peygamberlerin günahı var mı?

Yok diyenler şu Ayete nasıl bakar?

"Bil ki Allah’tan başka hiçbir ilâh yoktur. Hem kendinin, hem de inanmış erkek ve kadınların günahlarının bağışlanmasını dile! Allah, gezip dolaştığınız yeri de, içinde kalacağınız yeri de bilir."

Allah açıkça Peygambere kendi günahların içinde bağışlanma dile diye emrediyor.

Bazı Kuran okumamış alimlerimiz :)

Peygamberler Günahsız diye bir şey uydurmuştur ki Kuranda böyle bir ayet yoktur.

Peygamberler masum denir, masum başkadır günah işlemek başladır.

Her günah zalimlik gerektirmez ve masumiyeti götürmez.

Zaten Allah kelamında Peygambere kendi günahları içinde bağışlanması için Allaha dua etmesini çok net bir şekilde ifade etmiştir.

Bu soruyu sorma amacım bende gizli kalsın.

Merak eden mesaj yazabilir etmeyen en iyisini yapar.

Şimdi Allah öyle demiş ama şu efendi böyle demiş diyerek Allahın kelamını hükümsüz kılacak şeytancıklar çıkacaktır.

Kamu ve Oyu ile aram hala açık.

0|0
48

En İyi Erkek Görüşü

• peygamberlerde insandır ve insan zayıftır ALLAH iyi niyette en önde yer alan doğrunun peşinde koşan kullarından seçtiği özel insanlara peygamberlik bahşetmiştir.ilk akla gelenlerden hz yunus bahsi gayet açıktır. KURAN-I KERİM'i anlayarak okumak önemli. asıl önemlisi ALLAH'ın rızasını kazanmaktır. peygamberlerin durumu bir yana bizim kendi durumumuzda günah sevap terazisi kadar dikkate almamız gereken husus hiç şüphesiz ALLAH'ın rızasını kazanmaktır. ALLAH kaba, hoyrat, çirkinlikler ve haksızlıklar peşinde koşan, nankör kulları sevmez. gerçek dindarlık nezaketi gerektirir. bazen iyi niyetli olduğumuz halde yanlış kararlar alabiliriz ALLAH niyetlerimizi güzel kararlarımızı isabetli kılsın.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• Peygamberlerin de günahı olduğunu ama sadece Hz. Muhammed in günahsız olduğunu söylerler.

0|3
    2|3
    • +

Bunu yazacaktım ..

• Detayı okursanız Ayet var, Allah öyle demiyor.

• Eski arap toplumlarında kızlar özel hallerinden sonra yaş almaya başlarlarmış . bu durumda onların dedikleri 9-10 yaş bizim günümüzün en az 17-18 yaşına gelir. o da en az.

her hadise körü körüne inanılmasa bile hadisler uyduruk demen doğru değildir.

• bilemiyorum.

0|0
    0|0
  • gunah işlemiş peygamberler vardır. Hz. Adem,Allah'ın yasakladığı elmayı yemiştir mesela ama af dilemiş ve affolunmuştur.

Efendimiz(sav) ise Allah (cc)tarafından korunmuştur. O gunahsızdır.

0|1
    0|1
    • Kurandaki Allah öyle demiyor detayı okursan Ayet var.

Allah derken hangi dinin Allahını diyorsun?

• Bir önemi olmasa sormam.

Önemi bende kalsın.

Allah kelamının dediği bir şeyi soruyorum ama tepki alıyorum.

Sence bu biraz tuhaf değil mi?

Eksiyi ben mi alıyorum? Allah kelamı mı?

Merak ediyorsan Peygamber düşmanı değilim, aksine.

• Dinimize duşmanlar :( ben de bunu çok defa gördum. Allah hepsini ıslah eylesin ne diyeyim?

• İşlerler elbette onlarda insan ama öyle büyük günahlar işlemezler.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 7

• Günahları vardır tabiiki örnek vereyim hz.adem ve havva cennette herşey serbest ama tek bir agacin meyvesi yasak hangi meyve tam olarak bilinmiyorum rivayete göre incir uzum veya bugday seytan Allahın emrine karşı gelir ve hz ademe secde etmez kıskanır gibi birşey olur hz adem ve havaya musallat olur bir an fırsat olur hz .adem ve havvayi kaldırır o yasak meyveyi havva yer hz .adede ona bakar yer yedikleri an her ikiside çıplak kalır kacisirlar Allah seslenir adem sen benden mi kaçıyorsun seni bulamam mi saniyorsun der affedilmek içim her ikiside 200 yıl ağlar yelekler ağlayarak Allaha yalvarir hz.ademi affet diye ve Allah affeder her İkisinide dünyaya yollar hz ademi ciddeye hz havvayi hindistana.

0|0
    0|0
    • 200 yıl ağlar melekler ağlayarak Allaha yalvarir hz.ademi affet diye ;) yanlış yazmışım.pardon

• o kafanı böyle şeylere yorma derim . öyle oturduğun yerde alimlerin dediklerini küçümseyemezsin. adamlar bir şeyler biliyor da söylüyor. kendin içinde bağışlanma iste derkende iste ki insanlar görsün seni örnek alsın nasıl tövbe edilir görsünler diyedir

0|0
    0|0
    • Allahın dedikleri değil, alimlerimizin dedikleri diye söz edenlere karşı inen dini bu şekilde savunmak...

Benim yapacaklarım beni bağlar, herkes kendi yapacaklarını belirlesin.

• ayrıca link oku bir belki anlarsın

• Yahu arkadaşım ben sana kötülük mü etmeye çalışıyorum?

Bak diyorum ki Allah Allah! Anladın mı?

Allah böyle diyor diyorum ve Kuran Ayetini veriyorum.

Sen hala bana bak şu buna ne demiş diye yanıt veriyorsun.

Ayet açık.

Allahın dediği açık.

Hem kendinin hem diğer müminlerin günahları için af dile.

Kötülük mü ediyorum sence sana?

Allah açık net ifade ediyor ama yetmiyor illa bir insan Allahın dediğini kendi aklınca cevaplayacak bunu da bana delil gösteriyorsun benim delilim Allah.

• sen kednin bile günahsız olup olmadığını bilmiyoken peygamberinkini nasıl biliceksin?

0|1
    0|2
  • 6 yaşındaki çocukla evlenmiş işte daha ne yapsın?

2|0
    1|5
    • Yok öyle bir durum.

• onu korumak için evleniyor. sahipsiz birini nikahına alarak koruyor. siz ne anlarsınız

• 15 yaşında bir kız ile 17 yaşında bir erkeğinde evlenmesi olabilir değil mi?

Kuran, Peygamberin yaşamını düzene sokmak için inmemiştir ki tüm insanlığa inmiştir.

Peygamberin bu yaşta bir kız ile evlendiğini rivayet edenlerin hiç bir dayanağı kaynağı yoktur.

Kuranda da yazmaz.

Atatürk düşmanlarının Atatürk hakkında yazdığı kitaplardan salt düşmanlık içeren kitaplardan Atatürk'ü anlatıp soru soruyorsun bunu nasıl yapar diye...

Bu şekilde tartışma olmaz.

Kuranda yazmayanları sorma.

• İnsan oldukları için ve hatasız kul olmaz sözünü dikkate alırsak ufak tefek hataları elbet vardır.

0|0
    0|0
  • Saçmalamakta son nokta

0|0
    1|2
  • ateist olduğunu biliyorum ama yine de cevap vereceğim, peygamberlerin de günahı vardır Hz. Muhammed hariç, detayını bilmiyorum bir videoda izlemiştim, bu sebeple peygamberlerin için de şefaat etme yetkisi sadece Hz. Muhammed'e verilmiştir

0|2
    0|0
    • Bak detayda Allahın Kuranı Kerimde Peygambere söylediği söz var.

Oku istersen bir.

• Neresinde yazıyor Kuranın?

Nasıl bir din yaşıyorsunuz siz Kuransız, Kuran dışında?

Hadisleri red eden kafir he?

Ve Allaha havale ediyorsun?

Et.

• tamam sen git dinini yaşa yani yaşadığını zannet tamam mı unutma ki Allah her şeye şahit. burda yazdıklarını ne amaçla yazısıyon kime hizmet ediyosun bilmiyorum . ancak öbür dünyada doğruyu yanlışı hepimiz göreceğiz

Yükleniyor...