Cahil yemek için yaşıyor bilge yaşamak için yemek yiyor neden böyle?

ramazanın en büyük hikmeti insanın midesine hakim olması midesine hakim olan bir insan her konuda kendisine hakim olabilir dünyanın en büyük dahilerinin ve alimlerinin en büyük özelliği midelerinin akıllarının önüne geçmemesi akıl mide için çalıştığı vakit insanın kilolu ve bencil olduğunu görüyoruz nefis terbiyesi söylenen bir olgu var tasavvuf ve bütün kutsal dinlerde mevcut midesine hakim olan insanların çok büyük dahiler ve alimler olduğunu görüyoruz peki siz ne için yaşıyorsunuz?

• Cahil insan yemek için yaşıyor...
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Bilge yaşamak için yemek yiyor...
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Ramazan nefis terbiyesi için çok uygun...
    100% (3)100% (2)100% (5)Oy Ver
  • Kimi insanların akılları midelerine çalışıyor....
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Kimi insanların mideleri akılları için çalışıyor....
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|18

En İyi Kız Görüşü

• Sanırım beyne çalışması için gidecek enerjinin çoğu mide ve bağırsak böbrek v.s öğütme ve atık departmanın enerjisine yönlendirildiği için, insan yapısı tam kapasite düşünemez hale geliyor.

Söylediğiniz doğru zira ve biyolojik olarak mantıklı açıklaması da bu olabilir bence.

Diğer yandan daha çok yemek için daha çok çalışma ve buna hırs, yorgunluk, zaman kaybı eklenince yine düşünme eyleminin vakti ve eforundan çalınıyor.

Ben ne için yaşıyorum ;

biraz düşünme biraz yeme, biraz da çalışma.. her yerde ve her şeyde denge diyenlerdenim !

Yani benden ne dahi olur ne de alim :) ama zalim de olmaz tamamen insaniyim!

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim arkadaşım..

ama en iyi cevabı veren olarak senden küçücük bir ricam olacak; şu profildeki vesikalığın yerine varsa gülümseyen bir fotonu eklesen diyorum haddimi aşmış olur muyum?

çok sert ya:(

• rica ederim arkadaşım...düşüncelerinde özgürsün...

Kızlar Ne Diyor 4

• evet aydınlanmış ve kemalini tamamlanmış buddha sonunda şişman ve zengin olarak heykellendirilmiş.. ruh doygunluğuna işaretle demek ki..göbeciği dışarıda :))

0|0
    0|0
  • cahilim yaprak sarmasına bayılıyorum ve yaprak sarması en şaşılacak yiyecekler arasındadır. ha aslında japon mutfağına bir girsek o kadar detayda boğuluruz da. neyse.

0|0
    0|0
  • Ben ölmek için yaşıyorum :/

0|1
    0|0
  • Ramazan nefis terbiyesi için çok uygun.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

0|0
    0|0
  • yaşamak için yıyorum, dunyaya yemek ıcın gelmedım,az ama kalıtelı uyku, az ama kalıtelı yemek olsun yeterli ,uyku ve yemek ınsanı alır goturur kendısınden,bknz sırtlanlar aslanlar yıyıp ıcıp uyuyorlar:)

0|0
    0|0
  • İşte bunlar hep Rusların işi Armi :)

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • sabahtan akşama sabrediyorum sonra akşam bir vuruyorum yemeğin gözüne sahura kadar kendime gelemiyorum.

0|0
    0|0
  • Belki rus görürüm diye geldim,bir de ne göreyim

0|0
    0|0

0|0
    0|0

0|0
    0|0

0|0
    0|0

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Kimi insanların akılları midelerine çalışıyor...

0|0
    0|0
  • Cahil insan yemek için yaşıyor

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Bilge yaşamak için yemek yiyor...

0|0
    0|0