Bakalım kim dikkatli ?

Vakti zamanında çok zengin bir iş adamı uçakla uzun bir seyahate çıkmak ister.. Tam bu niyetle şirketten çıkarken şirketin gece bekçisi onu durdurup kesinlikle uçakla seyahate çıkmaması gerektiğini çünkü kendisinin rüyasında uçağının bir dağa çakılacağını, gördüğünü söyler. Bizimki bunu pek kafaya takmaz ama yine de içinde bir şüphe kalır ve seyahatten vazgeçer. Gerçekten de ertesi gün kendi gideceği yere yolculuk yapan uçağın dağa çakıldığı haberini alır ve hemen gece bekçisine yüklü bir miktar para verip işinden kovar. Hayatını kurtardığı için gece bekçisine para vermiştir. Peki bekçi neden işinden kovulmuştur?

Güncellemeler:
Tamam arkadaşlar soru çok basitti ama zaten bütün mantık soruları basittir aslında cevabı doğru bulan çok kişi var ama ben ilk cevap vereni en iyi cevap seçiyorum güncelleme için özür dilerim :)

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 9

• Gece bekçisinin o saatte şirkette ne işi var, ya da adam neden gece çıkıyor işten...

0|0
    0|0
  • Bekçi görev vaktinde uyuduğu için

1|0
    0|0
  • uyumus iste ruya gormus mesayi saatinde

.

1|0
    0|0
  • işinden kovamaz :D

0|0
    0|0
  • Bu kadar basit bir soruyu sormak ilginç üstüne üstlük googlede aratsan bulacağın en basit soru. gelmiş soruyorsun kim daha dikkatli diyorsun.

0|1
    0|0
    • ne soracağımı sanamı sorucam...

• İşte kafa yapısı ne diyebilirsin. ben soru başlığındaki olayı anlatmak istedim. sende gelir sanamı sorucam dersin. babana sorucan

• vallahi bilemedim.

0|0
    0|0
  • Ben dikkatliyim

0|0
    0|0
  • Bana daha kötü haberler vermesin diye? :D

0|0
    0|0
  • gece bekçileri uyumaz.ama bekçi uyumuş ve rüya görmüş bu yüzden kovulmuştur

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• bu bilmeceyi biliyoruz uyuduğundan kovmuşta..( sanki gündüz uykusunda rüya görülemez saçma cevap )

ama ben olsam o uçağa karımı bindirmiş ve onu öldürmüş olur kimseye söylemesin diye de onu hemen kovmuş olurdum:)

yani cevap bu olurdu ben hiç öyle şeyler yapmam asla:)

1|0
    0|0
  • Gece bekçisi gece uyuyormuş ?

1|0
    0|0
  • Uyuduğu için.

1|0
    0|0
  • Diğer çıkacağı seyahatleri engelleyip. Şirketi batırmasın diye. :D

0|0
    0|0
  • adamın gece uyuyup rüya gördüğü ne malum belki sabah işe gelmeden önce uyumuştur o zaman görmüştür ?

0|0
    0|0
  • O işten kovup daha iyi bir işe girmesini sağlamış olabilir diyorum ben :/

0|0
    0|0
Yükleniyor...