Dünyanın adaletine inanıyormusunuz?

Hukuksal olarak kötü insanlara gerekli hapis cezası verilmesede hayatta kötü şeyler yapanların hiç bir zaman mutlu olduklarını görmemişimdir. Çoğu kez başkasına bir kötülüğü dokunanların aynı şeyin başlarına geldiğine rastladım. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Konuna gelirsek Adalet olmadığı falan yoktur. Bana göre; Allah ın yarattığı bir varlık katil olduysa ve devam ediyorsa ondan insani hasletler alınır bunlardan mahrum kalır ve çoğu zaman o testi o yolda kırılır. Beşer zulmettiğinde yanına kalıyor gibi görebilirsiniz ancak inanmayan biri bile olsanız, mevcut düzenin içinde yine düzene uymayanlar dışlanacaklardır.

harcadığının hesabını bilmeyenin ne gibi bir karı olabilirki. Bütün dünyanın zevkleri senin olsa ve bunları kabrinim ötesine götüremedikten sonra neye yarar.

Şu nokta incedir. şöyleki; insanlar yaşam mücadelesi veriyorlar ama neden fakirler. en kötü örnek afrika ülkeleridir. Bu insanların doğal kaynaklarına bak ne kadar fazla değilmi. Ama kendileri kullanamamışlar. neden!? Beşerin doyumsuz nefsinden dolayı. Allah onlarada vermiş, her insana rızkını verdiği gibi. Ancak Sen masum insanların elinden ekmeğini silah zoru ile alırsan elbette düzenin başına yıkılır. Kendini medeni sayan ey avrupa kurduğun düzen medenimiki medenilik öğretirsin. Hala spor klüplerinde kendi vatandaşlarını oynatmazlar bir kaç ülke hariç. Adamlar herşeyi ile sömürüyor dünyayı. Yani sorun çoğunlukta değil azınlıkta, ama doyumsuz olan azınlıkta...

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• dunyanın adaletı var mıbılmıyorumda ALLAHın adaletıne ınancım ve guvenım sonsuz,o kımsenın hakkını kımsede bırakmaz

0|1
    0|0
  • Paran var ise hapishane de dahi olsan dünya sana güzel. Adalet dediğin şey para ile dönen bir çark parası olana her türlü adalet olmayana kazıklar :)

0|0
    0|0
  • İlahi adelete inancım tam bazen tecelli ettigini göremiyoruz ama eninde sonunda ediyor bu dünyada olmazsa ahirette ama bu dünyada da görüyorum ki bir sekilde çıkıyor karşına ama sen anlayorsun işte

0|0
    0|0
  • Adaleti bunca şeye seyirci kalan Yaratıcı'ya sormak lazım. O'nun getiremediği adaleti, insanlardan beklemek pek akıl karı değil.

0|1
    0|0
  • Varsın dünyanın adaleti olmasın.. bize ilahi adalet yeter ...

0|0
    0|0
  • ben hiç rasdtlamadım. Adalet yok.

0|0
    0|0
  • hukuki anlamda inancım yok

ama ilahi adalet tekerrür ettiğinde inancım daha çok kuvvetleniyor

0|0
    0|0
  • batsınnnn bu dünya:D

0|0
    0|0