İnsanlar neden böyle?

Özgürce giyinen insanlara karşı bir ön yargı var.Ben şort, etek, elbise vb. giyen bir insanım.Komşular öyle giyindiğim için benim yüzüme bakmıyor ya da kötü davranıyor.Bugün mağaza da güze bir elbiseyi deniyordum.Bir tane kadın bana dik dik baktı, duyacağım bir ses tonuyla; "Biz böyle giyinemiyoruz ki." dedi.Sanki ben onların elinden mi almışım? Kendisi giyinemiyorsa bana böyle davranması mı gerekliydi? Giyinsin o zaman, bana ne?! İnsanlar neden bu kadar kaba davranır? Size de soruyorum, eğer aranızda böyle davrananlar varsa, amacınız nedir böyle davranmakla?

Burası müslüman bir ülke olmasaydı eminim daha rahat ederdim her konuda.Müslümanların böyle yapmaması gerekir aslında.Benim hakkımda bir şeyler düşündüğünüz anda dedikodu yapmış oluyorsunuz, bu sizin dininizde günah değil mi?

0|0
11|14

En İyi Erkek Görüşü

• tahammülsüzlük üst sınırlarda. Kimse kimseyi kapalı giyiniyor diye yerin dibine sokmuyorsa açık giyinenlere de saygı gösterilmeli.

Son 10 yılda gereksiz bir yobazlaşma(dindarlaşma demiyorum dikkat) yobazlaşma görünüyor.

dinin ilkelerini bilmeyenler, dinde özgürlük olduğundan haberleri olmayanlar nutuk atıyorlar kuru sıkı.

Almanya'da sokakta çırılçıplak soyunun hiçbir Alman dönüp bakmaz bile bırakın konuşmayı. Ama türkler 50 yıldır orada yine konuşurlar yine de bakarlar. Bu zihniyeti değiştiremedikçe boştur her şey.

2|0
    2|3
    • Arkadaşımkendi bulunduğun ilin bile dışına çıkmadan sallamışsın. Dünyanın her yerinde kabul görmüş bazı ahlak kuralları vardır ve bir çoğu yasalarla belirlenir Amerika'da bile teşhir yasası vardır kamuya açık olan yerlerde rahatsız edici şekilde dolandığınızda ceza kesilir Amerika yobaz bir yer mi oldu acaba

• Kopyala yapıştır.Beyin bedava zaten :D

• Ordaki senin cevabın için yaptığım bir yorumdu senin cevabının altına yapıştırdım o yüzden en iyi cevaba bakan görsün diye

Erkekler Ne Diyor 13

• tahammül sınırımız çok düşük

1|0
    1|0
  • bu konu hakkında tez hatta ansiklopedi bile yazılır. ne yazık ki yobazı bol bir ülkede yaşıyoruz. yapacak birşey yok.

1|0
    0|1
  • İnsanlar neden böyle

sadece karşıt görüşte olanlar için değil

Aynı görüşte olduğunu düşündüğün insanların da

Samimiyetsiz tutumları her yerde

Allah samimi olmayan insanları

Uzak eylesin

1|0
    0|0
  • Ben senin yazdığın kadarıyla kadının senin giydiğine karıştığını düşünmedim başka bir amaçla da onu söylemiş olabilir

Özgür giyinme konusuna gelince her özgürlüğün bir sınırı olmalı ben sokakta çıplak gezsem bunu özgürlük olarak mı tanımlayacaksın ?Etrafımda tahrik edecek derecede açık giyinen birilerini gördüğümde de ben rahatsız oluyorum benim özgürlüğüm nerede o zaman ?

1|0
    2|0
    • Bakma o zaman.Seni etkileyen bir şey değil ki bu.

Hem de karışmış oluyor.O tarz davranışlardan rahatsız olunca öyle giyinebilme özgürlüğüm de azalmış oluyor.Hem de kadının bakışlarını, ses tonunu falan bilmiyorsun şu an.Çok kabaydı.

• Sizin umursamadığınızın farkındayım dinde höşgörü vardır diye yazanlar için anlattım dindeki höşgörü sınırlarını.Sizin bir ahlak tanımınız olmayabilir ama toplumun vardır eğer bu tanıma uymazsanız bunun için yadırganmaktan da şikayetçi olmamanız lazımEğer umursamıyorsanız böyle bir başlık açmayın.Ayrıca yasalarla belirlenmiş kurallarda var sadece bizde değil dünyanın her yerinde medeni bir şekilde yaşamak istiyorsak bazı kuralların olması gerekir orman kanunlarıyla yaşayamayacağımıza göre

• İstediğim başlığı açarım.Orası seni ilgilendirmez bence.

• link :D

2|0
    0|0
  • çünkü cahil çünkü yobaz çünkü yoz çünkü sapık çünkü ruhu özgür değil çünkü beyni özgür değil kendileri için değil başkaları için yaşıyorlar ama inan bana çoğu sana içten içe imreniyor sen dik durmalısın ve o karanlık gözlerin içine bakmalısın

2|0
    2|2
  • Müslümanlık dışında etkilerde var toplumda

Cinselliğe direk vurulur konu

Biraz da ortamına göre giyinilmeli böyle tepkiler alacagını bile bile giyindiğin zaman bunlarıda göze alıyorsun demektir

Kimsenin böyle konular hakkında önyargıya hakkı yok ama çuval değil ki büzesin

tabi insanların tahrik mekanizmalarıda garip o ayrı meselle

kadını erkeği ayrı

1|0
    1|0
    • Türk kafası diyorum ben ona.Seksten başka düşündüğü bir şey olmaz mı bir toplumun?! Açık giyiniyorsa fahişe, erkek arkadaşıyla geziyorsa kesin sevişiyorlar, kız-erkek grup halinde geziyorsa kesin grup seks yapıyorlar.Başka düşünebildikleri bir şey yok.Nefret ediyorum.

• Farkındayım umursamıcağının :)

Umursamadığın için aslında artık bunun üstünde kafa yormana gerek yok

• Din hoşgörüyü öngörür. Kimse kimseyi yargılayamaz. Ama onu uyarabilir. Tabii bunun da bir adabı var.

1|1
    0|0
    • Bence uyarmamalı.Ona ne ki? Ben oruç tutmuyorum diye geçen komşu beni uyardı :D Ben de büyük diye ses etmedim.Uyarmak anlamsız yani..

• ya tabi bu yoldan geçen biri olmamalı. Ama şöyle dusun , senin için kötüm bir yola gidiyorsun yakın bir arkadaşında seni uyarıyor önüne geçiyor. Bunun gibi birsey demek istedim aslında :)

• kendine ne yakıştırıyosan onları giy milleti takma beyenen beyenir beyenmeyende bakmasın bukadar basit ;)

1|0
    0|0
  • Bende çok deli giyinirim.. Siyah atlet üstünde kafatası altımda asya usulü bir eşortman kırmızı yuvarlak güneş gözlüklerim.. Sapık gibiyim len :D

1|0
    0|0
    • Gayet hoş ve farklı bir tarz bence.Ama sen erkek olduğun için üzerinde o kadar baskı yoktur bence.

• Tabi canım kız olmak zor heleki türkiye gibi bir yerde..

• Sorsak herkes senin gibi düşünüyor :D Ama hepsi lafta kalmış bence.Seni tanımıyorum, bu sözümden alınma.Ama genel olarak öyle maalesef.

• yerine göre kardeş ben bodrum yaşıyorum burda herkes istediğini giyer kimse bişey demez diyemez kapalılara cins cins bakıyolar ama alışık değil bünye tabi :D

1|0
    0|0
  • Senin müslüman olduğunu zannettikleri için olabilir.

0|2
    0|0
    • O zaman küfür eden, içki içen, dedikodu yapan insanlara da öyle davransınlar.Onlar da İslam'da yasak değil mi? Hem de insanlar neden insanların hakkında bir şeyler düşünme gereğini duyarlar ki? Ben onları ateist falan sanmıyorum mesela.Onlar beni neden müslüman sanıyorlar? Neden öyle bir şey düşünme gereği duyuyorlar? O beyinleriyle başka şeyler düşünseler olmaz mı?

• Sana özgürlüğünü kısıtla diyen yok sadece biraz daha dikkatli davran ve çok kışkırtıcı,dekolte şeyler giyme kafi.Kimsede böyle olunca arkandan ileri geri konuşamaz başkasının diline ve gözünede malzeme olmassın.

Kanunlar benimde herşeyde kendi özgürlüğümü kısıtlıyor ama onlara uyarsam mutlu oluyorum herşey yolunda gidiyor,kimse karışamıyor bunu böyle düşün biraz.

• Gerçekte ne konuştukları umurumda değil.Onların zihnini yönlendirecek değilim ya.Zaten yeterince yönlendiriyorum.Sadece bu kaba davranışlardan rahatsızlık duyduğum için böyle bir konu açtım.Eğer öyle kaba davranan insanlar okursa benim tarafımdan nasıl göründüklerine baksınlar diye.

• normaldir insanlar da saygı anlayış yok güzelyalı da mıydı bu olay

1|0
    0|0
    • Her yerde ya :D Komşu olayları Güzelyalı.Mağaza olayı Pendik'te.Ama Kadıköy tarafları daha rahat sanki..

• Evet.Via Port'a da gitmişliğim vardır.Orası güzel..

• ben oraya giderim yakın bize hem karışan eden yok havadar kafana göre takıl

Kızlar Ne Diyor 11

• Nedense bütün bu ahlak kuralları kadınlar üzerinden dönüyor. Erkek istediğini yapıyor, kadını da kapatınça daha ahlaklı oluyor :) isteyen kendi ahlakına göre istediğini giyer, başkasına karışmak ahlak değil zorbalıktır.

Ama senin durumun daha çok kıskançlıktan gibi :) fazla yakışıyor ki konu komşu çatlama sınırına gelmiş :) onlar için sıkıldığına değmez ;)

1|0
    0|0
    • Ahlak kuralları hakkındaki yorumunu çok beğendim.Ama çoktan en iyi cevabı seçtim :))))

• Ee çünkü kadına karışmak çok doğal. Komşular, o kadın kalkıp da bir erkeğe laf söylemeye çalışsınlar bak ne oluyor :) kolay düzelmez bu ama sen kendi hayatına bakıcaksın. Sen izin verdiğince karışabilirler ancak. Şort, etek olmazsa başka şey bulurlar :) önemli olan zihniyet, sen uğraşsan da yaranamazsın onlara zaten :)

• Yaranmak için de uğraşmam zaten ;)

• kapalılara cahil sıkma baş örümcek kafalı denildiği sürece kısa ve açık giyinenlere de dinsiz ahlaksız gibi yakıştırmalar yapılacaktır. iki tarafında cahilliğinden kaynaklı bir durum bu. her iki tarafında özgürlük kavramını hoşgörü kavramını bilmemesinden kaynaklı. buna yapılacak bir şey yok. sana kalan kulaklarını tıkaman.

1|0
    0|0
  • şu saftiriklere artık laf anlatmayı bıraktım ben bebem. sen giy şortunu eteğini kulağını da kapat. onlar kendi pisliğinde boğulur.

1|1
    0|0
  • En garibide o kadar laf atıyolar eleştiriyolar ama bir şort etek vs giyince bakmaktan vazgeçemiyolar.İnsanlar garip

1|0
    0|0
    • Bir de mesela özgür giyinen kızlara çok güzel falan diyorlar vücudu nasıl olursa olsun...Uzun etek giyene de kezban derler.E o zaman istediğimizi giyince çenenizi kapatın bir! Uzun etek giyen de giyer, sana ne?! Neden çenelerini kapatmadan duramıyorlar ki? Sinir bozucu cidden.İşte mesela sevgilisine etek giydirmeyip, mini şort giyen kız görünce öküz gibi bakmalar falan..

• Bence allah onların kızlara yan gözle baktıklarını görmiycek sanıyolar.Laflarıyla gözleri çok çelişkili oluyor böyle insanların.Dediğin gibi sevgilisini uyarır Allah'ın bunu görceğini düzgün müslüman olduğunu düşünür ama yoldan geçen kıza öküz gibi bakar.Nasılsa allah bunu görmez diye düşünüyorlar herhalde

• Hiç umrumda değil kimin ne dediği sende takma.

2|0
    0|1
  • Sen ne kim olursan ol seni eleştirecek olanlar hep olacakki :) Yaptığın doğru diyemem ama kendi doğrunu yaşamalısın derim :)

1|0
    0|0
  • aynen dediğin gibi öküzün trene baktığı gibi bakarlar ..

1|0
    0|0
  • Dogru bulmasa bile saygi gostermeyi bilen insan yok.Karsitliklar olmasa guzelligi de kalmaz ki yasamanin. Saygi diyorum ben.

1|0
    0|0
  • Kıskançlık. Kedi-ciğer mevzuları...Güzelsin demek ki. He de geç.

1|0
    0|0
  • böyle giyinmek sana göre özgürlük olurken onlara göre ırıspılık oluyor da ondan.

1|0
    0|0
  • takma ya

0|0
    0|0
Yükleniyor...